Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyście wrzucić zdjęcie swoich opony i rozmiar ale tylko Ci co maja opony z rantem ochronnym.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zakupiłem właśnie nówkę z oponeo - Dębice presto UHP 2 . Zobaczymy jak się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych Dębicach, tuż po przekładce z zimy na lato, wyszedł defekt jak ślad po ostrym hamowaniu przy skręconych kołach (i bez ABS). Co dziwne, ślad jest nie na całej szerokości, a tylko wewnętrznej połowie. Opona bije, nadaje się na śmietnik.

Procentowo pewnie mało takich przypadków, ale jednak mi się trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może się bubel trafić nie zależnie od marki , mi Dunlop po 3 sezonach popękał miedzy bieżnikiem ,opony zostało ponad 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dunlopami to nie pierwsza taka sytuacja. Koledze też popękły pomiędzy bieżnikiem. Moje jak narazie odpukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze uznali, w jakimś tam procencie zależnym od zużycia opon. Kupował je w Intercarsie poprzez warsztat, który je montował. Był to model Sport Maxx RT1 z homologacją AO. Ja kupiłem ten sam model tylko w innym rozmiarze i bez homologacji i mam zupełnie inny bieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg2505 Też miałem taką samą sytuację z dunlopami bluresponse, po 3 sezonach. popękały i guma tak stwardniała, że jak zawracałem to jakby coś się urywało w zawieszeniu przeskakiwało itp, a po deszczu jazda to tragedia.
Reklamację uznali o dziwo. Ale na kolejne opony wybrałem dębice presto uhp2 i na razie odpukać git. Zobaczymy za rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w poprzednim aucie dunlopy sportmaxx rt ,i byłem z nich bardzo zadowolony,przez 3 lata nic dziwnego się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co byście kupili z tańszych opon (do 300zł/sztuka, 17")? Większość tras to przejazdy autostradowe.

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica presto uhp 2 - zalożone na felgi i śmigam. Zobaczymy jak będzie ze ścieralnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się pomiędzy Michelin Premacy 4 a Continental Contact Premium 6.

Według testów podlinkowanych na tyrereviews.co.uk i opinii na tym portalu Conti ma lepsze noty, zwłaszcza co do mokrej nawierzchni.

Czy ktoś miał styczność z jednym i drugim modelem?

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...