Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Moje nowe opony też są z 2018 . Teraz masz dopiero 3 tydzień 2019 więc produkcja świeżych opon dopiero ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 godzin temu, nitroo napisał:

Ledwie się zaczął 2019 chłopie... Więc jaki rok?

O link poniżej mi chodziło, o Nokiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym NOKIANY bo Goodyear kojarzy się z szybkim zużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Emilianov napisał:

polecam Dunlopy Spormaxx Rt auto zdecydowanie trzyma się drogi

trzymają dobrze,ale moje po 3 sezonach( bieżnika zostało ok.5mm)  popękały w rowkach,reklamacja odrzucona ,opony na śmietnik ,drugi raz ich nie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 15:36, majkel20 napisał:

Czy ktoś coś może powiedzieć o Dębica Presto UHP 2 225/45  R17?  

Same dobre opinie na oponeo. I czy do A4 B6t brać 225/45 czy lepiej oryginalny rozmiar 235/45?

W ubiegłym roku kupiłem Dębice Presto UHP 2 z tym że 235/40/18- jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W tym budżecie lepszej opony nie kupisz. Dlatego z podanych przez Ciebie również będziesz zadowolony. A co do rozmiaru to już Twoja wyobraźnia. Ja wychodzę z założenia że im szerzej w lecie tym lepiej (oczywiście są granice). Dużo zależy też od tego na jaką felgę chcesz je założyć, czy chcesz naciąg, czy balony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jakieś opinie na temat takich opon:

warto nie warto ? użytkował ktoś te gumy?

Goodyear Eagle F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 18Ziomus18 napisał:

Witam Panowie jakieś opinie na temat takich opon:

warto nie warto ? użytkował ktoś te gumy?

Goodyear Eagle F1

Jasne że warto tylko ich cena nie zawsze oznacza że to niezaprzeczalnie jedna z najlepszych opon na rynku. Według mnie szkoda trochę przepłacać bo są w niższym budżecie opony o podobnej charakterystyce i właściwościach. A co do rozmiaru to 205/45/17 bo takie miałem okazje użytkować świetnie spisuje się i na deszczu i na suchym, są w miarę ciche. Tylko odstraszył mnie fakt że po najechaniu na krawężnik przy 30km/h opona rozerwała się i nadała się na śmietnik. Ale może po prostu pechowo "dostała" w słabszy punkt i uszkodziła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na barum bravuris 5hm lub firestone roadhawk w rozmiarze 225/40/18 jakieś opinie na ich temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lukasz9323 napisał:

Jasne że warto tylko ich cena nie zawsze oznacza że to niezaprzeczalnie jedna z najlepszych opon na rynku. Według mnie szkoda trochę przepłacać bo są w niższym budżecie opony o podobnej charakterystyce i właściwościach.

do tej pory jeździłem na goodyear efficientgrip performance w rozmiarze 225/50r17 i byłem bardzo zadowolony ... w tym roku muszę kupić coś nowego i właśnie przymierzałem się do Eagle F1 Asymmetric 3 jednak będę jeździł dużo mniej niż do tej pory i dlatego zacząłem się zastanawiać czy jest sens wydawać tyle ... możesz mi podpowiedzieć o jakich tańszych oponach myślisz , a posiadających podobną charakterystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, r7adek napisał:

firestone roadhawk 

Ten model opony wszedł jak dobrze pamiętam w 2017r. z 20% mniejszą ścieralnością, kupiłem je w rozmiarze 15" i wszystko podczas eksploatacji przetestowane na 5+ a po sezonie miały 4mm

Naciąłem się na nich bo wysokość bieżnika była 6,4mm a używki co zdjąłem miały 5,5mm; zamówiłem i wysłałem córkę do warsztatu, jak bym był przy montażu to bym ich nie kupił.

Edytowane przez s27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mr.locash napisał:

do tej pory jeździłem na goodyear efficientgrip performance w rozmiarze 225/50r17 i byłem bardzo zadowolony ... w tym roku muszę kupić coś nowego i właśnie przymierzałem się do Eagle F1 Asymmetric 3 jednak będę jeździł dużo mniej niż do tej pory i dlatego zacząłem się zastanawiać czy jest sens wydawać tyle ... możesz mi podpowiedzieć o jakich tańszych oponach myślisz , a posiadających podobną charakterystykę.

Z klasy średniej to celował bym w Falken FK453. A skoro będziesz mniej jeździł to niezaprzeczalnie poszedłbym w budżetową klasę i Dębice Presto UHP 2. Jak porównasz etykiety Dębicy a Goodyear to mają te same. Jedynie Goodyear Eagle cichsze bo 67 dB a Debica 68. W ubiegłym roku sam rozważałem zakup Goodyear bądź Conti a wybór padł na budżetową Dębicę i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie dawno kupiłem opony i widzę, że jest na nich oznaczenie. Ja się niestety nie znam, ale tutaj jest zdjęcie opony. Ktoś z was może orientuje się co to za oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze widzę, ale to masz chyba datę produkcji... (3001) to 30 tydzień 01 roku. 

img-ab3cf0f7-affc-4163-8fb6-2b58fc862530

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ale na zdjęciu które wstawił Harbonnet to nie ma roku, jest tylko oznaczenie 30J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexeny mam na lato i mogę polecić.

Nie są głośne , ani nie ścierają się szybko. To już 3 komplet tego producenta i jestem pod wrażeniem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam fele na lato na 17 i tak się zastanawiam

- 235/45/17, ale teoretycznie będzie spora różnica z 225/45/17 (wiadomo, że chodzi o hajs - cena opon, spalanie)

- budżet 1500 zł

Uniroyal Rainsport 3 235/45 R17 - 1300 zł

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 235/45 R17 - 1500 zł

Bridgestone Turanza T005 235/45 R17 - 1600 zł

W rozmiarze 225/45/17 ceny kompletów jakieś 200 zł mniej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Macko81 napisał:

Zmieniam fele na lato na 17 i tak się zastanawiam

- 235/45/17, ale teoretycznie będzie spora różnica z 225/45/17 (wiadomo, że chodzi o hajs - cena opon, spalanie)

- budżet 1500 zł

Uniroyal Rainsport 3 235/45 R17 - 1300 zł

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 235/45 R17 - 1500 zł

Bridgestone Turanza T005 235/45 R17 - 1600 zł

W rozmiarze 225/45/17 ceny kompletów jakieś 200 zł mniej

 

 

Ja bym brał śmiało 225/45, popularniejszy rozmiar i tańszy. Taki sam wybór dokonałem przy 18", powinny być 235/40 ale wybrałem 225/40. Różnica 1km/h przy prędkości 100km/h tak na prawdę nie do odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyjść na pasjonata marki, który lubi mieć jak fabryka przykazała to bierz 235. Pasjonata motoryzacji który woli mieć lepsza przyczepność w zakręcie i bezpieczeństwo przy hamowaniu to bierz 235. Jak Ci zależy na w miarę wyglądzie to bierz 235 bo 235 wypełnia nadkole jak powinno a 225 jest ok cm mniejsze na srednicy i tworzy się większą różnica pomiędzy nadkolem.

Jak cię nie stać to bierz 225. Na audi starczyło na opony już nie :)

To pytanie jest zadawane średnio co kilka stron jakby ludzie próbowali sobie znaleźć wytłumaczenie że dobrze robią wkładając mniejsze ale tańsze opony.

Ja mam na lato i zimę w swoim allrodzie 245/45/18 i nie mam żadnych problemów z komfortem, koleinami i innymi tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, pasja ma w tym przypadku małe znaczenie, bo rozumiem, że jako pasjonat, kupujesz tą samą firmę opon na jakich wyszły z fabryki? Wszystkie części w ASO, a po paliwo jeździsz na zachodnią granicę? :) 

Starczyło na audi i na opony i na co tylko dusza zapragnie, to czy kogoś stać, nie świadczy o tym, że wyrzuca niepotrzebnie pieniędzy :) Nie sądzę, że ktoś próbuje usprawiedliwiać swoje wybory, po to jest forum, żeby korzystać z doświadczenia innych a nie kupować droższe, rzekomo lepsze, co nie zawsze idzie w parze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...