Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Continentale dobre na 1 sezon, kleją drogi cholernie dobrze ale bieżnik schodzi w oczach.

Ja mam Michelin letnie teraz będzie 3 sezon i wyglądają jak nówki, nie wiem jak przy większych przebiegach ale jak dla mnie to wystarczą na dożywocie tego auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No kleić się będą na pewno dobrze jak guma taka miękka jak w zimówkach.

jak szybko się zużyją będzie lipa :/ następne kupie michelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy tu było pisane, żeby nie brać Continentali bo to jest przereklamowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sporo stron szukania tego. Jak pisałem wcześniej to nikt mi o tym nie mówił.

Dobra trudno już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Bridgestone potenza re50a i znikły jeszcze szybciej niż Continental. Na domiar złego jeszcze zząbkowały. Podobno conti nie ząbkują...

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 3 sezon na oponach Dunlop i porównując do Conti bieżnik leci wolniej, a parametry podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy opowiadacie z tymi continentalami. 

Spalacz.pl jezdzi na nich na torze i mówi, że na mokrym żadna inna drogowa opona nie może się z nimi mierzyć, a nie jezdzi przecież na nówkach sztukach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś powie o Uniroyal Rainsport 3? Bo się zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony z grupy Continential  czyli między innymi Uniroyalek są robione z miarę twardej gumy przez co się zużywają nieco szybciej. Mam RainExperty w drugim aucie i po 3 latach i zrobionych 40kkm ponad połowa bieżnika mniej została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w RS3 jest bardzo słaby rant. Nie widziałem tej opony na żywo, ale zastanawia mnie czy w porównaniu np do dunlopa jest znaczna różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecicie na lato w rozmiarze 205/55/R16 tak do 1 tys. zł. za komplet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, windus napisał:

Panowie co polecicie na lato w rozmiarze 205/55/R16 tak do 1 tys. zł. za komplet. 

Uniroyal RS3, Fulda ecocontrol, falken ze914, toyo proxes cf2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem dwa pierwsze typy, porównam z falken i toyo.  Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś opinie o Kumho Ecsta sport KU 39?Wyłapałem promocję za 182zł sztuka 16 indeks Y:).Jeszcze Uniroyal RS3 lub Fulda Ecocontrol.Uniroyal miałem w Polo i rewelacja.Ale tu są opinie,że w A4 szybko idą;).Najlepsze etykiety.Fulda i Kumho te same C B.Fulda najcichsza.Te 3 typy.Mogę i premium,ale może te Kumho ,bo dobra cena.:wink:.Jeżdżę głównie autostradami.

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwa pytania do felgi 19"  8,5J  oponki 225/35 będą okej? Nie będą naciągnięte?

Drugie pytanie czy można kupić jakieś sensowne opony letnie w kwocie 1200-1500zł  225/35/19 jak tak to prosiłbym o jakieś nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie na takim samym rozmiarze felg jak u Ciebie miałem założone 225/35 i był lekki naciąg, na ten sezon kupiłem 235/35 ale jeszcze ich nie zakładałem więc nie powiem Ci jak to wygląda. Wybór padł na imperial ecosport 2 z racji tego ze nie jeżdżę zbyt szybko i głównie po mieście. Nie widziałem sesnu żeby przepłacać i kupować coś droższego. Za komplet zapłaciłem 840 zl. 

Edytowane przez siaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanato124 napisał:

Panowie dwa pytania do felgi 19"  8,5J  oponki 225/35 będą okej? Nie będą naciągnięte?

Drugie pytanie czy można kupić jakieś sensowne opony letnie w kwocie 1200-1500zł  225/35/19 jak tak to prosiłbym o jakieś nazwy

Za mały budżet.Na jakieś sensowną klasę ekonomiczną od 1700 trzeba liczyć.Jedynie Imperial taniocha z tych znanych i często kupowanych o których kolega wspomniał i chyba lepszy wybór Zeetexy.Nic innego przyzwoitego w tej kasie nie dostaniesz.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kolega jeździ, gdzie i czego oczekuje. Ceny są zróżnicowane. Do 1500 zl owszem kupisz, ale jak jeździsz agresywnie i dużo to lepiej dołóż do budżetu a będziesz zadowolony. Z drugiej strony na miasto nie trzeba Ci opon za 2 koła. Decyzja co kupisz i za ile należy do Ciebie.  Do 1500 zł jedynie imperiale i zeetexy jak wyżej. Potem lepiej już dołożyć trochę więcej.

Edytowane przez siaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tylko miasto, trasa praktycznie żadna 2x w miesiącu 100km.

Więc pewnie zdecyduje się na imperiale lub zeetexy.

Ktoś może wypowiedzieć się jeszcze na temat szerokości 225 czy 235? Nie chce łapać każdego krawężnika.

Edytowane przez fanato124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto się zastanowić czy potrzebne są Ci opony za 2 koła. Zaryzykowałem i teraz przesiądę sie na komplet 3 razy tańszy niz poprzedni ale jaki będzie efekt, tego jeszcze nie wiem. Za miesiąc zmienię i zobaczymy czy się opłacało i wydam jakąś opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...