Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Letnie Michelin mają tendencję do pękania. 

Conti lub Goodyear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 10.02.2020 o 12:36, Fido napisał:

Najlepiej po południu, rano są droższe.

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opon letnich 245/30/20 na felgi 9J.

Myślałem nad Vredsteinami Ultra Vorti, ale na forum widzę jakieś wpisy, że Sessanty pękały.

Druga opcja to Nexen n fera SU1...

Ktoś coś się wypowie o tych oponach i czy obawiać się vredsteinów ze względu na takie wpadki? nadal mają ten problem?

Edytowane przez BLENDEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, serintakma napisał:

Cześć, 

poleca ktoś dobre opony klasy wyższej do Audi A4 B8 quatro 2.0 TFSI? Rozmiar jaki mam to 245/40/18/ Zależy mi przede wszystkim na dobrej przyczepności na mokrej nawierzchni oraz niskim hałasie. . planuje kupić opony Michelin Primacy 3.

WWW.OPONEO.PL

Opony Michelin PRIMACY 3 245/40 R18 97 Y RUN ON...

Jeździł ktoś? Polecacie/ nie polecacie?

Goodyear Eagle Asymmetric 5. Opona mistrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2020 o 12:36, Fido napisał:

Najlepiej po południu, rano są droższe.

A kiedy jest taniej albo drożej na przykład w Sobotę albo w Niedziele ?? :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ósmy dzień tygodnia lub 31 luty.

Wtedy jest prawie darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie letnie w zimę są tańsze, zaś zimowe w lato.. tak jest z kurtkami, butami i wszystkim innym co jest na daną porę roku, jest sprzedawane taniej bo nie jest akurat potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleżałe po paru sezonach opony są tańsze, lub też schodzący z rynku model. Generalnie kupuję albo przez oponeo albo sklepopon     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 12:01, Langista napisał:

Teoretycznie letnie w zimę są tańsze, zaś zimowe w lato.. tak jest z kurtkami, butami i wszystkim innym co jest na daną porę roku, jest sprzedawane taniej bo nie jest akurat potrzebne.

No to akurat żelazna zasada handlu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś doradzi... 

 

Chodzi mi o letnie w rozmiarze 255/35/19. Najlepiej gdyby charakterystyką były zbliżone do Potenzy RE070, które mam w drugim samochodzie. Niestety Bridgestone jest produkowane chyba w dwóch rozmiarach min. 225/45/17 a potem już 20 cali. Chodzi mi głównie o zachowanie w zakrętach - RE070 mają bardzo dużą sztywność powierzchni bocznej, przez co prawie się nie odkształcają w zakrętach - wrażenie jest genialne. Które opony 255/35/19 byście polecili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
GoodYear Eagle (bodajże Sport TZ)  nówki sztuki z 2019 235R18 98Y za 1400zł.
Tylko czy to nie są do aut typu SUV, primo czy możliwe aby to były opony sa all season, aczkolwiek bieżnik niby jak na lato
Czy do SUVa sa jakoś bardziej wzmacniane  extra load itp?

ddgss.png

Edytowane przez MRX898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo!

Szukam opon do mojego 1.8T Q BFB +

 

rozglądam się za nowym kompletem 225/40 R18

 

W poprzednim aucie miałem Dębicę UHP2. Warto iść w te opony? Cena ok 1000zł za kpl Jeżdżę normalnie, na trasie tylko zdarza mi się zagresywniej . Warto iść w te opony? Wkońcu koncern Goodyear. Czy lepiej dopłacić i kupić np falken azenis fk510 ( ok 1300-1400zł za kpl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wojtasbbi napisał:

Halo!

Szukam opon do mojego 1.8T Q BFB +

 

rozglądam się za nowym kompletem 225/40 R18

 

W poprzednim aucie miałem Dębicę UHP2. Warto iść w te opony? Cena ok 1000zł za kpl Jeżdżę normalnie, na trasie tylko zdarza mi się zagresywniej . Warto iść w te opony? Wkońcu koncern Goodyear. Czy lepiej dopłacić i kupić np falken azenis fk510 ( ok 1300-1400zł za kpl )

Jak dla mnie Dunlop SP Sport 01 to jedna z lepszych opon jakie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojtasbbi napisał:

Halo!

Szukam opon do mojego 1.8T Q BFB +

 

rozglądam się za nowym kompletem 225/40 R18

 

W poprzednim aucie miałem Dębicę UHP2. Warto iść w te opony? Cena ok 1000zł za kpl Jeżdżę normalnie, na trasie tylko zdarza mi się zagresywniej . Warto iść w te opony? Wkońcu koncern Goodyear. Czy lepiej dopłacić i kupić np falken azenis fk510 ( ok 1300-1400zł za kpl )

Jeżdżę na dębicy 225/40/18 i jak narazie jestem zadowolony,dunlop po 3 sezonach ok 40tyś km popękał między bieżnikiem ,a było jeszcze ponad 5mm ,reklamacja odrzucona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem świetną ofertę. Dwie identyczne opony na stronie hurtowni z tym że jedna za 214 a druga za 273 

Mowa o 

 i 

 

 

Konsultant powiedział, że opony różnią się tylko hałasem i czasem dostawy. Aż nie chce mi się wierzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 20:32, czarny108 napisał:

Panowie może ktoś doradzi... 

 

Chodzi mi o letnie w rozmiarze 255/35/19. Najlepiej gdyby charakterystyką były zbliżone do Potenzy RE070, które mam w drugim samochodzie. Niestety Bridgestone jest produkowane chyba w dwóch rozmiarach min. 225/45/17 a potem już 20 cali. Chodzi mi głównie o zachowanie w zakrętach - RE070 mają bardzo dużą sztywność powierzchni bocznej, przez co prawie się nie odkształcają w zakrętach - wrażenie jest genialne. Które opony 255/35/19 byście polecili? 

Może Bridgestone Potenza S001? Miałem już 3 komplety i nie narzekałem. Ścianki boczne bardzo twarde. Teraz kupiłem Goodyear eagle f1 asymmetric 5 - ścianka boczna trochę mniej twarda niż w Potenzie S001, ale jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2020 o 10:55, Blachu napisał:

Może Bridgestone Potenza S001? Miałem już 3 komplety i nie narzekałem. Ścianki boczne bardzo twarde. Teraz kupiłem Goodyear eagle f1 asymmetric 5 - ścianka boczna trochę mniej twarda niż w Potenzie S001, ale jest ok. 

polecam również. Miałem te opony przez 3 lata w aucie.

 

Dziś zdecydowałem się jednak na zakup opon Dębica UHP 2 225/40 R 18 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na lato 19 ori st5 8.5j et43. Właściciel wulkanizacji powiedzial mi ze bezpieczniej jest zalozyc to co na homologacji czyli 255/35r19 bo Ac itp. Zawias mam 1bv czyli najnizej co moze byc w serii, napęd ośka. Pierwsze pytanie czy iść w inny rozmiar ? Druga sprawa, oppn szukam raczej tańszych ale nie najtańszych, z tego względu że głównie jeżdżę po mieście. Chciałem kupić rainsporty5 ale mi odradził bo mówił że mocno hałasują. Polecił mi nexeny lub hankooki jeżeli mówimy o oponach średniego budżetu. czy ktoś z was miał styczność z tymi oponami i może coś więcej o nich powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaktusr napisał:

Kupiłem na lato 19 ori st5 8.5j et43. Właściciel wulkanizacji powiedzial mi ze bezpieczniej jest zalozyc to co na homologacji czyli 255/35r19 bo Ac itp. Zawias mam 1bv czyli najnizej co moze byc w serii, napęd ośka. Pierwsze pytanie czy iść w inny rozmiar ? Druga sprawa, oppn szukam raczej tańszych ale nie najtańszych, z tego względu że głównie jeżdżę po mieście. Chciałem kupić rainsporty5 ale mi odradził bo mówił że mocno hałasują. Polecił mi nexeny lub hankooki jeżeli mówimy o oponach średniego budżetu. czy ktoś z was miał styczność z tymi oponami i może coś więcej o nich powiedzieć ?

jestem na większej grupie na FB. Ogólnie dużo ludzi poleca Falkeny azenis fk510 , dunlopy i właśnie dębice. 

 

zamiast rainsportów na Twoim miejscu wziąłbym fuldę sport control 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...