Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy kto może wypowiedzieć się o naszym KORMORANIE 225/45 R17 94V  XL  ULTRA HIGH PERFORMANCE za 4szt. 760 zł, występuje jeszcze w wariancie prędkości "Y" do 300KM/h,

ktoś miał możliwość testować tak do 200km/h jak to się sprawdza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, s27 napisał:

Koledzy kto może wypowiedzieć się o naszym KORMORANIE 225/45 R17 94V  XL  ULTRA HIGH PERFORMANCE za 4szt. 760 zł, występuje jeszcze w wariancie prędkości "Y" do 300KM/h,

ktoś miał możliwość testować tak do 200km/h jak to się sprawdza ???

lepiej dołóż do dębicy presto uhp2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, julo23 napisał:

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-nero-gt-225-45-r17-94-y-xl#178454061

 

Warto brać, czy lepiej kupić już na wiosne rocznik 2019

Ten rozmiar to na pewno nie do B6 kolego. Możesz brać, jak duża różnica w kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wyzyk83 napisał:

lepiej dołóż do dębicy presto uhp2

 

Potwierdzam. Kormorany i inne Daytony to raczej słaba opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, s27 napisał:

Koledzy kto może wypowiedzieć się o naszym KORMORANIE 225/45 R17 94V  XL  ULTRA HIGH PERFORMANCE za 4szt. 760 zł, występuje jeszcze w wariancie prędkości "Y" do 300KM/h,

ktoś miał możliwość testować tak do 200km/h jak to się sprawdza ???

Koledzy zapytałem konkretnie o Kormorana i na ich temat szukam opinii bo w necie są OK i cena boska, ( podobno są twarde )

Kolega ma 2 na przodzie w Insigni i je chwali, ja przewidziałem kwotę 700 zł na opony ładne używane lub w/w NOWE i tyle wydam bo autem będę jeździł rok lub dwa i zakup nowych markowych jest nie zasadny.

(Byłem u kolegi w warsztacie oponiarskim i miał je na MB "E" klasa i przy niskich temperaturach auto dziwnie się zachowuje ( sprzedał ).

Edytowane przez s27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jolley napisał:

W 2 lata nie zajezdzisz Dębicy. Chyba że robisz 50kkm rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @s27 pytasz się na forum o opinię, więc ją otrzymujesz od innych forumowiczów - tzn. lepiej dopłacić parę zł do opon, które są lepsze, pewniejsze.
Skoro kolega z insygnii poleca, a kolega z merca nie poleca, to kup - rozwiejesz wątpliwości swoje i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, s27 napisał:

nie pisz nic o DĘBICY bo ona mnie NIE INTERESUJE - AMEN !!!

To bierz se te Kormorany i po dyskusji.

Twoja kasa, twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, s27 napisał:

Koledzy kto może wypowiedzieć się o naszym KORMORANIE 225/45 R17 94V  XL  ULTRA HIGH PERFORMANCE za 4szt. 760 zł, występuje jeszcze w wariancie prędkości "Y" do 300KM/h,

ktoś miał możliwość testować tak do 200km/h jak to się sprawdza ???

Autko masz z profilu?Czyli 7 letni VAG i chcesz na oponach przyoszczędzić?:whistling:.Kormorany z indeksem Y?Powodzenia.Ja z całą stanowczością odradzam.U teścia w Corsie C po kilku tysiach porobiły się wybrzuszenia.Biły i głośne,jak diabli.Reklamacja i zwrot kasy.Chcesz na byle czym jeździć po 200?Ja wymiękam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirek31071977 napisał:

Autko masz z profilu?Czyli 7 letni VAG i chcesz na oponach przyoszczędzić?:whistling:.Kormorany z indeksem Y?Powodzenia.Ja z całą stanowczością odradzam.U teścia w Corsie C po kilku tysiach porobiły się wybrzuszenia.Biły i głośne,jak diabli.Reklamacja i zwrot kasy.Chcesz na byle czym jeździć po 200?Ja wymiękam?

Mirku dlatego zadałem pytanie bo od 1996 roku jak kupiłem nowe opony do Passata B4 KORMORAN 2000 na lato i dziwne zachowanie na mokrej nawierzchni nikomu nie polecałem KORMORANA ale możliwe, że coś ostatnio drgnęło jak w przypadku DĘBICY, którą jako zimę polecam we wszystkich wariantach FRIGO. Miałem nową DĘBICĘ w OPLU 15" lato z 2014 i przy 120km/h zaczynały bić mimo kilku prób wywarzania musiałem wymienić na CONTINENTALA bo szkoda zawieszenia.

Od około 2 lat widzę pozytywne opinie na opony DĘBICY 17" letnie.

DĘBICA jest w większości robiona w SŁOWENII i KORMORAN również.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jolley napisał:

kolego @s27 pytasz się na forum o opinię, więc ją otrzymujesz od innych forumowiczów - tzn. lepiej dopłacić parę zł do opon, które są lepsze, pewniejsze.
Skoro kolega z insygnii poleca, a kolega z merca nie poleca, to kup - rozwiejesz wątpliwości swoje i innych

idąc twoim tokiem myślenia dziwię się, że kupiłeś DĘBICĘ na lato skoro lepiej dołożyć i kupić NOKIAN 225/45/17" 94W XL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adadur napisał:

Opony powinny starczyc na 4...5 lat to rocznie ile cie te opony wyjda?

Trudno nie przyznać tobie racji, w moim przypadku gdy zrobię 50 / 60 tys. rocznie to słabe opony giną w oczach, ostatnio Goodyear jak założyłem na wiosnę to jesienią było 3,8mm. a nowa miała 7,5mm.

Troszeczkę koni pod maską i dynamiczna jazda to opony na 1 sezon i zaliczają zgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, s27 napisał:

Trudno nie przyznać tobie racji, w moim przypadku gdy zrobię 50 / 60 tys. rocznie to słabe opony giną w oczach, ostatnio Goodyear jak założyłem na wiosnę to jesienią było 3,8mm. a nowa miała 7,5mm.

Troszeczkę koni pod maską i dynamiczna jazda to opony na 1 sezon i zaliczają zgon.

Najlepsza opcja na Twoje auto to kormoran.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, s27 napisał:

Troszeczkę koni pod maską i dynamiczna jazda to opony na 1 sezon i zaliczają zgon.

Ile? 165?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2018 o 22:24, s27 napisał:

Trudno nie przyznać tobie racji, w moim przypadku gdy zrobię 50 / 60 tys. rocznie to słabe opony giną w oczach, ostatnio Goodyear jak założyłem na wiosnę to jesienią było 3,8mm. a nowa miała 7,5mm.

Troszeczkę koni pod maską i dynamiczna jazda to opony na 1 sezon i zaliczają zgon.

Wszystko zaczyna się od badania potrzeb ?, ale już poważnie. Przy przebiegach rzędu 50/60 tysięcy rocznie polecam twardsze mieszanki takich producentów jak Bridgestone czy Michelin. Z Bridge'a korzystają najczęściej przedstawiciele handlowi, dla których ścieralność opon to drugi po bezpieczeństwie, najważniejszy czynnik podczas doboru opon. Reasumując Michelin i Bridgestone, celowałbym w tych producentów. Różnica miedzy nimi, to oczywiście konkretne modele i ich właściwości oraz cena. Bridgestone przedstawia się dość 'rozsądnie' cenowo. Za Michała zapłacisz więcej. Podaj konkretny rozmiar lub dokładne parametry auta, to zobaczymy co proponują wyżej wymienieni gracze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy.

Bridgestone po 4 sezonach. Przebieg 165k km ale na zimę mam inne koła. Tej wiosny nie wyglądały już zbyt dobrze ale postanowiłem że założę , auto nie jeździło już za dużo (mam 2) a w grudniu oddaję Skodę.

Tak wiem ... :(

 

 

IMG_4377.JPG

IMG_4379.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...