Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, franc321 napisał:

Ale tak się zastanawiam czy kupować opony "budżetowe" do auta z 200KM, czy brac fulde czy hankooka, różnica cenowa niewielka. 

Tu już musisz sam zdecydować.

Wszystko zależy od oczekiwań, stylu jazdy i pokonywanych kilometrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Od czytania internetów na temat opon już mnie boli głowa ? Doszedłem do wniosku, że celuje w półkę średnią:

- Dębica Presto UHP 2 225/45  94Y XL FP  lub  91Y FP (brak w IC)

- Falken Azenis FK510 94Y XL FR (brak w IC)

- Fulda SportControl 2 225/45 91Y FP

- Hankook Ventus S1 EVO (1)(2)(3) ??? Chyba najlepsze evo3

Niestety tak jak pisałem wcześniej, sporo opon jest już wzmacnianych (XL) w standardzie, więc już powoli wpływu na to nie ma, ale wolę je raczej omijać jeśli mam taka możliwość (zyskam na trwałości i komforcie).

Opony chciałbym kupić w intercarsie, bo liczę na dobry rabat, chyba że się przeliczę...

Dwie kwestie, czy macie jakieś doświadczenia z falkenami fk510 bądź hankokami s1 evo? Moimi faworytami są dębice i fuldy, z naciskiem na fuldy.

Czy warto brać takie same opony o wyższym stopniu nośności ? np fuldy 91Y vs 94Y, nie znalazłem żadnych informacji odnośnie swojego a4 b6 1.8t.

90% trasa, przebiegi 15-20k rocznie, ośka 1.8t.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić z czystym sumieniem ventus prime 3, za S1 Evo nie ma.co przepłacać, bo różnica w cenie ogromna a efekty mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Langista napisał:

Ja mogę polecić z czystym sumieniem ventus prime 3, za S1 Evo nie ma.co przepłacać, bo różnica w cenie ogromna a efekty mizerne.

Akurat o ventus prime 3 jest sporo negatywnych opinii nawet na oponeo, głównie że jest wyjatkowo głośna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcichsza nie jest to fakt, ale głośną bym jej nie nazwał. Ludzie kupują opony i myślą że auto będzie płynęło po drodze. Niestety jak chcesz oponę świetną w osiągach i do tego cichszą od powietrza rozbijającego się o karoserię podczas jazdy to nie znajdziesz takiej w średniej półce, ogólnie w premium będzie ciężko o taką.

Ja pod względem osiągów nie narzekam. Na mokrym świetnie trzyma, bez aquaplaningu. Podczas jazdy słychać opony, ale nie jest to dźwięk który doprowadza do szału czy męczy, normalny odgłos toczących się opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dębicę uhp 2 ,225/40/18 92y , bardzo cicha opona na mokrym i suchym nie zauważyłem na razie różnicy między poprzednimi dunlopami sport maxx rt w tym samym rozmiarze , parametry  takie same po za db, dębica 67db , dunlop 68db , ale cena za dębicę płaciłem 230zł szt , dunlop 430zł szt i po 3 sezonach ok 45tyś poszły na śmietnik ,nie ze względu na zużycie , lecz popękały między bieżnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to, że uhp 2 są już trochę na rynku a nie ma oficjalnych testów w których brałyby udział, przypadek? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, franc321 napisał:

Zastanawiające jest to, że uhp 2 są już trochę na rynku a nie ma oficjalnych testów w których brałyby udział, przypadek? ?

Auto świat w ubiegłym roku zrobił test w którym Dębica Uhp2 brała udział.

A w autobildach czy innych niemieckich uczestniczy Sava UHP2, czyli bliźniak Dębicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębicę w rozmiarze 225/40/18 na stronie sklepopon.com masz po 214zł za 1szt czyli za niecale  860zł kompl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, greg2505 napisał:

Dębicę w rozmiarze 225/40/18 na stronie sklepopon.com masz po 214zł za 1szt czyli za niecale  860zł kompl 

Dziwne, mają na stronie te same opony w innych cenach:

https://www.sklepopon.com/opona-letnia/debica-presto-uhp-2-225-45-r17-91-y-fr-118045

https://www.sklepopon.com/opona-letnia/debica-presto-uhp-2-225-45-r17-91-y-fr-96898

https://www.sklepopon.com/opona-letnia/debica-presto-uhp-225-45-r17-91-y-fr-84547

To znaczy różnią się etykietami, przynajmniej na stronie. Natomiast na stronie debicy sa tylko dwa rodzaje tego rozmiaru

http://www.debica.com.pl/opony/_46?tt=406

Ktoś rozumie o co z tym chodzi? Nie wiem które zamawiać, zwykłe czy xl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1aukcja dotyczy rozmiaru 205/40/17 84w  jakiś błąd na stronie

2aukcja  225/45/17 91y uph2

3aukcja  225/45/17 91y uph

stąd inne etykiety

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, greg2505 napisał:

1aukcja dotyczy rozmiaru 205/40/17 84w  jakiś błąd na stronie

2aukcja  225/45/17 91y uph2

3aukcja  225/45/17 91y uph

stąd inne etykiety

Faktycznie, muszą być jakieś błędy na stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam masz po prawej stronie "wybierz rozmiar " ,jak tam klikniesz i wybierzesz ,wyskakuje ten co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem testy opon uniroyal 205/55/16 po jednym sezonie (prawie nowa) 

Wcześniej miałem opony jakieś z 2015 roku .

Na starych oponach auto traciło przyczepność na suchym i mokrym ( włączała się trakcja) na oponach uniroyal na suchym i na mokrym nie tracę trakcji, koło nawet razu nie zamieliło, mimo obfitych opadów- jestem w szoku. Dziś byłem zmuszony do hamowania awaryjnego, gdyż prawie codziennie wybiega mi jakaś niewidoma osoba pod auto ( na przejściu dla pieszych, ale bez obejrzenia się w żadną ze stron) i auto zatrzymało się wzorowo, jak by w ogóle deszcz nie padał, a mamy dziś ulewę. Nie testuję ich pół roku czy rok, ale już sprawdziłem je w trudnych warunkach na różne sposoby i powiem wam . Jestem pod ogromnym wrażeniem, słyszałem, se się szybko zużywają...nie ma problemu! Za takie bezpieczeństwo jestem w stanie zmieniać opony co 3 sezony. Kiedyś miałem opony points i Dębica frigo no to niestety nawet nie stały te opony obok tych uniroyalow. 

To tylko moja opinia, wywnioskowana z mojego trybu jazdy. Czyli bardzo dynamicznie ruszanie , agresywna jazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem felgi 8T 8T0601025E 8x18 ET 31 i planuję do nich założyć oponę: 245/40 R18.

Zastanawiałem się nad oponami takimi jak:

Continental PremiumContact6
Continental ContiSportContact 5
Dunlop SP SportMaxx RT
Nokian Powerproof
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Które spośród tych polecacie najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mietlusz napisał:

Witam

Kupiłem felgi 8T 8T0601025E 8x18 ET 31 i planuję do nich założyć oponę: 245/40 R18.

Zastanawiałem się nad oponami takimi jak:

Continental PremiumContact6
Continental ContiSportContact 5
Dunlop SP SportMaxx RT
Nokian Powerproof
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Które spośród tych polecacie najbardziej?

Asymmetric 5 mam i baaardzo polecam. 3ka to starszy model.

Asy 5 w praktycznie każdym teście rządzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/40/18 do Felgi 8j et 35 bedzie ok ? Planuje zakup Dębicy presto UHP2, auto Audi a4b8 - zawieszenie standardowe

Edytowane przez Ikser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...