Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, muunv napisał:

 


Po pierwsze to masz troche za szerokie opony. Kup sobie 225/40/18. Co do opon to np. Dunlop Sport Maxx RT, Uniroyal RainSport 3, Hankook, Nokian.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Szerokie fakt .... szukaj tez może 235/40/18 dulnopy to dobra oponka polecam 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 19.02.2018 o 06:49, muunv napisał:

 


Po pierwsze to masz troche za szerokie opony. Kup sobie 225/40/18. Co do opon to np. Dunlop Sport Maxx RT, Uniroyal RainSport 3, Hankook, Nokian.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja kupiłem auto już z takimi oponami. A dlaczego za szerokie? Pytam z ciekawości bo się nie znam na tym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto już z takimi oponami. A dlaczego za szerokie? Pytam z ciekawości bo się nie znam na tym [emoji14]


Taki rozmiar byl w a6. U nas w b6/b7 nie potrzebne sa tak szerokie opony. Poza tym przy nie ktorych ET opona moze trzec o nadkola.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, muunv napisał:

 


Taki rozmiar byl w a6. U nas w b6/b7 nie potrzebne sa tak szerokie opony. Poza tym przy nie ktorych ET opona moze trzec o nadkola.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale ja mam b8. Znalazłem w necie, że opcjonalne są właśnie 245/40/18. Pytam, bo wolę się upewnić przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1marcin11 napisał:

Ale ja mam b8. Znalazłem w necie, że opcjonalne są właśnie 245/40/18. Pytam, bo wolę się upewnić przed zakupem

Dokładnie tak, 245/40R18 oryginalny rozmiar do B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam b8. Znalazłem w necie, że opcjonalne są właśnie 245/40/18. Pytam, bo wolę się upewnić przed zakupem


Sory, w tapatalku nie widze info o uzytkowniku. :) 245/40/18. To fabryczny rozmiar b8.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2018 o 08:19, Sobo napisał:

Wydaje mi sie że 98y są mocniejsze no i xl wzmocnine będą bardziej trwałe. Sa też tańsze niż 94y.

Wszystko się zgadza; będą wytrzymalsze i bardziej trwałe ale trochę mniej komfortowe. Jak masz w dobrej cenie to zakładaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym poczytaniu internetów zamówiłem dzisiaj Dębica presto UHP2 205/50/17

Mam nadzieje że  dadzą radę, cena za sztukę z 2018 roku to 256 zł, teraz jeszcze szukam jakiś fajnych feli do a4b7, może ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czeka mnie wymiana opon, siedzę już kilka dni i przeglądam testy. Zdecydowałem się na Dębicę Presto UHP 2 , to mnie przekonało http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Polish-205-55-R16-Tyre-Test.htm;

porównałem z miejscami z testu http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Auto-Express-Summer-Tyre-Test.htm,

w pierwszym teście DP UHP 2 jest lepsza od Hankook Ventus Prime 3 K125 , a w drugim HVP 3 K125 zajmuje 5 miejsce, za oponami klasy premium. Tak naprawdę różnice w wynikach nie są jakieś mega kolosalne, ale w cenie już tak.

Jeżdżę na standardzie 225/55/16, przesiadam się na lato na 18".

Felgi będą szerokości 8", co lepiej założyć 225/45 czy 245/40 oba rozmiary są homologowane do B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PhantomLord napisał:

Też czeka mnie wymiana opon, siedzę już kilka dni i przeglądam testy. Zdecydowałem się na Dębicę Presto UHP 2 , to mnie przekonało http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Polish-205-55-R16-Tyre-Test.htm;

porównałem z miejscami z testu http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Auto-Express-Summer-Tyre-Test.htm,

w pierwszym teście DP UHP 2 jest lepsza od Hankook Ventus Prime 3 K125 , a w drugim HVP 3 K125 zajmuje 5 miejsce, za oponami klasy premium. Tak naprawdę różnice w wynikach nie są jakieś mega kolosalne, ale w cenie już tak.

Jeżdżę na standardzie 225/55/16, przesiadam się na lato na 18".

Felgi będą szerokości 8", co lepiej założyć 225/45 czy 245/40 oba rozmiary są homologowane do B8

ja ma w a4 b8 też presto uhp2

dedykowany rozmiar to 245/40R18 ale kupiłem 225/45R18 bo na 245 szarpało kierą na koleinach

mam felgę 18" 8j i dobrze leży 225

na plus rant ochronny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wyzyk83 napisał:

ja ma w a4 b8 też presto uhp2

Hej,

i jak osobiste wrażenia ? bo wszędzie o niej piszą bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem wcześniej że jestem zadowolony w b6 też miałem presto i było ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nitroo napisał:

A czemu nie Barumki np.?

Jeździłem trzy sezony na Barum Bravuris 3 225/55/16, przejąłem je z autem, mogę je rozmiarowo porównać tylko do zimowych Nokian WR D4, widać różnicę in minus dla Barum zarówno na suchym jak i na mokrym przy hamowaniu i przy ruszaniu, przy relatywnie wyższych prędkościach powyżej 130 km/h i mokrej nawierzchni masz z tyłu głowy to, że opona średnio daje radę na mokrym. W B6 letnie miałem Michelin 205/xx/17, nie pamiętam modelu ale były duuużo lepsze od Barum.  Wszystkie wyżej wymienione opony pod każdy względem bije GoodYear UltraGrip 8, nawet w rozmiarze 195/65/15 w B6 robiły mega robotę. Barumki mają gorsze wyniki na etykietach, cenę porównywalną do DP no i nie są z Dębicy na polskim podkarpaciu :-)

 

BTW

Przeglądając forum AR w poszukiwaniu opinii o Dębicy natknąłem się na tezę, że SAVA Intensa UHP 2 i Dębica Presto UHP 2 to tak naprawdę te same produkty, różnią się tym że jedne robi GoodYear na Słowacji, a drugie GY w Polsce, porównując bieżnik widać kosmetyczne różnice w nacięciach ;) Np tutaj http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-ADAC-Tyre-Test-225-45-R17.htm

SAVA wypadła więcej niż przyzwoicie

 

Edytowane przez PhantomLord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipne. Dzięki za wyjaśnienie, bo wielu je poleca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica na polskim Podkarpaciu jest robiona? Na moich z 2018 r jest napisane Made in Germany.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Drops24 napisał:

Dębica na polskim Podkarpaciu jest robiona? Na moich z 2018 r jest napisane Made in Germany.... 

Siedziba spółki jest w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Drops24 napisał:

Dębica na polskim Podkarpaciu jest robiona? Na moich z 2018 r jest napisane Made in Germany.... 

Tak samo jak inne wszystkie części są robione w Niemczech..

Opony tylko jadą do Niemiec , żeby Niemcy przybili pieczątkę i wracają z powrotem na handel..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym lepiej, łapy  trzyma tam  GoodYear ale coś polskiego pewnie zostało, trzeba wspierać polskie produkty skoro są produkowane u nas

Edytowane przez Drops24
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 czy Dunlop Sportmaxx GT? Glownie zależy mi na ciszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...