Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony opiniami z forum i nie tylko, zdecydowałem się na komplet Dębica Presto UHP2.

Rozmiar 235/45 R17, produkcja 8-my tydzień 2018 roku z fabryki ze Słowenii.

Przejechałem na nich dotąd jakieś 800km i póki co, wrażenia są pozytywne - ciche, ładnie trzymają na suchym i mokrym.

Wcześniej miałem Dunlopy Sport Maxx w tym samym rozmiarze.  Były głośniejsze i bardziej odczuwało się piękne polskie drogi, jednak nie były nowe więc nie wiem, czy jest sens porównywać.

Zobaczy się za 2, 3 sezony w jakim będą stanie :-)

 

 

Edytowane przez rosati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja również (jednak) zakupiłem opony Dębica UHP2 225/45/17. Produkcja 3ci tydzień 2018 roku - Polska. @rosati miałeś kolorowe linie wokół bieżnika? Ja nie i zacząłem się zastanawiać czy opony to nie fake :decayed:
W google'owych grafikach jest różnie. Jedne opony je mają, niektóre nie. Nie wiem od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jolley napisał:

miałeś kolorowe linie wokół bieżnika?

@jolley

Tak, miałem dwie - pomarańczową i niebieską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na nowe opony Uniroyal RainExpert 3. Po przejechaniu około 600km wrażenia pozytywne, chociaż nie było jeszcze sytuacji w których opona mogłaby się jeszcze w pełni sprawdzić. Na minus - opony naprawdę głośne

EDIT: Już po przejechaniu 600km hałas opon - standardowy (chociaż to moje subiektywne odczucie?!). Hamowanie w deszczu rewelacja!

Edytowane przez EaglePoland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o:

http://allegro.pl/2x-goodride-225-55r16-sa37-99w-xl-fr-i7208410326.html

 

Oponki na jedną oś na lato. Na drugą oś mam Continentala. Wiem, że to chińczyki i cudów nie powinienem się spodziewać, ale za 400zł to mogę zaryzykować na sezon czy dwa.

W innym temacie pytałem się czy nie będzie problemów jeśli zamiast 215 jakie mam teraz i dedykowanej do niej feldze 7 cali wsadzę na 225mm. Autko mam ciężkie więc szersza oponka z lepszymi parametrami by się dobrze sprawowała a +5mm na stronę chyba nie zrobi różnicy na feldze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Dębicę. Cena prawie ta sama a jakość w miarę trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica 250zł za 2 sztuki więcej.  Są tańsze, ale sprzed 4 lat to podziękuję. Oprócz tego mają klasę toczenia E a przyczepności C. W Chińczykach obie klasy poziom wyżej. 

 

Jak brać to albo te chińczyki albo jakieś premium, za 400zł na mój gust warto zaryzykować. Jak będą złe to za rok-dwa do kosza albo na gwarancję.

 

Ale może ktoś na tym jeździ to bym opinii posłuchał. Wszak Chińczycy gonią z jakością na potęgę.

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu taki dziwny rozmiar. Nie lepiej zostać przy serii 205 lub ewentualnym zamiennym rozmiarze 215/55. 225/55 to już będzie za duży balon i nijak ma się do zalecanych rozmiarów w a4. Osobiście nie wierzę ślepo w to co na etykietach. Z goodride to mogę polecić jedynie zimówki sw608

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie 215 były seryjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, golfagn napisał:

W moim aucie 215 były seryjne. 

Ja również kupiłem auto i miało lato i zimę w rozmiarze 215/55/16 i taki rozmiar mam na słupku (205 również)

Na lato wpakowałem 225/45/17, chociaż fabryka zaleca 235. A jak zimę skończę to założę pewnie 205/55/16 bo jest większy wybór opon w tym rozmiarze :) 

Btw. To co pisze @przem8, to co na etykiecie a rzeczywistość to czasem dwie różne bajki 

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na słupku mam gdzieś na dnie 205 ale na szczycie tabelki mam 215, a w kilku katalogach widziałem że 205 do mojego silnika nie występowało w ogóle (nie ukrywajmy, ciężki silnik i ciut mocy ma).

 

Poprawiam wymiary: 225/50/16 bo profil 55 będzie za duży.  

 

W tej cenie mam do wyboru albo Kormorana albo tą oponę. Kormorana miałem teraz i był koszmarny. Oczywiście etykieta nie jest wiążąca, ale zawsze daje pojęcie. 400zł za 2 oponki z fajnymi rozmiarami chyba warte jest ryzyka.  Ten sezon idą na przód a jak dojadę Continentale z tyłu tam trafią a na przód jakieś gumy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam gorąco Goodyear F1 Asymetric 3, mega ciche, super trzymają w zakrętach.. Jestem pod wrażeniem.. wcześniej miałem pilot sport 3 i 4 i jednak goodyear sporo lepsze (245/40/18) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również stałem przed dylematem jakie oponki założyć na lato, i kupiłem Dębicę UHP Presto, póki co same pozytywne odczucia :)

Polecam :)

Edytowane przez michasiek_rwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej kupiłem i założyłem oponki Goodride 225/50/16 92W.

 

Miały chrzest bojowy przy gigantycznej ulewie jak zatopiło dzisiaj pół miasta Łodzi :) Ulewa nieziemska a ja poużywałem sobie bo ulice były puste. Brak uwag, przy mocnym i wielokrotnym wymuszonym hamowaniu samochód zachowuje tor jazdy a poślizgi są delikatne (z ok 80km/h po tafli wody). Podczas jazdy po łuku nic się nie działo. Łatwo bardzo dynamicznie ruszyć z miejsca przy takich warunkach pogodowych. 

Wielkie kałuże nie robiły po aucie najmniejszego wrażenia, specjalnie też w nich hamowałem i wjeżdżałem tylko jedną stroną auta w wodę, żeby sprawdzić prowadzenie i jak się wtedy hamuje. Jazda jest komfortowa.

Jestem w szoku, że opony za taką kasę prowadzą się tak dobrze. W warsztacie nie mieli uwag co do wyważenia. Ale jak wspomniałem to tylko kilkukilometrowy przejazd dla testu.  Mam na nie 5 lat gwarancji. Oponki posiadają rant ochronny.

Hałas w porównaniu z poprzednimi Kormoranami nie występuje :)  A Kormorany zdecydowanie odradzam! Miałem rozmiar 215/55/16 i zrobiłem na nich około 20 tyś km. Głośnie jak cholera, bardzo szybko się zużywają, komfort słaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Oponeo to nie polecam. Opinie o oponach są selekcjonowane, tylko te pozytywne są zapisywane (jak chciałem dodać swoją-średnią opinie, to dziwnym trafem nie została zaakceptowana). D tego trzeba uważać przy kupnie opon i czytać rok produkcji. Dwa razy kupiłem opony, i dwa razy były to opony rok leżące w magazynie, gdzie w porównaniu np do InterCars opony, które zamówiłem miały tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim,

Miesięcznie robie jakieś 1200-1500km w trasie, po mieście jeżdżę rzadko. Jakie oponki polecacie 205/55 R16 do B7 1.9tdi

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jeździsz rzadko nie oznacza, że możesz kupić szrot. Z budżetówki polecają Dębice UHP Presto. Dunlop też ma dobre i  tanie opony. Chcesz coś lepszego to patrz na Goodyear, Kormoran, Goodride, Pirelli etc. Im większy budżet tym lepiej, bo płacisz za swoje bezpieczeństwo.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Kormoran, Goodride,

To ma być coś lepszego? Chyba coś namieszałeś w wypowiedzi ?

Ja polecę fulda eco control jeśli to ma być stosunek cena/jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

To ma być coś lepszego? Chyba coś namieszałeś w wypowiedzi ?

Ja polecę fulda eco control jeśli to ma być stosunek cena/jakość

A jak długo je użytkujesz, żeby stwierdzić, że opony renomowanej firmy mają gorszy stosunek do tego chińczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg Ciebie opony goodyear czy pirelli można stawiać na równi z kormoranem i goodride, które są budżetówkami?

Niektóre chińczyki są godne uwagi i o niebo lepsze niż nalewki ale nie ma co ich porównywać do klasy premium, a wspomniane fuldy wcale nie są drogie.

Kilka kompletów opon już przerobiłem, w tym chińskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...