Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja może jeszcze raz powielę pytanie kolegi z kilku postów wyżej bo temat się urwał po ...

Jak kormorany UHP ? ktoś konkretnie miał z tym styczność ? W google opinie podzielone ale te opinie są ogólne nie wiadomo na czym jezdziły itp.  ???

 

A druga sprawa to co myślicie o Hankook Ventus Prime 2 K115 ?

A trzecie pytanko ... Skoro mam na wlepce indeksy 94W to bedzie duża różnica i problem  jak założe 94V ?? Podobno lepiej iść w górę z indeksami niż w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumho Ecsta PS71

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/kumho-ecsta-ps71-225-45-r17-94-y-xl#193756516
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
Kumho Ecsta PS71

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/kumho-ecsta-ps71-225-45-r17-94-y-xl#193756516
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.

Miał ktoś możliwość użytkować KUMHO Ecsta PS71 94Y 225/45R17 opór toczenia C; hamowanie na mokrej B; hałas 72dB;

????

225/45 R17

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/kumho-ecsta-ps71-225-45-r17-94-y-xl#193756516
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zaba84 napisał:

Jak kormorany UHP ? ktoś konkretnie miał z tym styczność ? W google opinie podzielone ale te opinie są ogólne nie wiadomo na czym jezdziły itp.  ???

Stać Cię na Audi? To dołóż do markowych opon, błagam...

13 godzin temu, zaba84 napisał:

A druga sprawa to co myślicie o Hankook Ventus Prime 2 K115 ?

Stary model, ale podobno bardzo dobry. Na pewno lepszy niż Ventus Prime 3. Na pewno jeszcze są one dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy jakie polecamy opony na lato, w tym roku jeździłem na NOKIAN 225/45/17" 94W XL SEATEM EXEO 2.0 CAHA od kwietnia do pażdziernika 15tys. km. DOT 2013

- opona cicha w chłodne i upalne dni,

- super na deszczu, na S8 140 km/h i wycieraczki nie wyrabiały, pewne prowadzenie i hamowanie,

- zużycie bieżnika myślę że na około 60 70 tys. wystarczą,

Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zaba84 napisał:

Jak kormorany UHP ? ktoś konkretnie miał z tym styczność ? W google opinie podzielone ale te opinie są ogólne nie wiadomo na czym jezdziły itp.  ???

Kupiłem te opony do testów. 235/35/19. Wyważyły się bez najmniejszego problemu. Latane po różnych drogach i raczej to była jazda dynamiczna. Na suchym i w ulewnym deszczu. Zrobiłem na nich 7000km i złego słowa nie powiem. Są ciche. Mam w aucie 320KM/465Nm więc miały co przenosić na asfalt. Jakbym miał kupować jakieś tańsze opony to na pewno wybrałbym je jeszcze raz. Z moimi rabatami dałem 960zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nitroo napisał:

Stać Cię na Audi? To dołóż do markowych opon, błagam...

Stary model, ale podobno bardzo dobry. Na pewno lepszy niż Ventus Prime 3. Na pewno jeszcze są one dostępne?

Stać czy nie stać to nie istotne ...;)

 

Te Hankook Ventus Prime 2 K115  to znalazlem na allegro nówki ale z 2016 za 800 komplet ale indeks mają V ... Gościu ma ok 30 czy 40 kompletów na sprzedaż ...

 

12 godzin temu, Hugo napisał:

Kupiłem te opony do testów. 235/35/19. Wyważyły się bez najmniejszego problemu. Latane po różnych drogach i raczej to była jazda dynamiczna. Na suchym i w ulewnym deszczu. Zrobiłem na nich 7000km i złego słowa nie powiem. Są ciche. Mam w aucie 320KM/465Nm więc miały co przenosić na asfalt. Jakbym miał kupować jakieś tańsze opony to na pewno wybrałbym je jeszcze raz. Z moimi rabatami dałem 960zł. 

I konkretna wypowiedź .. Dzięki ...

Ja potrzebuje 215/55 R17 ... Mówisz że są ciche mimo niby tych 72db hałasu ...   Czyli może zaryzykować, kompet na allegro ok 900 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, zaba84 napisał:

Ja potrzebuje 215/55 R17 .

Do B6 ???

Czemu akurat taki dziwny rozmiar ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem,że prezes miał chyba farta z tymi Kormoranami.Nie będę już pisał i szukał w starych postach dlaczego ja bym się trzymał z dala od tych gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fido napisał:

Do B6 ???

Czemu akurat taki dziwny rozmiar ???

Nie... Do drugiego auta, do peugota 508.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info powinno paść w twoim pierwszym poście, nie sądzisz ?

Każdy patrzy na profil piszącego w którym zawarty jest model audi i pod ten model podpowiada a ty po czasie wyjeżdżasz z gów...nym francuzem.

Ogarnijcie się, luuuuudzie.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim piszę tu ponieważ potrzebuję poradę co do zakupu opon letnich, do tej pory jeździłem na NOKIAN Z line 225/45 r17 bardzo dobre opony. Teraz przyszedł czas na zmianę bo się wysłużyły, około 4 sezony (rocznie robię około 20-30tyś). Potrzebuje opony podobnej do tej wyżej wspomnianej z tym że fajnie by było 225/50 r17 opona trochę wyższa bo mam zawiechę sport - 20mm i ciężko z krawężnikami. Coś polecacie ciekawego w dobrej cenie myślę tu o cenie około 300zł za sztukę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie należy obawiać się Kormorana UHP. Chłopaki, przecież to najnowszy model, a więc i zastosowane technologie są świeże. To, że w latach 90, kogoś wujka, szwagier od brata ciotki miał problem z Kormoranem, to nie znaczy, że i teraz jest to taki sam Kasztan. Żal czytać posty "stać Cię na Audi to i na opony premium powinieneś mieć". Stare przysłowie mówi "Nie mierz wszystkich swoją miarą". Opony dopasowuje się przede wszystkim do potrzeb i stylu jazdy. Jeśli ktoś nie śmiga super szybko, nie upala to po co ładować kasę w Michelin, które i tak zjedzie w moment przez bezmyślną jazdę? Potrzeby to klucz do wyboru opon.

 

W dniu 18.11.2018 o 12:18, martinomen napisał:

Cześć wszystkim piszę tu ponieważ potrzebuję poradę co do zakupu opon letnich, do tej pory jeździłem na NOKIAN Z line 225/45 r17 bardzo dobre opony. Teraz przyszedł czas na zmianę bo się wysłużyły, około 4 sezony (rocznie robię około 20-30tyś). Potrzebuje opony podobnej do tej wyżej wspomnianej z tym że fajnie by było 225/50 r17 opona trochę wyższa bo mam zawiechę sport - 20mm i ciężko z krawężnikami. Coś polecacie ciekawego w dobrej cenie myślę tu o cenie około 300zł za sztukę. Pozdrawiam

Nie ma mowy o oponach 225/50R17 jeśli wczesniej miałeś 225/45. Jak Ci za nisko kolego to załóż zwykły zawias, a nie kombinujesz na profilu, który podniesie Ci auto o ok 6mm. Szaleństwo co? Chyba, że faktycznie jeździsz B8 zgodnie z profilem, wówczas 225/50 to oryginalna opona, a jeżdżąc na 45 zrobiłeś babola. Do 300zł w rozmiarze 225/50R17 najlepszym z możliwych wyborów będzie Laufenn. To marka bliźniacza znanego wszystkim Hankooka. Wielu użytkowników chwali. Na prawdę warto chociażby ze względu na to, że stosuje się rozwiązania technologiczne Hankooka.

Edytowane przez FachurMirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormoran,to g... i tyle.Doświadczenia teścia z zeszłego roku.Zwykła Corsa C z silnikiem 1,3 i normalna jazda.Nie będę się bawił w opisywanie szczegółów.Zresztą kiedyś tu opisywałem.A wy chcecie do A4,to ładowac.To,że coś jest pod szyldem znanej i dobrej marki nie znaczy,że będzie ok.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podzielę się opinią na temat opony Pirelli P zero Nero GT XL w rozmiarze 255/35/19

W tym roku zostałem jakby zmuszony do zakupu tej opony, (innej nie było w serwisie a ja musiałem wymienić) Pierwszy raz oponę założyłem jakoś 18 maja 2018 roku na przednią oś. Niestety po przejechaniu około 10 tys km i wjechaniu w kałuże z większą dziurą. Opona uległa rozerwaniu. W związku z tą sytuacja musiałem zakupić cały komplet, ze względu na to że miałem jedną oponę dobrą stwierdziłem że nie ma sensu wymieniać wszystkiego tylko kupie 3 brakujące. Niestety to był błąd. Jakoś w październiku jadąc drogą brukowaną pojawiło mi się ostrzeżenie o ciśnieniu. Rano okazalo się że w kole nie ma powietrza. Znowu uszkodzona opona. Wymaga wymiany

Ogólnie na oponie jeździ się przyzwoicie, nie słychać jej bardzo mocno jednak wytrzymałość tej opony pozostawia wiele do życzenia.

Nie polecam tej opony do takiego profilu.

Pirelli P Zero Nero GT

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-nero-gt-225-45-r17-94-y-xl
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mirek31071977 napisał:

Kormoran,to g... i tyle.Doświadczenia teścia z zeszłego roku.Zwykła Corsa C z silnikiem 1,3 i normalna jazda.Nie będę się bawił w opisywanie szczegółów.Zresztą kiedyś tu opisywałem.A wy chcecie do A4,to ładowac.To,że coś jest pod szyldem znanej i dobrej marki nie znaczy,że będzie ok.:hi:

No widzisz, a ja przelatałem sezon na UHP 235/35/19 w różnych warunkach i na różnych drogach i złego słowa nie powiem o tych oponach. Jeżdżę dynamicznie. Z wyważeniem nie było żadnego problemu. Z głośnością tak samo, nie mam się czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mirek31071977 napisał:

Kormoran,to g... i tyle.Doświadczenia teścia z zeszłego roku.Zwykła Corsa C z silnikiem 1,3 i normalna jazda.Nie będę się bawił w opisywanie szczegółów.Zresztą kiedyś tu opisywałem.A wy chcecie do A4,to ładowac.To,że coś jest pod szyldem znanej i dobrej marki nie znaczy,że będzie ok.:hi:

Myślę że warto sprawdzić, który rozmiar gdzie jest produkowany i nie wrzucać wszystkiego do jednego worka.

Kormoran UHP jak dobrze patrzyłem to na Słowenii a 14" do twojego teścia to możliwe że w Olsztynie zrobili lub w Biedronce ?

Jakoś z 4 lata temu kupiłem 4 MICHELIN 195/65R15 i byłem bardzo zdziwiony gdy sprawdziłem gdzie je zrobiono, 4 szt. a były z 3 państw - szok.

 

W ubiegłym tygodniu do EXEO kupiłem KUMHO Ecst 94Y XL 225/45R17 72dB tylko zastanawiam się czy dodatkowo nie kupić stoperów do uszu bo mogą być głośne ?

Miałem Dunlopy Sport Maxx 225/45R17, po 2 latach i max 40 tys. km są do wyrzucenia.

Edytowane przez s27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, s27 napisał:

Kormoran UHP jak dobrze patrzyłem to na Słowenii 

Na moich jest Serbia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Planuje kupic juz opony na lato 205/55. Na razie znalazlem te:

Pirelli P7 Cinturato

Lub

Pirelli P7 Cinturato Verde. 

Sa w dosc duzych promocjach.

Moze cos innego?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 21:13, Califon napisał:

Cześć,

Planuje kupic juz opony na lato 205/55. Na razie znalazlem te:

Pirelli P7 Cinturato

Lub

Pirelli P7 Cinturato Verde. 

Sa w dosc duzych promocjach.

Moze cos innego?  

Tzn.jakich cenowo?Są równie dobre gumy w niższej kasie.W Pirelli za samą nazwę się dopłaca,tak,jak i Michelin.Goodyear,Dunlop,Continental jeszcze np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...