Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, george napisał:

Waham się pomiędzy Michelin Premacy 4 a Continental Contact Premium 6.

Według testów podlinkowanych na tyrereviews.co.uk i opinii na tym portalu Conti ma lepsze noty, zwłaszcza co do mokrej nawierzchni.

Czy ktoś miał styczność z jednym i drugim modelem?

george wiedze że ulegasz manii marek ... a spróbuj tego:

B0005309.jpg
WWW.VREDESTEIN.PL

Opona do samochodów klasy Premium zapewniająca wygodę dzięki swojej konstrukcji i bezpieczeństwo dzięki doskonałym parametrom

poprzednio miałem Sesanty a teraz Satin - te lato to ich 3 rok i ... są GENIALNE! po prostu jestem w szoku jak cicha i precyzyjna w prowadzeniu (jeżdżę na rozmiarze jak z linku), w deszczu minimalnie gorsza niż Sesanty ale one były jakby dedykowane do deszczu, jeżdżę dynamicznie a zużycie też akceptowalne. Naprawdę polecam a za oszczędzoną kasę zabierz dzieciaki na lody ?

Pisałem o tej oponie szerzej tutaj jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego @adadur, chyba nie jesteś na bieżąco na forum, ponieważ wielokrotnie były wstawiane zdjęcia, jak te opony strzelają: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nitroo napisał:

Kolego @adadur, chyba nie jesteś na bieżąco na forum, ponieważ wielokrotnie były wstawiane zdjęcia, jak te opony strzelają: 

 

Kolego jesteś delikatnie mówiąc niepoważny w swych słowach.

Zacznę od tego że model Sessanta jest od jakiegoś juz czasu nieprodukowana (jakieś 3-4 lata) i nie wnikam w powody czemu przywołujesz historyczny model. Sesata była modelem kilka lat produkowanym z zaskakująco dobrymi opiniami wśród użytkowników (łącznie w autach typu Subaru WRX) - sobie poczytaj.

Przywołany post to jednostkowy przykład i nie wnikam w powody czemu tak się stało, zastanów się zanim użyjesz liczby mnogiej. Te co miałem/mam 18" z homologacją na 300 km/h przetestowałem nie raz przy 225 km/h bo z auta więcej nie wyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 7.07.2019 o 22:25, george napisał:

Waham się pomiędzy Michelin Premacy 4 a Continental Contact Premium 6.

Według testów podlinkowanych na tyrereviews.co.uk i opinii na tym portalu Conti ma lepsze noty, zwłaszcza co do mokrej nawierzchni.

Czy ktoś miał styczność z jednym i drugim modelem?

Michelin Energy jest lepszy od Primacy 6/Contact Premium 6 ale jest mały problem: ograniczony wybór rozmiar opon.

Warto zainteresować: Matador MP47 Hectorra 3 [Klasa średnia i cena/jakość] . Mam opony w moi P406 8C 2.2HDi [Pininfarina]

  • zalety: bardzo dobra przyczepność na sucho , dobre zabezpieczenie [FR/XL] , wytrzymała zbrojeniówka
  • wada: wyższe spalanie , szum , gorsza przyczepność na deszczu [przegrywa z Uniroyal RainSport/RainExpert] i trzeba dobrze wyważyć opony tylko laserowo.
  • neutralnie: twardy kauczuk jak Pirelli czyli na wiosnę/lato idealnie

Mam też dobre zdanie o Dębica UHP/UHP2 [Klasa ekonomiczna]

## 2 ##

Czytałem forum: opony Vredestein Ultrac Senssata na stronie PorscheClub Ku przestrodze [nie wiem ale dziwne/podejrzane] ale opony VREDESTEIN Ultrac Vorti/SportRac 5 bardzo często mają zakładane w P406 8C w Niemczech.

Edytowane przez Michagm
Dodatkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Interesują mnie letnie oponki w rozmiarze 195/65 r15. Co możecie sensownego polecić? 

Wstępnie myślałem nad sprawdzonymi Dunlop sport bluresponse albo Michelin primacy 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie, a nawet nieco niższej do Michelin będzię Conti PremiumConcact6. Mam przejechane około 4 kkm na nich, na obecną chwilę brak zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pomózcie w wyborze letnich 195/65 15

Fulda Eco control hp

Continental premium concact6

Michelin primacy 4

A może coś innego dordziecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Primacy są bardzo dobre ale szybciej ścierają niż Michelin Energy. Jeśli chcesz dobrej cenie z klasy Premium to Hankook. Continental Contact są dobre ale brakuje FR/rzadko z FR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cabanmat napisał:

Panowie... kiedy najlepiej kupić opony letnie ? (cena)

Słyszałem od pewnego wulkanizatora, że w styczniu najlepiej kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chyba panuje taka zasada, że najtaniej opony wychodzą zaraz po sezonie... wtedy są wyprzedaże itd... czyli późną wiosną - zimowe, późną zimą - letnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Ogólnie chyba panuje taka zasada, że najtaniej opony wychodzą zaraz po sezonie... wtedy są wyprzedaże itd... czyli późną wiosną - zimowe, późną zimą - letnie ;)

 

Od późnej zimy blisko do wczesnej wiosny, za to później wiosny do zimy jest jeszcze lato. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian Begierski napisał:

Jeżeli producent zaleca 235/45 R17 to założenie 225/45 R17 coś zmieni? Audi A4 B6 2.0 Alt

Minimalnie zmienią się odczyty prędkościomierza. Podobno na 235/45R17 prędkość pokrywa się z GPS. Brak innych skutków ubocznych. Na 235 będzie grubszy profil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, george napisał:

Minimalnie zmienią się odczyty prędkościomierza. Podobno na 235/45R17 prędkość pokrywa się z GPS. Brak innych skutków ubocznych. Na 235 będzie grubszy profil. 

OK bo bardziej mnie zastanawiało czy w sensie oporów nie będzie nieco lepiej bo to jednak wezsza opona i spalanie może też się zmienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, george napisał:

Minimalnie zmienią się odczyty prędkościomierza. Podobno na 235/45R17 prędkość pokrywa się z GPS. Brak innych skutków ubocznych. Na 235 będzie grubszy profil. 

Nie pokrywa się.

Sam sprawdzałem.

235/45/17 to rozmiar przewidziany przez fabrykę.

Z zamienników tego rozmiaru polecam 215/50/17 

Na tym rozmiarze mamy minimalne przekłamania licznika ( 160 km/h licznikowe - 157 km/h GPS)

Mam takowe letnie i polecam wszystkim.

Węższe i wyższe od ori polecanych przez fabrykę ale większy komfort jazdy.

Dla przeciwników tego rozmiaru proponuję wogóle nie zakładać opon i jeździć na samych felach bo zaraz ktoś się odezwie "Że Balon"

 

PS. Balony są na odpustach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nokiany Wetprof lub iLine 205/55r16 91H,  jak się spisują chodzi głównie o zużycie bieżnika?

Będą w A4 sedan B7 1,6ALZ rocznie około 12tys.

Edytowane przez Wind911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z tych opon byście wybrali lub co innego polecili?

NokianPowerproof225/45 R17Y 91 C A 69

PirelliP7 Cinturato225/45 R17Y 91 AO C B 71

VredesteinUltrac Satin225/45 R17Y 91 E A 70

Szukam do mojego Daily Bora 2.8 vr6 4motion

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...