Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Er6 napisał:

A czy 225/45 wejdzie na felgę gdzie miałem 235/45?

Wejdzie spokojnie , różnicy wielkiej nie ma ,komfort podobny ,225 lepiej wybiera koleiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dębica,Kormoram lub inne chynskie badziewie.

Co do rozmiaru to są inne tematy w tym dziale odpowiedniejsze do twojego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fido napisał:

Dębica,Kormoram lub inne chynskie badziewie.

Co do rozmiaru to są inne tematy w tym dziale odpowiedniejsze do twojego pytania.

to do mnie było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelMisiek napisał:

Panowie ponawiam prośbę doradzi ktoś coś?

 

A może ktoś z Was już używa Tych Rainsport 5 lub Dębicy presto hp2 i może coś napisać

Mam dębicę w 18 i złego słowa nie powiem ,wcześniej dunlopy 2 x droższe, a różnicy nie ma,teraz będę 2szt kupował i też dębicę,nie widzę sensu żeby przepłacać za opony premium,a do tej pory na takich jeździłem ,dunlop,conti,goodyear itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelMisiek napisał:

Tyle, że między Presto HP2 a Rainsport 5 jest 30zł różnicy na całym komplecie.

 

Jedynie czego się obawiam w tych rainsport 5 w rozmiarze 205/55/16 to to, że auto będzie pływało i bujało na zakrętach więc pytam Was czy ktoś z Was ma w takim lub podobnym rozmiarze Rainsport 5 i mógłby coś napisać?

Uniroyal Rainsport 5 to nowość, weszła w tym roku, więc raczej nie znajdziesz za dużo opinii na temat tej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, PawelMisiek napisał:

No nic na 99% jutro zamawiam te Uniroyal Rainsport 5 wyjdą w super cenie bo po odliczeniu tych 100zł cały komplet wyjdzie mnie 690zł

Napisz po kilku tysiącach jak się sprawują, bo jeśli od poprzednika różni się tylko trochę bieżnikiem to ta opona jest bardzo przeciętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem dębica presto hp2 205/55 r16. 732 PLN.  Nokiana olalem bo mam obawy co do ich jakości teraz. Nokian z 2011 ma więcej bieżnika i jest w lepszym stanie niż ten który kupiłem 3 lata temu i bieżnik już jest na znaczniki i w dodatku popekany... te 3 czy 4 letnie to zline,  porażka.  Choć wrd4 mam już któryś sezon i wyglądają super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelMisiek napisał:

Co do Rainsport 3 miałem je w B7 z quattro 3 lata naprawdę dynamicznej jazdy ponad 60000km za mną i złego słowa nie powiem.

Ja akurat mam odmienne zdanie. Przez pierwszy sezon było znosnie ale później co raz gorzej i nie mówię tu o znikaniu bieżnika w oczach, bo aż tak tragicznie nie jest jak niektórzy piszą. Ja tej marce już dziękuję za opony ale oby Twoje się sprawowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelMisiek napisał:

Za ten sam rozmiar 205/55/16 91V zapłaciłem za Rainsport 5 812zł z wliczoną wysyłką, z tego odejdzie mi 100zł cashback czyli opony z przesyłką wyniosły mnie 712zł :)

Też o nich myślałem ale jednak wolałem kupić coś bardziej sprawdzonego . Zobaczymy kto wybrał lepsze za kilka lat   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 20:27, PawelMisiek napisał:

To jak nikt z forum nie kupił jeszcze i nie założył Uniroyal Rainsport 5?

Uniroyal robi bardzo dobre Oponki na deszcz masz 2 rodzaje : RainExpert / RainSport a oczywiście że to są Oponki Letnie . Jeśli jeździmy dużo / szybko na autostradzie na Sucho :kwasny: to odradzam Uniroyal to wtedy Hankook/GoodYear/UHP2/inne będzie lepszym wyborem .

Edytowane przez Michagm
Dodatkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi przyszły Dębice,  po pracy i obiedzie jadę je zakładać i po kilku miesiącach zobaczymy jak się sprawują.  Oponki z tego roku z Francji dostałem, zakupione w Intercarsie przez allegro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę doradzicie bo mi mózg paruje:wacko:  Rozmiar 225/55 r16, jazda zazwyczaj spokojna, do 15/20tys rocznie, czasami lubie depnąć ale bez szaleństw:lol: Jazda głownie po trasie. No więc:

1. Hankook VENTUS PRIME3 K125 225/55 R16 95 V

2. Uniroyal RAINSPORT 5 225/55 R16 95 Y

3. Falken ZIEX ZE310 EC 225/55 R16 99 W

4. Dębica PRESTO HP 2 225/55 R16 99 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ma$sa napisał:

Panowie proszę doradzicie bo mi mózg paruje:wacko:  Rozmiar 225/55 r16, jazda zazwyczaj spokojna, do 15/20tys rocznie, czasami lubie depnąć ale bez szaleństw:lol: Jazda głownie po trasie. No więc:

1. Hankook VENTUS PRIME3 K125 225/55 R16 95 V

2. Uniroyal RAINSPORT 5 225/55 R16 95 Y

3. Falken ZIEX ZE310 EC 225/55 R16 99 W

4. Dębica PRESTO HP 2 225/55 R16 99 W

Stałem przed podobnym wyborem tylko ja myślałem jeszcze o Nokian wetproof,  a zdecydowałem się na Dębice. Teraz je zmieniam a z opinią musisz poczekać,  choć inni piszą że są git 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje je raczej do jazdy w dłuższe trasy. Sporadycznie pojade ostro. Autko czasami stoi w miejscu kilka dni wiec tez zalezy mi zeby sie nie odksztalcaly. Bardziej bym sie skłaniał do konfortu i bezpieczenstwa.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. No cóż  :) zazałożyłem i póki co jeździ się super  :) zobzobaczymy na ile wystarcza i jak się będą sprawować na mokrym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na felgę R18 do B8 podejdzie jedynie rozmiar (zgodnie z zaleceniem producenta ) 245/40 ?

Co mogli byście polecić na lato ?

Bo kończy mi się opona Michelin Pilot Sport 3 245/40 R18

Edytowane przez Caporeira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...