Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówiłem, że stawiam je na równi. Dodałem je jako wyższa półka jeżeli jego kieszeń i poczucie własnego bezpieczeństwa na to pozwoli. Ja mam porównanie do moich Dunlop Sport Blueresponse, niby nowe, a od używek Bridgestone, które miały 7 lat są gorsze. O ile na suchym lepią lepiej, tak na mokrym są gorsze (a niby współczynnik na mokrym mają 'B')

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 godzin temu, Langista napisał:

Chcesz coś lepszego to patrz na Goodyear, Kormoran, Goodride, Pirelli etc. Im większy budżet tym lepiej, bo płacisz za swoje bezpieczeństwo.

Z ciekawości zajrzałem na ceny opon i ta cena za 19" to taka bardzo optymistyczna. Da się to jeszcze kupić taniej niż na Oponeo. I teraz pytanie. Czy taka opona nadaje się do jazdy czy to kasa wywalona w błoto? https://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-ultra-high-performance-235-35-r19-91-y-xl-zr#197079653

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiej jazdy, czy tylko w miasto, czy też na trasy. Ogólnie podałem Kormoran jako dobrą budżetówkę, ale czy jest dobra na 19".. 

Jako test możesz sobie dwie na start kupić, ale z tego co wiem to budżetówki im większy rozmiar tym większa szansa telepania przy większych prędkościach. Może to mit, różnie bywa.. W każdym razie jest to lepsza opcja jak jakieś Nankangi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytałem, bo jakoś mało informacji i opinii o tych oponach.  A cenowo wyróżniają się bardzo na tle opon w tym rozmiarze.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też mówię, co firma to firma, ale jednak powyżej 18" to wypadałoby pójść górną półką, o ile chcemy pojechać szybciej jak 90/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Langista napisał:

To, że jeździsz rzadko nie oznacza, że możesz kupić szrot. Z budżetówki polecają Dębice UHP Presto. Dunlop też ma dobre i  tanie opony. Chcesz coś lepszego to patrz na Goodyear, Kormoran, Goodride, Pirelli etc. Im większy budżet tym lepiej, bo płacisz za swoje bezpieczeństwo.

dębica presto uhp 2 to bardzo dobra opona

i uwierz mi że można na niej pojechać dużo szybciej niż 90km/h

na zakrętach auto nie pływa a auto prowadzi się pewnie

mam 225/45R18 indeks prędkości Y czyli 300km/h

głośność opony to zaledwie 67db

przyczepność na mokrym A

duży plus za rant ochronny

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawiązywałem do tego fulda. Dębica wg. Mnie to dobra firma z klasy ekonomicznej i nie będzie z nią problemów typu trzęsienie budą przy zwykłej jeździe na autobanie. Sam mam zimówki Dębicy i nie narzekam, co prawda 15" nie ma co porównywać chociażby z 17" a co dopiero 19".. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Kormorana odradzam.Teść chciał w zeszłym roku 14 do Corsy.Po 3 tysiącach opony się wybrzyszyły,stały głośne i biły?.Reklamacja uznana,ALE.Te ich procedury zwrotu?.Wszystkie dane  przesłane i czekam już 4 miesiąc.Mówili,że to może potrwać,ale bez przesady.Przyszedł ten sezon,a chłop bez opon.Wziąłem mu Uniroyalki i jest git,a na kase dalej czekam.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 07:25, Langista napisał:

To, że jeździsz rzadko nie oznacza, że możesz kupić szrot. Z budżetówki polecają Dębice UHP Presto. Dunlop też ma dobre i  tanie opony. Chcesz coś lepszego to patrz na Goodyear, Kormoran, Goodride, Pirelli etc. Im większy budżet tym lepiej, bo płacisz za swoje bezpieczeństwo.

Dunlop to klasa premium, więc nie wiem gdzie można kupić "tanie Dunlopy".

Btw. Bluresponce wygrywały przez 2 czy 3 lata testy i mówisz że są gorsze od 7mio letnich Bridgestone? Heheheheh

 

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie było moje osobiste odczucie, dlatego też byłem zaskoczony. Po deszczu na lekko mokrej nawierzchni nie potrafiły utrzymać się  w zakręcie 80 stopni przy prędkości 30 km/h co Bridgestone robiły bez zająknięcia. Ja kupiłem  je na Oponeo, o ile dobrze pamiętam to po 220 za sztukę, moim zdaniem to mało jak za Dunlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do kupna kompletu nowych opon r 18, 225/40 . Budżet do 1000 zł , chciałem kupić na oponeo komplet chinskich za 600 zł ktore mają dość fajne opinie i parametry ale poczytając troche forum to doszedłem do wniosku że chyba lepiej będzie dołożyc pare stówek i kupić coś sprawdzonego i kupić dębica presto uhp 2 znalazłem po 215 zł za oponę. 

Aktualnie mam założone pirelli i bodajże goodyeary z klasy premium 4 letnie lecz wszsytkie cztery są klejonkami na bokach i strach na nich jeździć stąd decyzja o kupnie nowych opon. Oszczędny płaci dwa razy, dwa lata temu za te używane klejonki zaplaciłem 600 zł za komplet , żałuje że wtedy nie dołożyłem paru stów i nie kupiłem nowych opon i miałbym problem z głowy na dobre 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dominik93 napisał:

Przymierzam sie do kupna kompletu nowych opon r 18, 225/40 . Budżet do 1000 zł , chciałem kupić na oponeo komplet chinskich za 600 zł ktore mają dość fajne opinie i parametry ale poczytając troche forum to doszedłem do wniosku że chyba lepiej będzie dołożyc pare stówek i kupić coś sprawdzonego i kupić dębica presto uhp 2 znalazłem po 215 zł za oponę. 

Aktualnie mam założone pirelli i bodajże goodyeary z klasy premium 4 letnie lecz wszsytkie cztery są klejonkami na bokach i strach na nich jeździć stąd decyzja o kupnie nowych opon. Oszczędny płaci dwa razy, dwa lata temu za te używane klejonki zaplaciłem 600 zł za komplet , żałuje że wtedy nie dołożyłem paru stów i nie kupiłem nowych opon i miałbym problem z głowy na dobre 5 lat...

bierz dębice presto uhp2 i będziesz mega zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię , w następnym miesiącu zamawiam komplet Dębicy . 

Chciałem 235/40 18 z Dębicy z racji na szersza oponę bo mam ośkę po programie i żeby trakcji tak nie gubiło ale między 225/40 a 235/40 różnica cenowa jest na poziomie 500 zł .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy 

mam pytanko jakie opony polecacie o rozmiarze 205/55/r16 ?

sprawdzałem wcześniejsze modele jak np dębica uhp 2 ale one zaczynają się od 17 cali...

Chciałbym coś z rantem ochronnym auto cały czas jeździ po autostradzie rzadko po polskich drogach i miastach 

aktualnie mam komplet Sava intensa hp już któryś sezon i nie polecam! od kiedy je mam co chwilę coś z nimi jest... rok temu musiałem kupić dwie następne ponieważ jedną przebiłem a co roku zmieniają parametry indeksy a nawet bieżnik... często trzeba sprawdzać ciśnienie bo same upuszczają pare razy w sezonie trafiają na wywarzanie... w końcu mam ich dość 

dodam że wszystkie opony były nowe i dwie teraz są roczne po sezonie żeby ktoś nie powiedział że na jakiś używkach śmigam. mam ich już dość ...

myślałem pomiędzy pirelli a fulda w owym rozmiarze i rancie ochronnym ale bierznik w nich wygląda bardzo ubogo... zastanawiałem się także na nexen bo słyszałem też że są ok 

czekam na wasze sugestie podpowiedzi 

Mateusz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Sport Maxx RT1, mają rant, indeks Y=300km, wyważają się pięknie. Nie uginają się w ciasnych zakrętach. Niestety spalanie jest wyższe. Opinia z mojej autopsji.

Tylko wersja bez homologacji do Audi, bo te potrafią pękać w rowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozmiarze różnica w cenie opon pomiędzy budżetem a premium jest kosmetyczna +-200zł.

Przy takiej różnicy brałbym np. Goodyear Efficientgrip, Dunlop bluresponce, Nokian Line. Z tych trochę tanszych Nexen Blue, Toyo Proxes.

Kwestia ile planujesz wydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciał z rantem a w tym rozmiarze niestety niewiele opon go ma.

Mi też zależało na rancie i np. Dunlop Bluresponse nie ma rantu.

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za podpowiedzi na pewno teraz coś wybiorę 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przymierzam się do zakupu nowych opon letnich i celuję w rozmiar 225/40/18. Byłem zdecydowany na Nokiany Z Line bo są w chyba dobrej cenie na opinie ale zauważyłem ze maja index nośności 92. Czy taki index podpasuje do B7 Avant 2.0tfsi Quattro? Przewertowałem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. 

Z góry dzięki za pomoc.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-zline-225-40-r18-92-y-xl#131771626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bbarrteek napisał:

Cześć,

przymierzam się do zakupu nowych opon letnich i celuję w rozmiar 225/40/18. Byłem zdecydowany na Nokiany Z Line bo są w chyba dobrej cenie na opinie ale zauważyłem ze maja index nośności 92. Czy taki index podpasuje do B7 Avant 2.0tfsi Quattro? Przewertowałem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. 

Z góry dzięki za pomoc.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-zline-225-40-r18-92-y-xl#131771626

Fabrycznie bodajże było 93/94 także 92 też będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...