Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może Michelin PS 4? Jakieś opinie? Bo zamierzam kupić w poniedziałek. Ew zastanawiam się jeszcze na Continentalem Conti Contact 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

21 godzin temu, nitroo napisał:
W dniu 20.04.2018 o 07:19, zyla napisał:


Czemu taka opinia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo to porażka. ESP wariuje na zakrętach i ruszając na szynach. Niepewne prowadzenie w deszczu. Wygląd też niezbyt ciekawy.

:grin: Może warto zajrzeć czy aby z autem na pewno wszystko jest w porządku .
Esp nie wariuje na zakrętach, auto całkiem pewnie się prowadzi. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, nie są też mega głośne.
Pozdrawiam

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z zakupu, nie są też mega głośne.
Pozdrawiam


Jak się zachowują podczas deszczu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Może warto zajrzeć czy aby z autem na pewno wszystko jest w porządku .
Esp nie wariuje na zakrętach, auto całkiem pewnie się prowadzi. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, nie są też mega głośne.
Pozdrawiam
W porządku. To nie tylko moja opinia. Poczytaj sieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Panowie, przymierzam się do zakupu opon i mam pytanko, skąd najczęściej bierzecie opony ? Przeglądając sklepy znalazłem coś takiego:

luxgum.com.pl , gdzie ceny np Dębicy UHP 2 w porównaniu do oponeo są o wiele niższe. Ktoś zna ten sklep ? Ewentualnie jakieś alternatywy ?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo jest też opcja rat 0% payU, więc można kupić oponki premium na raty i się tego nie odczuje :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje Uniroyale RS 3 będą u mnie ostatni sezon już ostatecznie i zaczynam się rozglądać za czymś nowym. Opona w standardzie 205/55/16 budżet bez ograniczeń. Jedno z najważniejszych pytań widziałem ze niektórych producenci przewidują tzw opony homologowane dla Audi z oznaczeniem AO. Czy coś to w praktyce daje? Te opony są zazwyczaj droższe od kilkanaście do kilkudziesięciu złotych od normalnej. Warto czy dać sobie spokój i kupić standardy. 2 pytanie czy opony Michelin np. Energy saver + w jakiś wybitny sposób odstaja od reszty? Warto do nich dorzucić więcej grosza?

Jak nie Michelin to co Dunlop widzę jako tako Goodyear niestety F1 Asymetric nie jest dostępny w tym rozmiarze. Z Bridgestone'a wszystkie polecane opony nie są w tym rozmiarze co chce :) A może coś z Pirelli np Cinturato Blue? Ostatecznie mogą zostać te same co mam ale mam ochotę wypróbować coś innego żeby mieć porównanie.

Ostatnia kwestia gdzie koledzy kupują opony? Warto przez oponeo?  Wiele osób pisze ze dostają np opony z 2016 roku. Czy można zarządzać np wszystkich 4 sztuk np z roku 2017? Widzem ze przewija się tutaj również witryna logistykaopon.pl jakie opinie na jej temat? Gdzie jeszcze warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, L1953s napisał:

Warto przez oponeo?  Wiele osób pisze ze dostają np opony z 2016 roku

Ja kupowałem dwie opony Michelin Energy Saver na oponeo w połowie 2017 roku a dostałem z opny z produkcji początek roku 2016, więcej tam nie będę kupował.

Najlepiej kupić w jakimś sklepie z częściami i wtedy gość Ci zamawia takie jakie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

Wg normy PN-C94300-7 opona nieużywana wyprodukowana do 3 lat wstecz może  być sprzedana jako nowa i pełnowartościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlopy Sport Maxx RT1 z homologacją AO to zupełnie inna opona niż bez homologacji, całkowicie inny wzór bieżnika i w dodatku potrafi się kruszyć po jednym sezonie. W przypadku takiej opony bez homologacji po jednym sezonie nie zaobserwowano kruszenia się gumy.

W Continentalu spotkałem się, że opona tak samo się nazywała ale w zależności czy była to 16 czy 17 to wzór bieżnika był zupełnie inny. Także jak rozważamy konkretną oponę to należy oglądać ją dokładnie w tym rozmiarze, który nas interesuje, bo po zakupie możemy się nieźle zdziwić jak dostaniemy coś co zupełnie inaczej wygląda a nazywa się tak jak chcieliśmy.

W żadnym sklepie internetowym lub zwykłym nie gwarantują, że opona będzie z konkretnego rocznika. Zawsze mówią że do 3 lat to jest opona nowa.

W zwykłym sklepie masz szansę że będą mieli na półce i wtedy będziesz miał możliwość sprawdzenia rocznika. Dość duży wybór we Wrocławiu widziałem w Norauto.

Ja kupowałem w Intercars w 2017r i kupiłem opony z 2016r, tyle że wszystkie z tą samą datą produkcji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem Goodyear efficient grip 205/55/16.Kupuję w Norauto.Opony ze stycznia tego roku.W zeszłym do Polo Uniroyal kupiłem koniec marca,a były z początku marca wszystkie:).Ceny porównywalne do najbardziej popularnych sklepów internetowych ,a cxzasami promocje i tańsze na dany model.Dużo modeli dostępnych na sklepie od razu bez czekania.Wziąłem Goodyear,bo właśnie były na miejscu,a na Dunlopy kilka dni trzeba by było poczekać.Jestem zadowolony.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, erceka1234 napisał:

ktoś coś słyszał lub jest uzytkownikiem niejakich opon "firemax"? 
 
Jakies opinie na ich temat?

kolego ja je wziąłem , użytkuje z miesiąc są ok 225 45 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, erceka1234 napisał:

ktoś coś słyszał lub jest uzytkownikiem niejakich opon "firemax"? 
 
Jakies opinie na ich temat?

Też zastanawiam się nad tymi oponami a Zeetexem ZT1000 lub Apollo ALAC 4G (też podobno dobre w tej cenie). Jak jest z zużyciem bieżnika w tych oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj filmik zeetextów o których wspominasz. A co do Firemaxów to może chodziło o Firestony?

Edytowane przez Johann2150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeetexy ma mój tata w Bravie 1.2. Jak za tę cenę są ok. Do miasta itp nie ma co przepłacać tylko brać.

Ale jeżeli ktoś lubi jeździć szybciej, a do tego auto ma te ~160km to wolałbym założyć np. Debicę. W testach wypada bardzo ok, niekiedy zaraz za klasą premium (Goodyear, Dunlop), a prześledziłem bardzo dużo testów bo sam stałem przed wyborem nowych opon - kupiłem Dębicę bo piszą o niej oponie w superlatywach a do tego faktycznie nie odstaje od czołówki (jedynie ceną).

Reasumując chyba wolałbym używki premium niż chińskie za 650zł/kpl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając  testy opon letnch wulkanisty czy jakiegoś innego niepowiązanego z nikim blogera można dojść jednak do odmiennego zdania. W sumie nawet w komentarzach ludzi piszą że lepszy nowy nawet chińczyk niż używka. W sumie można by się i z tym nawet zgodzić no ale pod warunkiem że ta używka premium ma mniej niż 6mm  głębokości bieżnika. W auto świecie czy gdzieś był kiedyś ranking opon i wpływ głębokości bieżnika na długość drogi hamowania, no i teoretycznie im wyższy bieżnik tym krótsza droga.

 

Zetexy to marka wypromowana przez oponeo, również dobrze mogłyby być to firemaxy, minervy czy achillesy :D

 

Ale muszę się z Tobą Łukasz zgodzić w jednej kwestii, też nie lubię przepłacać i czasami wolałbym Kormorana czy Dębicę. Chociażby ta Dębica presto uhp2 czy hp to już całkiem dobre opony. Z kormoranami jest trochę gorzej bo w najlepszym przypadku mają etykietę CC.

Edytowane przez Johann2150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim połączeniu: 205/60/r15 czy lepiej zostać przy klasyku 195/65/r15 na lato?

Edytowane przez EaglePoland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, EaglePoland napisał:

205/60/r15

Pod względem ekonomicznym zakup nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...