Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.03.2020 o 10:55, Blachu napisał:

Może Bridgestone Potenza S001? Miałem już 3 komplety i nie narzekałem. Ścianki boczne bardzo twarde. Teraz kupiłem Goodyear eagle f1 asymmetric 5 - ścianka boczna trochę mniej twarda niż w Potenzie S001, ale jest ok. 

Przekopuje się przez różne testy, jak na razie chyba najlepsze opinie zbierają Pilot Sport 4s. Tylko cholera drogie... 

Pamiętam przed zimą kupowałem okazyjnie nowe Hankooki WINTER I-CEPT IZ2 W616 255/35 R19,  które  zbierały niby  dobre opinie - po zakupie znalazłem jakiś ruski  test  no i faktycznie są najlepsze ale na śnieg. Na mokrym są dramatyczne.  

Także z letnimi chyba trzeba będzie wyskoczyć z pieniążka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jakieś opinie o Yokohamie Advan Fleva V701? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 20:28, czarny108 napisał:

Przekopuje się przez różne testy, jak na razie chyba najlepsze opinie zbierają Pilot Sport 4s. Tylko cholera drogie... 

Pamiętam przed zimą kupowałem okazyjnie nowe Hankooki WINTER I-CEPT IZ2 W616 255/35 R19,  które  zbierały niby  dobre opinie - po zakupie znalazłem jakiś ruski  test  no i faktycznie są najlepsze ale na śnieg. Na mokrym są dramatyczne.  

Także z letnimi chyba trzeba będzie wyskoczyć z pieniążka... 

Pomyśl może nad Goodyear eagle f1 asymmetric 5 - w Twoim rozmiarze na oponeo po 651 zł sztuka, a pilot sport 4s ok 780 zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelMisiek skoro jeździsz autem i mówisz, że lubisz "depnąć" to warto dołożyć do klasy średniej. 

Za 880 zł dostaniesz Uniroyal Rainsport 3, za mniej niż 800 zł będzie Dębica Presto UHP 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy w wyborze opon 235/45/17

Wstępnie myślę nad https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2-235-45-r17-94-y-mfs-zr#282219290   lub https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-turanza-t005-235-45-r17-94-y-fr/283176877

 

 Nie chciał bym przekraczać 400 zł za oponę, fajnie jak by się zmieściło w 350 ;)

Opony do mocnej ośki (około 250 KM), styl jazdy raczej agresywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem właśnie  komplet NOKIAN  Powerproof  225/40/ R18  92Y XL. Mają bardzo dobre opinie. Model jest wzmacniany więc nadał by się do Twojej agresywnej jazdy. Cena równe 300 stówki sztuka . :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Ja zakupiłem właśnie  komplet NOKIAN  Powerproof  225/40/ R18  92Y XL. Mają bardzo dobre opinie. Model jest wzmacniany więc nadał by się do Twojej agresywnej jazdy. Cena równe 300 stówki sztuka . :guma:

W jakim stanie dorwałeś te używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

W jakim stanie dorwałeś te używki?

WWW.OPONEO.PL

Opony Nokian Powerproof 225/40 R18 92 Y XL w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

Już po 304 zł. :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw ich właściwości, bo testy są, ale dla rozmiaru 245/45, nie dla 225/40.. niby bardzo dobrze na suchym hamuje, a według ADAC jest na 11 miejscu, coś mega tanio jak za 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Langista napisał:

Jestem tylko ciekaw ich właściwości, bo testy są, ale dla rozmiaru 245/45, nie dla 225/40.. niby bardzo dobrze na suchym hamuje, a według ADAC jest na 11 miejscu, coś mega tanio jak za 18"

Fakt mega promocja , jeszcze tydzień temu były po 286 i produkcja 2020. Do mojej b6 wystarczą , 170KM ich nie rozerwie , z resztą to ZRy wzmacniane i z rantem ochronnym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa opon Fulda SportControl 2 jak się sprawują itd. czy polecacie?

Czy lepiej szukam w marce premium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rok temu, dla mnie są ok, nic nie bije, dobrze klei. W wielu testach sa na poziomie Debica uhp2, więc myślę że to podobna (średnia, aczkolwiek bardzo dobra półka). Zrobilem na nich ok 10k,kupilbym ponownie. Nie mam porównania do premium, ale coraz wiecej się słyszy, o reklamacjach na marki premium, pogadaj z lokalnymi wulkanizatorami. A więc tak naprawde zależy co się trafi, sportcontrol 2 polecam ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 07:33, dekiel 13 napisał:

Ja zakupiłem właśnie  komplet NOKIAN  Powerproof  225/40/ R18  92Y XL. Mają bardzo dobre opinie. Model jest wzmacniany więc nadał by się do Twojej agresywnej jazdy. Cena równe 300 stówki sztuka . :guma:

Ciekawe czy Nokian poradził sobie z problemem znanym że starszych modeli opon, zwłaszcza tych letnich - pękaniem bieżnika opon ? 

Poza tym Powerproof wygląda na fajną oponę :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co polecacie na lato nowe 195/60 r16 czy 205/55 r16 oraz jakie są dobre opony ze średniej półki, opinie mile widziane.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dziczek1611 napisał:

205/55 r16

Tylko ten, skąd w ogóle pomysł 195 i to na r16? :facepalm: Średnia półka to do tysiaka czy znacznie mniej dla Ciebie? Wybór spory od debicy presto hp2 przez fuldy, hankooki po  goodyeary i continental też się trafi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dziczek1611 napisał:

witam co polecacie na lato nowe 195/60 r16 czy 205/55 r16 oraz jakie są dobre opony ze średniej półki, opinie mile widziane.

Dzieki

205/55R16. Jak wyżej, jaki budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziczek1611 napisał:

do 1000

Sprawdź Hankook Ventus Prime3 K125 

Edytowane przez M@rcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie od wielu wielu lat chwalę Hankooki, przeważnie starsze modele typu Prime 2

Opony warte zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupione 225/35/19 NEXEN N'Fera SU1  - Polecam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...