Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślałem ze to ja mam iść do tablicy :D

Kowalski siadaj, pała

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

przed zmianą gum na letnie zauważyłem że na moim dwuletnim goodyear'ze 225/45/r17 wywaliło mi bąbla z boku - więc czeka mnie zmiana gum na tyłach.

niestety jako ze miałem sporo wydatków (wtryski, ukł.hamulcowy, amory, akumulator) muszę poszukać coś budżetowego i myślałem o:

Barum BRAVURIS 3 HM 225/45 R17 91 Y

wychodzi w cenie ok 250-260 zł

Jeśli macie inne propozycje w przedziale <300 zł / sztuka byłbym wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moich goodyearach bylo to samo :wink:

barumy są ok, zobacz też hankook na przyklad k115 jeśli nie uda Ci sie znaleźć taniej niż 300zł możesz smiało brać barumy

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem też w cenie 2x barumek dwie używane goodyerki ale z 2010 roku niby 7mm ale to oznacza że nie były używane zbytnio, więc moga być w kiepskim stanie.

hankooki o których piszesz maja lepsze parametry (C, B vs E, C) niż w barumach - no to mam orzech do zgryzienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam hankooki w drugim aucie i z ręką na sercu polecam

barumy tez nie są złe

uzywki goodyeary odpuść, moje miały dwa lata w bdb stanie i sie ich pozbyłem bo nie mogłem ich znieść :decayed:

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

znalazłem też w cenie 2x barumek dwie używane goodyerki ale z 2010 roku niby 7mm ale to oznacza że nie były używane zbytnio, więc moga być w kiepskim stanie.

hankooki o których piszesz maja lepsze parametry (C, B vs E, C) niż w barumach - no to mam orzech do zgryzienia

 

5-letnia, do tego używana opona. Nawet się za czymś takim nie oglądaj, to juz komletnie swoje funkcji nie spełnia. Kupić to może ktoś, aby dobic na torze.

barumy miałem na lato i sobie chwaliłem, hankooki mam na zimę w innym aucie i też sa naprawe ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,może podrzucicie co wybrac bo mam dylemat z letnimi chodzi o markę i inne parametry ,które są na plus dla użytkownika jedne to hancooki k115 ( na plus rant ochronny , ale czy rzeczywiście spełnia swoją rolę??? ) w cenie 230zł produkcja węgry, drugie unirojal raintsport 3 w cenie 255zl produkcja niemcy , obie w rozmiarze 205,55,16 ceny z montażem u lokalnego gumiarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął na Twoim miejscu te Uniroyale. kolega ma takie tylko w 17" i chwali sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal jak najbardziej :) Ja na lato teraz zakupiłem Continentale ContiSportContact 5 225/40/18 Y - jezdził ktos na takich ? Moze cos wiecej powiedziec?

Edytowane przez dydek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental ogólnie dobra opona, cicha,dobrze trzyma na suchym i mokrym,minus to że dość szybko znika i droga w zakupie,tylko dlatego wybrałem tańszego dunlopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental to jedne z droższych ale trzymają super. Posiadam takie szkoda że ostatni sezon. W przyszłym będzie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop też szybko znika.

W sumie to zależy od stylu jazdy. Ale na obnizonym zawiasie i niskim profilu aż się prosi aby wejść i wyjść szybko z zakrętu...

Zliny założone. Pierwsze 50 km przejechane i całkiem nieźle. Nie są zbyt głośne. Chyba jedynie słuchać szum powietrza w uszzelkach przy 160... Więcej w info poniedziałek jak przejdę z pl do nl.

Kapeć 235/35/19.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro vredestein ma swój profil i wyprzedają opony w mega cenach

ja za moje sessanty 225/45/17 dalem ponad 1400zł

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=99202&limit=180&order=qd&us_id=38300758

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro vredestein ma swój profil i wyprzedają opony w mega cenach

ja za moje sessanty 225/45/17 dalem ponad 1400zł

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=99202&limit=180&order=qd&us_id=38300758

Ładne mi to okazje, jak w sklepie komplet 255/35 R19 kosztuje 650x4=2600, a u nich 2939pln :)

na allegro vredestein ma swój profil i wyprzedają opony w mega cenach

ja za moje sessanty 225/45/17 dalem ponad 1400zł

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=99202&limit=180&order=qd&us_id=38300758

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz, moja opona jest znacznie tańsza. Tak samo 205/55. Na ten co podajesz nawet nie zerknąłem

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...