Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat chyba nie końca spełnia swoje założenia. Aktualnie do każdej nowej  opony dołączona jest specyfikacja dot. ekonomiczności, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu wytwarzanego przez oponę podczas jazdy. Odczucia z jazdy mogą być różne w zależności od konkretnego samochodu i stopnia zużycia opon, stanu układu hamulcowego, amortyzatorów i innych elementów układu jezdnego. Jeśli ktoś jest zadowolony z dotychczasowych opon to niech kupi ten sam lub podobny model. Jak ktoś szuka czegoś innego to ma punkt odniesienia i parametry do porównania. Zakup nowych opon to przede wszystkim dobór do zaleceń producenta, sposób użytkowania samochodu i sama specyfikacja opony. Można wspomóc się testami i opiniami ale nie tylko z jednego forum, czy jednej organizacji...

Edytowane przez Ninja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy miał ktoś do czynienia z budżetową marką koncernu Vredestein - Apollo Aspire XP? W teście wypadają bardzo dobrze:

WWW.TYREREVIEWS.CO.UK

Following on from the fifty tyre braking shootout, Auto Bild have more thoroughly tested the best twenty 245/45 R18 summer tyres using a RWD BMW 5 Series. The top three tyres should come as no ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, patricks1 napisał:

A czy miał ktoś do czynienia z budżetową marką koncernu Vredestein - Apollo Aspire XP? W teście wypadają bardzo dobrze:

WWW.TYREREVIEWS.CO.UK

Following on from the fifty tyre braking shootout, Auto Bild have more thoroughly tested the best twenty 245/45 R18 summer tyres using a RWD BMW 5 Series. The top three tyres should come as no ...

 

Kolego to nie jest to samo RWD a FWD . Ten jest dobry dla AUT RWD :D bo zawsze będzie inaczej niż w FWD . Testowałem opony Nexen/Kleber w P406 8C i powiem nie nadają się do auta FWD .

3 godziny temu, patricks1 napisał:

Ja mam quattro :)

Jeśli masz Quattro tylko musisz wybrać: ulica/autostrada to opony FWD [oczywiście możesz brać RWD ale odradzam] albo trochę teren i ulica/autostrada to opony SUV . Opony SUV to też nie jest to samo Off-Road . Na przykład tania Dayton Touring 2 tak naprawdę SUV'owska opona ale do szybkiej jazdy nie nadaję się ;) .

Edytowane przez Michagm
Dodatkwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo dobre były dunlop sp sport. Fajnie kleiła na ciepłym a i na deszczu się nie ślizgała.  Dobrze dobrać szerokość i trzyma się jak cygan zasiłku. Jeśli masz obniżone i utwardzone auto to bomba :D Yokohama jak dla mnie średnio, miałem i nie była cudowna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mają różnić się opony dla RWD od FWD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że przy RWD/FWD masz tylko 2 opony kierunkowe (chociaż nie zawsze) a przy AWD np. masz wszystkie kierunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Tym, że przy RWD/FWD masz tylko 2 opony kierunkowe (chociaż nie zawsze) a przy AWD np. masz wszystkie kierunkowe.

Nie bardzo rozumiem....

Kierunkowość w oponach dotyczy ukształtowania bieżnika. W autach z napędem na cztery koła logiczne jest, że wszystkie opony mają być takie same ale mogą być np. z bieżnikiem asymetrycznym.

W autach o przednim/tylnym napędzie na jednej osi muszą być takie same. 

Poza tym pytałem się o różnice pomiędzy oponami dla FWD, a RWD. To odnośnie tej wypowiedzi:

"Jeśli masz Quattro tylko musisz wybrać: ulica/autostrada to opony FWD [oczywiście możesz brać RWD ale odradzam] albo trochę teren i ulica/autostrada to opony SUV"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony SUV są tylko dla SUV, nie ma co zakładać dla próby czy kombinowania. Fakt jest taki, że między RWD a FWD może być różnica z bieżnikiem skierowanym w różne strony. Dla tylno napędowych aut przednie koła mają inna geometrie jak dla przednio napędowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Langista napisał:

Opony SUV są tylko dla SUV, nie ma co zakładać dla próby czy kombinowania. Fakt jest taki, że między RWD a FWD może być różnica z bieżnikiem skierowanym w różne strony. Dla tylno napędowych aut przednie koła mają inna geometrie jak dla przednio napędowe.

Odnośnie opon dedykowanych SUV-om: 

WWW.OPONEO.PL

Wybór opon do samochodu typu SUV może stanowić nie lada...

Natomiast info o różnicy w kierunkach bieżników dla opon RWD i FWD to chyba jest żart... Co ma geometria do typu bieżnika opony? Tak trudno jest kupić opony dostosowane pod wymagania producenta samochodu, przy jednoczesnym określeniu warunków użytkowania pojazdu?

Edytowane przez Ninja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Langista napisał:

Tym, że przy RWD/FWD masz tylko 2 opony kierunkowe (chociaż nie zawsze) a przy AWD np. masz wszystkie kierunkowe.

Coś nie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, jakie oponki polecacie rozmiar 225/40 R18 do b7 1.8t 220km w quattro, jazda dynamiczna około 15k km rocznie?. Budżet do 1200zł

Mam na uwadze Dębica Presto UHP 2, dobry wybór?

Edytowane przez Nitrous97
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Nitrous97 napisał:

Siemanko, jakie oponki polecacie do b7 1.8t 220km w quattro, jazda dynamiczna około 15k km rocznie?.

Mam na uwadze Dębica Presto UHP 2, dobry wybór?

Jaki rozmiar i budżet? U siebie mam fulda ecocontrol hp i bardzo dobra opona, przede wszystkim cicha, jak za te pieniądze :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, przem8 napisał:

Jaki rozmiar i budżet? U siebie mam fulda ecocontrol hp i bardzo dobra opona, przede wszystkim cicha, jak za te pieniądze :P

225/40 R18 1200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2020 o 12:36, Langista napisał:

Tym, że przy RWD/FWD masz tylko 2 opony kierunkowe (chociaż nie zawsze) a przy AWD np. masz wszystkie kierunkowe.

:rtfm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2020 o 16:06, Langista napisał:

Opony SUV są tylko dla SUV, nie ma co zakładać dla próby czy kombinowania. Fakt jest taki, że między RWD a FWD może być różnica z bieżnikiem skierowanym w różne strony. Dla tylno napędowych aut przednie koła mają inna geometrie jak dla przednio napędowe.

O czym Kolego piszesz? Czytam twoje teorie chyba z piąty raz i zastanawiam się o co Ci chodzi? Co to za bzdury?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nitrous97 napisał:

225/40 R18 1200zł

Zobacz ofertę:

4x-opony-letnie-225-40R18-Nokian-POWERPR
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1209 zł - 4x opony letnie 225/40R18...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trzacha197444 napisał:

O czym Kolego piszesz? Czytam twoje teorie chyba z piąty raz i zastanawiam się o co Ci chodzi? Co to za bzdury?!

 

Załóż najlepiej opony ze stara, były dobre zawsze na szosie i w terenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi po głowie biega Nokian, ale takie coś 

4x-205-55R16-Opony-Jedz-Bezpiecznie-Noki
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1218 zł - 4x 205/55R16 Opony Jedź Bezpiecznie Nokian eLINE 2 (9024515875). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Axel1 napisał:

Też mi po głowie biega Nokian, ale takie coś 

4x-205-55R16-Opony-Jedz-Bezpiecznie-Noki
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1218 zł - 4x 205/55R16 Opony Jedź Bezpiecznie Nokian eLINE 2 (9024515875). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Czy potrzebujesz opon z indeksem do 270 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...