Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2018 o 16:53, mirek31071977 napisał:

Tzn.jakich cenowo?Są równie dobre gumy w niższej kasie.W Pirelli za samą nazwę się dopłaca,tak,jak i Michelin.Goodyear,Dunlop,Continental jeszcze np.

Za 4 szt 205x55 moge przeznaczyć 900 zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 10.12.2018 o 08:12, Califon napisał:

Za 4 szt 205x55 moge przeznaczyć 900 zl. 

Jeśli za 900 masz możliwość wyłapania takich Prelek,to tylko brać.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś może powiedzieć o Dębica Presto UHP 2 225/45  R17?  

Same dobre opinie na oponeo. I czy do A4 B6t brać 225/45 czy lepiej oryginalny rozmiar 235/45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 15:36, majkel20 napisał:

Czy ktoś coś może powiedzieć o Dębica Presto UHP 2 225/45  R17?  

Same dobre opinie na oponeo. I czy do A4 B6t brać 225/45 czy lepiej oryginalny rozmiar 235/45?

Przejechałem ok. 6kkm, na 225/45  Dębicy uhp2 i zastrzeżeń nie mam raczej. Raz czy dwa mnie zdziwiły i na suchym asfalcie, przy niezbyt gwałtownym hamowaniu z 50km/h włączył mi się ABS. Nie wiem czy wynikało to z podłoża (może coś było rozsypane).  Ogólnie warte swojej ceny.

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2018 o 16:53, mirek31071977 napisał:

Tzn.jakich cenowo?Są równie dobre gumy w niższej kasie.W Pirelli za samą nazwę się dopłaca,tak,jak i Michelin.Goodyear,Dunlop,Continental jeszcze np.

P7 Cinturato - dobre opony chociaż mają tendencje do odkształcania się bieżnika ale to w szerszych laciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie planuje kupic nowe oponki 215-35-19 jakie polecacie opony jak chodzi i mniejsza zasobnosc portfela lecz wiadomo zeby cos soba reprezentowały(a4 b5 oska)oczywiscie opony letnie...

Edytowane przez PiterA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać. 

Panowie, odwieczny problem - jakie opony polcacie do 2500 za komplet na lato przy rozmiarze 255/35/19???

O ile przy mniejszych wybór byłby prosty - Nexen, jak dla mnie nie ma sobie równych w tej cenie, o tyle przy 19 calach szukałbym czegoś  z wyższej półki.

Przy 18" miałem Goodyeary, ale zbyt krótko na nich jeździłem, aby wyrobić sobie szerszą opinie.  Aczkolwiek przez te kilka miesięcy nie żałowałem żadnej złotówki wydanej na nie.

W poszukiwanym przezemnie rozmiarze ceny za sztukę wahają się od 450 za np. Nexen do 650 za Dunlop, Bridgestone, Pirelli, Hankook..etc.

Zależy mi na parametrach z wlepki. Przy głośności akurat odczuwałem różnicę między 69db a 71db - zdecydowanie odczuwalna. Spalanie i przyczepność na mokrym jest dla mnie zagadką. Czy te liczby A,B,C.....jakoś się przekładają na widoczne różnice w praktyce???

Jeśli tak, to Nexen znowu wychodzi na prowadzenie, bo ma opony o najlepszych parametrach i cenie.

Co radzicie Panowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecić nie polecę bo w taki pułap cenowy nigdy nie celowałem, no i rozmiar, ale co do tego współczynnika przyczepności na mokrym mogę tyle powiedzieć, że jak kupiłem Dunlop za ok 220 zł od sztuki (15") to miały niby na mokrym B, a jak przyszło co do czego to w lato na zakręcie, który pokonuje kilka razy dziennie z tą samą prędkością traciły znacznie przyczepność (zakręt 75' przy prędkości ok 40km/h). Także ja bym im dał takie słabe C..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Dunlopy Spormaxx Rt albo Uniroyal Rainsport 3,jezdziłem na nich i byłem zadowolony rozmiar 225/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam nowych opon na lato w rozmiarze 235/35/19. Aktualnie jest to Dunlop Sport Maxx RT 2 .
Co polecacie z półki premium ??? Jestem zadowolony z Dunlopa ale tez chciał bym uslyszec opinie na temat innych producentow. (Michelin,Pirelli,Goodyear,Yokohama)

Najbardziej mi zależy na tym aby opony trzymały jak najlepiej na deszczu i suchym. 

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dunlopy sport maxx rt wytrzymały 3 sezony ,na 3 oponach między bieżnikiem pojawiły się pęknięcia ,reklamacja odrzucona, teraz kupiłem dębica presto uhp 2 ,ale za krótko jeździłem żeby je dobrze ocenić ,jak na razie nie widzę różnicy między dunlopem C A 69bd ,a dębicą E A 67db ,za dunlopy płaciłem po 450zł szt, dębicę za 238zł szt,więc prawie połowę mniej,rozmiar to 225/40/18 ,jeśli wytrzyma 3 sezony to nie widzę sensu przepłacać za opony premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, piszcie ile sezon to kilometrów. Jeden robi 5kkm, drugi 25kkm rocznie. Dopiero wtedy będzie można się sensownie odnieść do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnośnie b7 zawias 1be. Czy opona 245.35.19 nie będzie nigdzie obcierać? Przy feldze 8.5'  et35. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :)

Możecie polecić jakieś ciekawe, tanie opony letnie do b7 sedan? Jazda mieszana miasto-po za miastem. 205/55 r16. Nokiany mam od 3 lat, zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Pilot Sport 4 S - opona warta tych pieniędzy czy odradzacie ??? Rozmiar 235/35/19. W sezon letnie zrobię gdzieś Max 5 tyś km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2019 o 17:29, Gregorski3 napisał:

Do mnie dotarły Fulda Sportcontrol 2 225/40/18 92Y XL.  Mam nadzieje,że się sprawdzą.

Sprawdzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

940zł za komplet 4 opon. Opór toczenia B, mokra droga A.. Bardzo przekonywujące, ale rok prod. widzę, że ponad rok mają chyba stąd ta cena... ?

https://allegro.pl/oferta/4opony-letnie-205-55r16-goodyear-performance-2018r-7487523757

 

Chciałem już zamawiać te ale cenowo chyba lepiej Gy?

https://allegro.pl/oferta/opony-4x-nokian-line-205-55r16-91v-7744247296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lucas21 napisał:

ale rok prod. widzę, że ponad rok mają chyba stąd ta cena... ?

Ledwie się zaczął 2019 chłopie... Więc jaki rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...