Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tak na poważnie z tą Dębicą Presto UHP2?
Zastanawiam się nad zakupem letnich 18" i myślami najbliżej było mi do Continentala ContiSportContact 5 ale prawie 700zł różnicy na komplecie robi swoje i mocno zacząłem zastanawiać się nad tymi UHP2.
Jak z ich ścieralnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, nitroo napisał:

U mnie jednak Uniroyal wpadnie.

myślę że będziesz zadowolony. I auto zyska na wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak Uniroyal wpadnie.


Sadzisz, ze to dobra opona na lato? Pytam, bo sam stoje przed wyborem 19” letnich...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka tygodni temu zakupiłem letnie kapcie BARUM Bravarius 3HM 225/45/17 mam nadzieję ze będą się trzymać i nie zjadą się po kilku 2 sezonach :)  rzecz jasna cena zachęcająca oby to nie wpływało na ich jakość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sadzisz, ze to dobra opona na lato? Pytam, bo sam stoje przed wyborem 19” letnich...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajomi mówią, że kleją jak wściekłe. Idealna opona na nasze deszcze podobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze klei to i dobrze się ściera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal na mokrym są super-jeździłem ostatni sezon i na oko nie widać żeby im coś ubyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stylu jazdy. Przez dwa ostatnie sezony jeździłem na uniroyalach 205/55/16 i nie zauważyłem by jakoś drastycznie się starły. Opony swietne dlatego po zmianie felg pozostaje przy marce i tym razem zamawiam w rozmiarze 215/50/17. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie orientuje jaka cene mi dadza na 225/35/19 Uniroyal RS 3FR z indeksem Y. Cena wyjsciowa 494zl za sztuke.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Telefonicz napisał:

Wy tak na poważnie z tą Dębicą Presto UHP2?
Zastanawiam się nad zakupem letnich 18" i myślami najbliżej było mi do Continentala ContiSportContact 5 ale prawie 700zł różnicy na komplecie robi swoje i mocno zacząłem zastanawiać się nad tymi UHP2.
Jak z ich ścieralnością?

u mnie nie ma z nimi problemu kupuję zawsze nowe

w b8 mam na zimę frigo hp2 a na lato presto uhp2

w b6 miałem na lato presto a na zimę frigo2

są ciche, nie ścierają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Onyks napisał:

Wszystko zależy od stylu jazdy. Przez dwa ostatnie sezony jeździłem na uniroyalach 205/55/16 i nie zauważyłem by jakoś drastycznie się starły. Opony swietne dlatego po zmianie felg pozostaje przy marce i tym razem zamawiam w rozmiarze 215/50/17. 

 

Dobry wybor-jezdzilem na 235/45/17 i na naszych drogach trochę porażka,nosi w koleinach itp. Założyłem 215/50/17 i komfort o niebo lepszy. Jedyne podczas szybszego pokonywania zakrętu czuć że już furka tak się nie klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dębicy latałem po 220km/h pasazerowie jak pytali co mam za opony ciche itp to nikt nie wierzył póki nie wyszedł z auta i się nie przekonał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wyzyk83 napisał:

na dębicy latałem po 220km/h pasazerowie jak pytali co mam za opony ciche itp to nikt nie wierzył póki nie wyszedł z auta i się nie przekonał

 

Jak się zachowują podczas opadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytaie posiadam aud a4 b6  avant i mam opony 195/65  15tnastki a mom okazje dostac opony 225/65 i mam pytanie czy mi będą pasowaly na moje felgi dodam ze te 225 tez sa 15tnastki.za pomoc bardzo dziekuje.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytaie posiadam aud a4 b6  avant i mam opony 195/65  15tnastki a mom okazje dostac opony 225/65 i mam pytanie czy mi będą pasowaly na moje felgi dodam ze te 225 tez sa 15tnastki.za pomoc bardzo dziekuje.pozdrawiam
Musisz zobaczyć ile cali jest felga ale myślę że podejda bez problemu tylko czy licznik nie będzie za bardzo przekłamywał
Ja mam u siebie na 7,5 cała włożone 235
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc dzisiaj zobacze i dam znać ale mysle ze podejda a powiec duze odczucie na spadku mocy i jak z spalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Telefonicz napisał:

Jak się zachowują podczas opadów?

bardzo dobrze mają A przyczepność na mokrym

plus za to że w tej cenie opony posiadaja rant ochronny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomiaudi2002 napisał:

Witam wszystkich mam pytaie posiadam aud a4 b6  avant i mam opony 195/65  15tnastki a mom okazje dostac opony 225/65 i mam pytanie czy mi będą pasowaly na moje felgi dodam ze te 225 tez sa 15tnastki.za pomoc bardzo dziekuje.pozdrawiam

jestes pewny że jest to opona 225/65R15?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomiaudi2002 napisał:

Witam wszystkich mam pytaie posiadam aud a4 b6  avant i mam opony 195/65  15tnastki a mom okazje dostac opony 225/65 i mam pytanie czy mi będą pasowaly na moje felgi dodam ze te 225 tez sa 15tnastki.za pomoc bardzo dziekuje.pozdrawiam

Nie zakładaj takich opon :facepalm:  różnica średnic to prawie 6% gdzie dopuszczalna różnica to ok +/- 2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...