Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stoję przed zakupem opon do A4 B9 Quatro 3.0 diesel, kombi, 2017r na felgę 18 cali 245/40, rozważam miedzy:

Michelin Pilot Sport 4, 

Yokohama Advan Fleva V701,

Dunlop Sport Maxx Rt 2.

Zależy mi aby opona była w miarę cicha i dobrze się trzymała (wiem, że ciężko pogodzić jedno z drugim), często jeżdżę z dziećmi 90% miasto. Nie opieram się o decybele ze stron i testów ponieważ wiem z doświadczenia że nie wiele mają wspólnego z rzeczywistością, przez ponad 10 lat użytkowałem głownie Conti i Michały lecz w Skodach, czas na inny poziom.

Może jest ktoś z użytkowników kto użytkował wymienione opony i może coś doradzić.

Z góry dziękuję.

Dunlop Sport Maxx RT 2

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2-245-40-r18-97-y-xl-mfs-zr#332145051
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
Dunlop Sport Maxx RT 2

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2-245-40-r18-97-y-xl-mfs-zr#332145051
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
Dunlop Sport Maxx RT 2

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2-245-40-r18-97-y-xl-mfs-zr#332145051
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Goodyear efficientgrip performance 2

Goodyear F1 asymetric 5

Conti premiumcontact 6

Są to opony , na które warto zwrócić jeszcze uwagę.

Najlepszym kompromisem między trzymaniem się drogi , a komfortem i ciszą będzie opona nr 1 z mojej listy.

 

Edytowane przez Hubcio099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecili byście na felgę R18 ?

Rozumiem że kompatybilne jest jedynie jeden rozmiar 245/40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej kompatybilnych, bo i 215 nałożysz, jak i 260. Kwestia w tym, że 245/40 musi być, aby było w 100% legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Jest więcej kompatybilnych, bo i 215 nałożysz, jak i 260. Kwestia w tym, że 245/40 musi być, aby było w 100% legalnie.

Czyli ten model też nie jest w pełni legalny:

N'Fera Sport 245/40 R18 97 Y XL

Ponieważ na etykiecie jest: 245/40 R18 93Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pogrubiłeś to indeksy nośności opony, im wyższy, tym leiej. 93 to 650 kg a 97 to już 730 kg na oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 

Czy ktoś z forumowiczów użytkował lub użytkuje Michelin Pilot Sport 4?  

Dodam że na nowych jeżdżę dwa sezony i zmieniam gumę, nie użytkuje do końca żywotności.

Edytowane przez Anon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Langista napisał:

To co pogrubiłeś to indeksy nośności opony, im wyższy, tym leiej. 93 to 650 kg a 97 to już 730 kg na oponę.

Tak, dokładnie. Ale jak pisze że przeznaczone jest do tego samochodu z indeksem 93, to 97 nie będzie już legalnie?

Może w PL to bez różnicy, nie mieszkam w PL, więc nie wiem czy do czegoś takiego się nie przyczepią.

 

Zastanawiam się nad:

N'fera Sport

oraz

Micheline Pilot Sport 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Caporeira napisał:

Tak, dokładnie. Ale jak pisze że przeznaczone jest do tego samochodu z indeksem 93, to 97 nie będzie już legalnie?

Może w PL to bez różnicy, nie mieszkam w PL, więc nie wiem czy do czegoś takiego się nie przyczepią.

 

Zastanawiam się nad:

N'fera Sport

oraz

Micheline Pilot Sport 4

To podjedź na stację i się spytaj,bo w de np muszą być zgodne z dowodem,ale nośność jakby była niższa to się mogą przyczepić, tu jest wyższa więc nie powinni robić problemu,do znajomego ostatnio na przeglądzie w de przyczepili się o felgi że są od vw, a nie audi,a ma te same od początku i wcześniej nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE są imbecyle na stacjach po prostu. Opony z większym indeksem jak najbardziej za, Jedynie twardo trzeba się trzymać wymiarów (profil i szerokość). Co do felg z innego auta, teoretycznie mógł sie przyczepić, jeżeli miały one inne wymiary, jak oryginał. W tedy trzeba mieć dokument potwierdzający dopuszczenie felg. Każde nowe felgi sprzedawane w DE go mają, powodzenia w znalezieniu tego dokumentu sprzed 17-20 lat, kiedy pierwszy Helmut odbierał auto z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy zmiana rozmiaru z oem 245/40/18 na 225/40/18 wpłynie w jaki kolwiek sposób negatywnie na właściwości jezdne poza delikatnym zakłamaniem prędkości na plus (wg. kalkulatora 2.5%) ? Aby obwód koła został zachowany powinienem zastosować oponę 224/45/18 

Pytam dlatego iż w bardzo dobrej cenie można kupić Continentale Premium Contact 6 w rozmiarze 225/40/18 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dobrać opony zgodne z tym, co zaleca producent a tańsze, jak tańsze ale o innych wymiarach. Z tego co widzę chcesz zastosować opony węższe, bo profil zostaje ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 18:09, Hubcio099 napisał:

Goodyear efficientgrip performance 2

Goodyear F1 asymetric 5

Conti premiumcontact 6

Są to opony , na które warto zwrócić jeszcze uwagę.

Najlepszym kompromisem między trzymaniem się drogi , a komfortem i ciszą będzie opona nr 1 z mojej listy.

 

Conti przy wyższych prędkościach głośne zatem odpadają choć użytkowałem 5-kę nie 6-kę

Goodyear efficientgrip performance 2 raczej nie produkują gumy bo w wielu sklepach nie ma.

oczywiście mowa o jak najbardziej słusznym 245/40 R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie używa/al wymienionych opon w podanym rozmiarze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo szukam gum do swojej audiczki, obecnie mam 225/50r17 na oryginalnych felgach s-line i trochę balony są.

Chcę założyć 235/45/r17 tylko zastanawiam się jakie kupić, może ktoś coś poleci w tym rozmiarze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam opon letnich do b8 w rozmiarze 245 40 18. Zastanawiam się nad 

Nokian Powerproof 245/40 R18 97 Y XL
 

Pirelli P7 Cinturato 245/40 R18 97 Y XL, AO

 

Edytowane przez wadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli deklasuje Nokiana na suchym, zaś Nokian na mokrym nieco lepszy, sam wybierz.

WWW.TYREREVIEWS.COM

Read unbias tyre reviews, tyre tests and ratings at Tyre Reviews. The leading independant source of tyre information

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na te oponki?

Bridgestone Turanza T005

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Vredestein Ultra Satin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone według mnie z tych 3 najlepszy i najtańszy. Wejdź sobie na stronę co podlinkowałem i oceń sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy! co polecacie z tego zestawu opon letnich rozmiar 245/40/18? auto a4 b8 avant. teraz jeździłem na Pirelli P Zero Nero GT

z góry dzięki za pomoc

Nokian Powerproof 245/40 R18 97 Y XL

Hankook Ventus Prime3 K125 245/40 R18 97 Y XL, MFS

Pirelli P7 Cinturato 245/40 R18 97 Y XL, AO

Continental EcoContact 6 245/40 R18 97 Y XL

Bridgestone Potenza S001 245/40 R18 97 Y XL

Hankook Ventus S1 Evo3 K127 245/40 R18 97 Y XL, ZR, MFS

Bridgestone Turanza T005 245/40 R18 97 Y XL

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 245/40 R18 97 Y XL, FP

Pirelli Powergy 245/40 R18 97 Y XL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...