Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Hubcio099 napisał:

Dlaczego w ogóle chcesz 225/45 a nie 235/45?

Z tych opon zdecydowanie asymetric 5, opona jest rewelacyjna.

Odkąd kupiłem samochód miałem 225 i było wszystko spoko, a co polecasz przesiadkę na 235?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

11 godzin temu, Hubcio099 napisał:

Dlaczego w ogóle chcesz 225/45 a nie 235/45?

235 przełoży się na większe opory toczenia, z kolei szersza opona da lepszą trakcję i prowadzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wybrac do allroada:

Presto UHP 2 235/45 R18 98 Y

Nankang AS-2+ n235/45/ R18 98Y

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Przymierzam się do zakupu zimówek, rozmiar 225/50 R17 

typy: 

Michelin Alpin 5 lub 6

Continental WinterContact TS850P lub TS860 lub TS870

 

Ktos używał, jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Langista napisał:

Odpowiedni rozmiar do A4 to 235/45/17'

A co jeśli założymy 225/45/17? Jakie +/- takiej opony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej trakcji na oponach, możliwe też, że mniejszy komfort będzie na 225 jak na 235. Do czasu jak na przeglądach nie czepiają się o prawidłowy rozmiar opony, nic Ci nie grozi. Jak jesteś pechowcem i w razie wypadku rzeczoznawca zerknie na rozmiar opony, może miec solidne podstawy, że ten 1 cm opony przyczynił się do wypadku i nie dostaniesz nic z odszkodowania a bedziesz musiał zapłacić szkodę tego drugiego w prezencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 11:10, george napisał:

Primacy 4 bardziej cywilna, może być miększa i mniejsze opory toczenia, Pilot Sport pod dynamiczną jazdę.

No to ty chyba za dużo wódki wypiłeś i piszesz brednie o Primacy 4 - Cywilna :facepalm:

W dniu 5.06.2021 o 10:21, Anon napisał:

Założone Pilot Sport AO 245/40R18, Made in Germany, opona miękka i cicha oczywiście w zależności od rodzaju asfaltu, produkcja 1821 super trzyma na zakrętach. 

Jakbyś miał Primacy 4 to też byłbyś zadowolony ale też ma wadę - nie są trwałe jak Energy ale po deszczu masz przewagę nad Pilot Sport . Primacy 4 i Pilot Sport są dobre tylko kwestia od pogody i jakie warunki ;) . Miałem kiedyś Primacy 4 po deszczu po prostu bajka na autostradzie [na asfalcie/na betonie - sprawdzają bardzo dobrze] .

W dniu 5.07.2021 o 09:47, roman_tyk napisał:

Panowie co wybrac do allroada:

Presto UHP 2 235/45 R18 98 Y

Nankang AS-2+ n235/45/ R18 98Y

 

Oczywiście Dębica Presto ale są też podobne tańsze - Kormoran UHP [mała różnica] , Nankang jest dobry ale tylko do normalnej jazdy bez szaleństwa jak ktoś oszczędza i zmienia 2/3lata na nowe [wiadomo słabe parametry] .

W dniu 20.09.2021 o 19:42, Anon napisał:

Cześć, 

Przymierzam się do zakupu zimówek, rozmiar 225/50 R17 

typy: 

Michelin Alpin 5 lub 6

Continental WinterContact TS850P lub TS860 lub TS870

 

Ktos używał, jakieś opinie?

Wiadomo Alpin a zamiast Continental WinterContact to wziąłbym Hankook [Mój ojciec posiada w ix35 - sprawdzają bardzo dobrze ale mają minusy]

 

 

Edytowane przez Michagm
Dodatkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z rozmiaru 235/45 r17? Mam kilka opcji

Turanza T005

Eagle F1 Asymmetric 5

Pilot Sport 4

Dunlop Sport Maxx RT 2

Może macie jeszcze jakieś propo

Dzięki z góry.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michagm napisał:

 

Jakbyś miał Primacy 4 to też byłbyś zadowolony ale też ma wadę - nie są trwałe jak Energy ale po deszczu masz przewagę nad Pilot Sport . Primacy 4 i Pilot Sport są dobre tylko kwestia od pogody i jakie warunki ;) . Miałem kiedyś Primacy 4 po deszczu po prostu bajka na autostradzie [na asfalcie/na betonie - sprawdzają bardzo dobrze] .

Wiadomo Alpin a zamiast Continental WinterContact to wziąłbym Hankook [Mój ojciec posiada w ix35 - sprawdzają bardzo dobrze ale mają minusy]

Miałem kolego kiedyś Primacy 4 w rozmiarze 205/55r16 w aucie z przednim napędem i na mokrym słabe, ale to może być kwestia napędu, teraz Quattro i Pilot Sport 4 na mokrym super tak jak na suchym, będę się tego trzymał.

Jesli chodzi o Hankook to letnie Ventus S1 evo3 315/35R21w aucie 550KM  - muszę przyznać, że są średniej jakości, głośne i trzymanie takie sobie, aż dziwie się że dają je na pierwszy montaż w pewnych autach marki premium, teraz Pirelli P Zero i kompletna zmiana trakcyjna na lepsze oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zakupic opony letnie. Wczesniej mialem wielosezon i straszne glosne byly, a wiec szukam teraz "cichobiegow". Przegladam strony z oponami i ta sama opona ma rozne etykiety eu wiec postanowilem zapytac tu na forum co polecacie. Auto to B8 Quattro a opon szukam 19" 255x35. Glownie chodzi mi to zeby byly ciche i wiadomo by w deszcz cos tam trzymaly. Kwota to od 500 do max 750 zl za sztuke. Nie musza to byc opony premium

WWW.OPONEO.PL

Opony Fulda SportControl 2 255/35 R19 96 Y XL, MFS w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!
WWW.OPONEO.PL

Opony Hankook Ventus S-1 Evo2 K-117 255/35 R19 96 Y XL, MFS, AO w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

 

Jest sens sugerowac sie tymi etykietami? Fajnie jakby mialy rant ochronny. 

Dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ opony Sava Intensa.

Mam już na kolejnym samochodzie i głośność ich podczas jazdy jest mocno na plus. Teraz mam 19" i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ScofieldPL1 napisał:

Witam

Chciałbym zakupic opony letnie. Wczesniej mialem wielosezon i straszne glosne byly, a wiec szukam teraz "cichobiegow". Przegladam strony z oponami i ta sama opona ma rozne etykiety eu wiec postanowilem zapytac tu na forum co polecacie. Auto to B8 Quattro a opon szukam 19" 255x35. Glownie chodzi mi to zeby byly ciche i wiadomo by w deszcz cos tam trzymaly. Kwota to od 500 do max 750 zl za sztuke. Nie musza to byc opony premium

WWW.OPONEO.PL

Opony Fulda SportControl 2 255/35 R19 96 Y XL, MFS w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!
WWW.OPONEO.PL

Opony Hankook Ventus S-1 Evo2 K-117 255/35 R19 96 Y XL, MFS, AO w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

 

Jest sens sugerowac sie tymi etykietami? Fajnie jakby mialy rant ochronny. 

Dzieki za pomoc

 

Daj 245/35-19, wymiar ten jest najbardziej zbliżony do wzorcowych opon w B8 czyli 245/40-18. Mam jedne i drugie,  18tki - Michelin a 19 - tki Nokian Powerproof 245/35R19 93 Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 18:30, Dev napisał:

Daj 245/35-19, wymiar ten jest najbardziej zbliżony do wzorcowych opon w B8 czyli 245/40-18. Mam jedne i drugie,  18tki - Michelin a 19 - tki Nokian Powerproof 245/35R19 93 Y

a do b6 pakować 235/45 r17 czy 225/45 jak na wiosnę będę oponki kupował?

Edytowane przez Hubcio099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 18:30, Dev napisał:

Daj 245/35-19, wymiar ten jest najbardziej zbliżony do wzorcowych opon w B8 czyli 245/40-18. Mam jedne i drugie,  18tki - Michelin a 19 - tki Nokian Powerproof 245/35R19 93 Y

Dzieki za odpowiedz

Czytalem opinie i ludzie pisza ze sa troszke głośne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hubcio099 napisał:

a do b6 pakować 235/45 r17 czy 225/45 jak na wiosnę będę oponki kupował?

Podpinam się pod pytanie, gdyby przyjdzie kiedyś pora na zmianę letnich gum. Według VIN miałem 235/40R18. Stawiam, że przy 17" będzie to właśnie 235/45R17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, george napisał:

Podpinam się pod pytanie, gdyby przyjdzie kiedyś pora na zmianę letnich gum. Według VIN miałem 235/40R18. Stawiam, że przy 17" będzie to właśnie 235/45R17.

Na wlepce na słupku nie masz rozmiaru przy średnicy 17"? Jak nie tam to może masz homologację i tam poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pelonek1 napisał:

Na wlepce na słupku nie masz rozmiaru przy średnicy 17"? Jak nie tam to może masz homologację i tam poszukaj.

Mam 235/40R18 lato i 195/65R15 zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, george napisał:

Stawiam, że przy 17" będzie to właśnie 235/45R17

Tak będzie ok. Mam nawet taki sam rozmiar w homologacji B7 1,8 T.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...