Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy dziś wystawił Dunlopy sportmaxy z końcówki 2015 roku, przejechane 6 tys na nich.

Co byście wzięli, te Dunlopy czy dopłacić z trzy stówy i kupić nową Dębice UHP2 (polecana na forum)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, pajda napisał:

Ja bym brał nowe
Co nowe to nowe emoji6.png

A ja bym brał dunlopy bo to premium a nie budżet. :)

Pytanie ile chcesz na tym zrobić km i jakie masz wymagania. Jak dużo jeździsz to bierz nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jolley napisał:

Znajomy dziś wystawił Dunlopy sportmaxy z końcówki 2015 roku, przejechane 6 tys na nich.

Co byście wzięli, te Dunlopy czy dopłacić z trzy stówy i kupić nową Dębice UHP2 (polecana na forum)?

Widziałeś te opony? Nie stwardniały ? Osobiście wolałbym jednak nowe. Inna sprawa, że właśnie zaczął się sezon na letnie i ceny poszybowały w niektórych przypadkach nawet 200 zł za sztukę w górę....

Edytowane przez Arzyk
EDYTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Pewnie dzisiaj podjadę i obejrzę. 3 letnie opony raczej nie stwardnieją :D 
Kupując na np. oponeo, mogą Ci sprzedać opony z produkcji do 36 miesięcy wstecz, gdyż wciąż ten produkt jest uważany za nowy.
Aczkolwiek też się skłaniam ku nowym, bo średnio robię 15kk na rok, czyli na komplecie letnich z 5 lat jazdy mam. A dunlopy za 5 lat będą miały 8 :/
Chociaż, nie wiadomo czy będę tyle jeździł moim rydwanem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że na oponeo podawali wcześniej rok produkcji opony, w tej chwili tego nie ma na konkretnym modelu :/ A to bardzo przydatna rzecz była.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2018 o 11:28, Arzyk napisał:

Zdaje mi się, że na oponeo podawali wcześniej rok produkcji opony, w tej chwili tego nie ma na konkretnym modelu :/ A to bardzo przydatna rzecz była.

 

Dalej podają ale nie przy wszystkich. Kiedyś mi przysłali z oponeo i tak starsze niż były w opisie także trzeba być czujnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój z używkami i kupuję nowy komplet. Na początku miała być Dębica, bo widzę sporo pochlebnych opinii, ale może warto niewiele dopłacić do innych?
Myślę nad:

- Dębica UHP 2
- Fulda Sportcontrol 2
- Vredestein Ultrac Satin

- Firestone Roadhawk wydaje się być b. Dobrą propozycją

Mają podobne etykiety, głośność, a opory. Co kupić Panoćki?

 

Btw. Natrafiłem na ciekawy test Motoru. 

 

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Bridgestone protenza adrenalin 235/40/18
Używki z 2014 dużo bieżnika nieuszkodzone i nienaprawiane
Ciche trzymają się niesamowicieeee na zakrętach normalnie szalenstwo IMG_20180414_152419.jpgIMG_20180414_152440.jpg

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opony do drugiego samochodu(Honda Accord VIII). Rozmiar 225/50 r17. Co polecacie w kwocie 1300 zl. Zastanawiam się nad Dębicą presto uhp2. A może coś innego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHP2 całkiem spoko lacze, niemniej jak ktoś chciałby dorzucić pare złociszy to polecam poczytać w necie o Hankook Ventus prime 3

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z głośnością tych Hankooków?

71db Hankook vs 66/7db Dębica. Faktycznie ta głośność/szumy jest uporczywa?

Ogólnie jest kilka opon polecanych np. Firestone Roadhawk, z bardzo dobrymi parametrami na suchym/mokrym ale głośność ma też na poziomie 70db. Nie wiem czy nie będę się wku**iał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym wolał Dębicę niż te zasrane Hankooki... O d*pę rozbić te Ventus Prime 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym wolał Dębicę niż te zasrane Hankooki... O d*pę rozbić te Ventus Prime 3.


Czemu taka opinia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, siedzę w domu ze złamaną nogą i mam kupę czasu na przeglądanie testów opon itd. 
Natrafiłem na FALKEN Azenis FK510 w rozmiarze 225/45R17 94Y - opona zajmuje wysokie miejsca w różnych testach, podobno na mokrym świetnie się zachowuje.
Problemem jest to, że występuje głównie w formie XL, czyli wzmacniane. I tu pytanie, czy nie będzie za twardo przy zawiasie 1BV, który i tak jest twardy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czemu taka opinia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo to porażka. ESP wariuje na zakrętach i ruszając na szynach. Niepewne prowadzenie w deszczu. Wygląd też niezbyt ciekawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Goodyear Eagle F1 Asymmetric. Miałem teraz taki tylko asymmetric 2 i bylem zadowolony. Opona tez XL i z ochrona rantu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jolley napisał:

@Gibons różnica odczuwalna na XL? Chodzi mi o komfort na minus

Ja nie widziałem różnicy na Goodyear w ogole mi sie bardzo dobrze jezdzilo. mialem 245.35.19 teraz zamowilem 245.35.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...