Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, barca8585 napisał:

i co ?

przeczytaj pare stron wstecz wszystko jest opisane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 14.02.2007 o 22:00, BEKACZU napisał:

ehh nie mam jakichs wymagan co do ksztaltu bieznika czy cos w tym stylu, poprostu zalezy mi na bezpieczenstwie zeby sie dobrze trzymala. Mialem doswiadczenie z oponami Michelin ktore mialem w golfie II ... piszczą niesamowicie i szybko sie scierają choc naprawde jezdze spokojnie, natomiast w fordzie escorcie mialem Passio (na takich kupilem) te opony to śmierc albo conajmniej karta stalego klienta u blacharza. Trochę mokrego i przy naglym hamowaniu lub ostrzejszym zakrecie auto leci jak na lodzie, i rowniez strasznie piszczą

Polecam oponki  Bridgestone potenza adrenalin sam na takich jeżdżę i trzymają samochód na zakretach niesamowicie no i do hamowania to samo , jestem bardzo zadowolony a co do ceny w pl nie mam pojęcia kupowałem za granicą 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ziaja5 napisał:

Polecam oponki  Bridgestone potenza adrenalin sam na takich jeżdżę i trzymają samochód na zakretach niesamowicie no i do hamowania to samo , jestem bardzo zadowolony a co do ceny w pl nie mam pojęcia kupowałem za granicą 

 

mam takie same trzymają sie na zakrętach ciche i utwardzone polecam

 

IMG_20180616_160644-2976x2232.jpg

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bridgestone potenza s001 i też ładnie trzymają. Np. Uniroyale rainsport przy tym to jakieś gumiaki (auto pływa na nich). Potenza ma sztywną ściankę boczną i to ją wyróżnia. Do tego nie ścierają się zbyt szybko. Ja mam już drugi komplet tych opon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2018 o 00:06, SemeK napisał:

Cześć wam,

 

Bardzo pozytywne opinie na międzynarodowych forach może ktoś z was miał coś wspólnego ?

 

Michelin PILOT SPORT 4 (245/45r17)

 

U siebie mam 235/40 R18. Jak dla mnie opona świetna i w sumie nie widzę potrzeby szukania innej. W październiku 2017 gdy przechodziły orkany nad Polską i trzeba przyznać, że mocno lało, a my akurat byliśmy w trasie, opona kleiła perfekcyjnie. Po zjechaniu na stacje widać było jak dosłownie z opon parowała woda, co świadczy o tym, że mieszanka była dobrze rozgrzana. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, barca8585 napisał:

Witam co myślicie o nowych oponkach ale z 2014 roku bo są bridgestone w fajne cenie Bridgestone

jeżeli są w cenie nowej dębicy, to również wolałbym wziąć nowe, "świeże" opony niz 4ro latki.
Też jeżdżę na Dębicy, mimo, że napaliłem się na goodyera. Ciche, dobrze trzymają, są komfortowe, a przy moim 1BV sobie to cenię.
Minusów opony nie dostrzegłem (póki co).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do c6 ( rozmiar 225/55/17 98Y ) zakupiłem Sava intensa uhp2 - okazało się że są praktycznie identyczne jak dębica ( też koncern goodyear ) , na razie 500 km zrobione i wrażenia pozytywne 

 

Jedyny mankament to jedna z opon miała nadmierne bicie dynamiczne , a że była nie jeżdżona to bez problemu uznali gwarancje i dostałem nową inną oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ktoś zrobił analizę składu mieszanki i jej właściwości że uznaliscie że są identyczne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj , rzeźba bieżnika

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2018 o 09:38, Ink napisał:

U siebie mam 235/40 R18. Jak dla mnie opona świetna i w sumie nie widzę potrzeby szukania innej. W październiku 2017 gdy przechodziły orkany nad Polską i trzeba przyznać, że mocno lało, a my akurat byliśmy w trasie, opona kleiła perfekcyjnie. Po zjechaniu na stacje widać było jak dosłownie z opon parowała woda, co świadczy o tym, że mieszanka była dobrze rozgrzana. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Przekonałeś mnie dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na tą chwilę mam na oku 3 (4 jeśli rozważę kupno tego samego co aktualnie mam ale wolałbym przetestować coś nowego) modele opon w rozmiarze 205/55/16.

1) Goodyear Efficientgrip Performance

2) Pirelli P7 Cinturato Blue

3) Hankook Ventus Prime 3 K125 - tutaj jeden z kolegów wspominał o jakiś problemach z ESP i trakcją wiec rozważam je jako alternatywa jedynie

4*) Uniroyal RainSport 3

Najbardziej zależy mi na rzetelnym porównaniu Goodyeara i Pirelli czy parametrowo są te identyczne opony czy jest między nimi jakaś różnica któej jeszcze nie dostrzegam. A może jakaś propozycja z waszej strony co do jakiejś innej alternatywy - Dunlop Sport Bluresponse lub cos innego ? 

Druga kwestia to jaką nośność i index predkości wybrać. Z tego co widzę wiekszość osob tutaj ma na swoich wlepkach dokłądnie podane jaka nośność i index ma byc natomiat u mnie nic takiego nie ma. Obecne opony mam 91 H - czy jest to wystarczająco? 

U mnie wygląda to tak: https://ibb.co/nztrKo - pytanie chcąc przejść na 235/45/17 widze jaka nosnosc i jaki index predkosci wybrac ? Mozna te informacje znalezc gdzies w ksiazkach serwisowaych ?

Aha jeśli chodzi o przeznaczenie to 80% miasto 20% autostrady i S-ki. Zależy mi na czyms co nie kończy się po 1 sezonie jak Continental :) Budżet powiedzmy nieograniczony.

Wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, L1953s napisał:

Witam. Na tą chwilę mam na oku 3 (4 jeśli rozważę kupno tego samego co aktualnie mam ale wolałbym przetestować coś nowego) modele opon w rozmiarze 205/55/16.

1) Goodyear Efficientgrip Performance

2) Pirelli P7 Cinturato Blue

3) Hankook Ventus Prime 3 K125 - tutaj jeden z kolegów wspominał o jakiś problemach z ESP i trakcją wiec rozważam je jako alternatywa jedynie

4*) Uniroyal RainSport 3

Najbardziej zależy mi na rzetelnym porównaniu Goodyeara i Pirelli czy parametrowo są te identyczne opony czy jest między nimi jakaś różnica któej jeszcze nie dostrzegam. A może jakaś propozycja z waszej strony co do jakiejś innej alternatywy - Dunlop Sport Bluresponse lub cos innego ? 

Druga kwestia to jaką nośność i index predkości wybrać. Z tego co widzę wiekszość osob tutaj ma na swoich wlepkach dokłądnie podane jaka nośność i index ma byc natomiat u mnie nic takiego nie ma. Obecne opony mam 91 H - czy jest to wystarczająco? 

U mnie wygląda to tak: https://ibb.co/nztrKo - pytanie chcąc przejść na 235/45/17 widze jaka nosnosc i jaki index predkosci wybrac ? Mozna te informacje znalezc gdzies w ksiazkach serwisowaych ?

Aha jeśli chodzi o przeznaczenie to 80% miasto 20% autostrady i S-ki. Zależy mi na czyms co nie kończy się po 1 sezonie jak Continental :) Budżet powiedzmy nieograniczony.

Wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam.

To nie operuj pojęciem sezon tylko podawaj przebieg bo ja jezdzilem 3 lata na contisport 5 i zeszło ponad 1mm na oponie 235/45/17 93y z napędem quattro. 

Dla mnie CONTI i Michelin potem goodyear i Dunlop.

Edytowane przez wampir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2018 o 00:06, SemeK napisał:

Cześć wam,

Bardzo pozytywne opinie na międzynarodowych forach może ktoś z was miał coś wspólnego ?

Michelin PILOT SPORT 4 (245/45r17)

 

W dniu 22.06.2018 o 09:38, Ink napisał:

U siebie mam 235/40 R18. Jak dla mnie opona świetna i w sumie nie widzę potrzeby szukania innej. W październiku 2017 gdy przechodziły orkany nad Polską i trzeba przyznać, że mocno lało, a my akurat byliśmy w trasie, opona kleiła perfekcyjnie. Po zjechaniu na stacje widać było jak dosłownie z opon parowała woda, co świadczy o tym, że mieszanka była dobrze rozgrzana. Z czystym sumieniem mogę polecić.

 

48 minut temu, SemeK napisał:

Przekonałeś mnie dzięki ?

Też je mam i są naprawdę dobre, bierz śmiało :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeździ ktoś na Nokianach Zline w rozmiarze 225/35/R19, bo miałbym pytanie jak z rantem ochronnym felgi w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2018 o 23:42, Ziaja5 napisał:

Polecam oponki  Bridgestone potenza adrenalin sam na takich jeżdżę i trzymają samochód na zakretach niesamowicie no i do hamowania to samo , jestem bardzo zadowolony a co do ceny w pl nie mam pojęcia kupowałem za granicą 

 

Mowisz o oponach ;

Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 

Opony

Edytowane przez GrzegorzSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazję jeździć na oponach fulda sportcontrol2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 13:28, Maesc4 napisał:

Czy ktoś miał okazję jeździć na oponach fulda sportcontrol2?

Ja obecnie jeżdżę, bardzo dobre opony, raczej twarde ale dobrze trzymają. Ja mam wersję 235/45/17 xl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w końcu wybrałem oponki i padło na Dunlop sport bluresponse 205/55/16 Jak na razie zrobiłem około 1000 km i dużo nie mogę powiedzieć ale odrazu idzie zauważyć że są bardzo ciche oraz kleją niesamowicie na zakrętach. Opony jakie miałem wcześniej to sava intensa hp2 z którymi miałem wiele niespodzianek o czym pisałem wcześniej  nie chciały nawet zejść z felg ... znajomy musiał się trochę namęczyć z nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 13:28, Maesc4 napisał:

Czy ktoś miał okazję jeździć na oponach fulda sportcontrol2?

Ja. Fajne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...