Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że w tym temacie tego kalkulatora nie było a dla wielu osobom rozjaśni watpliwości.

http://uniwers.vot.pl/et/kalkulator_opon/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, a co sądzicie o oponach firmy Apollo???? są dostępne w cenie 720zł darmowa wysyłka, warto w to wejść??? nie chcę przepłacać za lepsze firmy ponieważ raczej pod koniec roku będe zmieniał auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kkrzysiekk555 napisał:

Panowie, a co sądzicie o oponach firmy Apollo????

Jaki rozmiar, 16cali? Rok temu kupiłem fuldy za 800zł (205/55 r16) i opona bez porównania do tych budżetówek, a do 100zł różnicy na komplecie to nie majątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przem8 napisał:

Jaki rozmiar, 16cali? Rok temu kupiłem fuldy za 800zł (205/55 r16) i opona bez porównania do tych budżetówek, a do 100zł różnicy na komplecie to nie majątek...

Tak 205/55/16 ale Fuldy z rantem ochronnym nie kupie taniej jak za 1200 z przesyłką a auto idzie na sprzedaż po sezonie tak, że nie chce przepłacać juz, żebym miał jeszcze pewność, że pasowały by mi no nowego ale nie wiem co kupię jeszcze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kupuj opon w ogóle, jeśli Cię na to nie stać, a nie później komuś normalnemu bubla sprzedasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe lepszej klasy , stare zostaw i jak sprzedasz auto to przełożysz na te stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrych, cichych opon letnich 225/45 R18 do Audi A4B8. Nie jeżdżę agresywnie, 120 koni na to nie pozwala :D Przedział cenowy jaki mnie interesuje to max 350 za sztukę.

Edytowane przez gov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o Dębicy uhp2? Kolega jeździ w 1.8t 200 hp i se chwali. Czytam opinie na necie o są super, nie narzeka, więcej one występują w 17" minimum, mamie chcę kupić HP oponki bo mają opinię super. A czy macie wy jakieś zdanie jako urzytkownicy tych opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę kupić opony letnie i mam pytanie czy ktoś z Was jeździł może na Uniroyal Rainsport 3 205/55 R16  jak one się spisują bo poczytałem trochę opinii i mam mieszane uczucia, jedni bardzo chwalą a inni mówią że przy 140km/h na autostradzie auto zaczyna pływać bo te opony mają zbyt miękką mieszankę za to są rewelacyjne na mokrym (w deszczu) hmmmm. cena jest bardzo fajna bo 215 zł za sztukę a jeżdżę tak naprawdę większość miasto ale raz do roku mam zamiar jechać na wakacje do Chorwacji, myślałem najpierw nad Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 R16  bo cena również jest dość fajna 275 zł/szt. ale ludzie piszą w komentarzach że ta opona również jest miękka ... i już sam nie wiem które by były lepsze i co wybrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, popo601 napisał:

Witam, muszę kupić opony letnie i mam pytanie czy ktoś z Was jeździł może na Uniroyal Rainsport 3 205/55 R16  jak one się spisują bo poczytałem trochę opinii i mam mieszane uczucia, jedni bardzo chwalą a inni mówią że przy 140km/h na autostradzie auto zaczyna pływać bo te opony mają zbyt miękką mieszankę za to są rewelacyjne na mokrym (w deszczu) hmmmm. cena jest bardzo fajna bo 215 zł za sztukę a jeżdżę tak naprawdę większość miasto ale raz do roku mam zamiar jechać na wakacje do Chorwacji, myślałem najpierw nad Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 R16  bo cena również jest dość fajna 275 zł/szt. ale ludzie piszą w komentarzach że ta opona również jest miękka ... i już sam nie wiem które by były lepsze i co wybrać.

 

Daj opony do testowania 20 osobom, to 10 powie że są miekkie, a 10 że twarde. Zwłaszcza, że odczucie zależy od tego kto na czym jeździł wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon letnich to ojciec w Mondeo mk4 ma założone opony marki Laufenn i po pierwszym sezonie (około 20tys. km) bardzo sobie chwali. Świetna przyczepność, znikome zużycie a cena jedna z niższych.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar 225/40/18

nexen nfer su1

nankanh ns20

czy debica presto uhp 2

ktore  polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem właśnie debice presto uhp 2 tyle że 235/40 18 zrobiłem na nich z 2 tys opona sprawuje się super. Co do wyglądu to już słabo przy 225/40 będzie jeszcze nizsza. U mnie jest dość duża przerwa z nadkolem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiedzcie proszę na ile istotne jest trzymanie się indeksu prędkości i wagi sugerowanej przez producenta? (Poza oczywiście możliwymi problemami z uwzględnieniem gwarancji na opony) Chodzi mi konkretnie o zejście z indeksem prędkości z W na V ewentualnie zwiększenie indeksu wagi z 92 na 96. Opony 205/60 R16. Nie idzie mi tu o kwestię ceny opon ale większego wyboru. W indeksach zalecanych przez producenta jest on dość słaby.

Drugie pytanie, na wlepce w samochodzie mam sugerowane opony 205/60 R16 lub 225/55 R16 (a4 B8 136km). Ktoś ma porównanie z własnego doświadczenia na ile odczuwalna jest zmiana w komforcie jazdy, chodzi o nierówności itp. Do tej pory nie jeździłem na szerszych oponach niż 205, a po przeczytaniu kilku artykułów mam wątpliwości czy warto brać szersze opony z uwagi na stan naszych dróg. Ale wolałbym poczytać opinie kogoś kto sam opisze swoje wrażenia. Przy 225/55 R16 95Y rozważam Dunlop sp Sportmaxx rt. Etykieta wygląda zachęcająco:  rok produkcji 2019, zużycie paliwa C, hamowanie na mokrym A i hałas 67db.

Edit: I jeszcze pytanie, czy szerokość felgi 7" jest wystarczająca dla opony 225, w tabelach na necie pokazuje, że jest dopuszczalna, ale poniżej zalecanej. Dzisiaj wieczorem zdejmę jedno koło i sprawdzę co tam jest nabite na feldze, ale jak przed chwilą oglądałem na allegro to takie same felgi jak moje były opisane albo jako 7" albo 7,5".

Edytowane przez piter_00
j/w.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odpowiednie miejsce na dywagacje.

W tym temacie wypowiadamy się o czym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fido napisał:

To nie jest odpowiednie miejsce na dywagacje.

W tym temacie wypowiadamy się o czym innym.

Przecież gość napisał o oponach więc gdzie się ma szukać wsparcia jak nie tu

No bez przesady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział się zgadza, temat nie koniecznie.

Każdy ma swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piter_00 napisał:

Witam.

Powiedzcie proszę na ile istotne jest trzymanie się indeksu prędkości i wagi sugerowanej przez producenta? (Poza oczywiście możliwymi problemami z uwzględnieniem gwarancji na opony) Chodzi mi konkretnie o zejście z indeksem prędkości z W na V ewentualnie zwiększenie indeksu wagi z 92 na 96. Opony 205/60 R16. Nie idzie mi tu o kwestię ceny opon ale większego wyboru. W indeksach zalecanych przez producenta jest on dość słaby.

Drugie pytanie, na wlepce w samochodzie mam sugerowane opony 205/60 R16 lub 225/55 R16 (a4 B8 136km). Ktoś ma porównanie z własnego doświadczenia na ile odczuwalna jest zmiana w komforcie jazdy, chodzi o nierówności itp. Do tej pory nie jeździłem na szerszych oponach niż 205, a po przeczytaniu kilku artykułów mam wątpliwości czy warto brać szersze opony z uwagi na stan naszych dróg. Ale wolałbym poczytać opinie kogoś kto sam opisze swoje wrażenia. Przy 225/55 R16 95Y rozważam Dunlop sp Sportmaxx rt. Etykieta wygląda zachęcająco:  rok produkcji 2019, zużycie paliwa C, hamowanie na mokrym A i hałas 67db.

Edit: I jeszcze pytanie, czy szerokość felgi 7" jest wystarczająca dla opony 225, w tabelach na necie pokazuje, że jest dopuszczalna, ale poniżej zalecanej. Dzisiaj wieczorem zdejmę jedno koło i sprawdzę co tam jest nabite na feldze, ale jak przed chwilą oglądałem na allegro to takie same felgi jak moje były opisane albo jako 7" albo 7,5".

Nie odczujesz różnicy między 205 a 225.

Jezdzilem różnymi autami z różnymi oponami i ostatnio w passacie miałem 235/45/17 i było ok żadnych problemów z prowadzeniem auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...