Opony letnie - jakie polecacie?
36 36

5055 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Grohu    0

Ja Dunlopy miałem 2 komplety nówek z oponeo nie starszych niż rok i przepaść jest ogromna. Dunlop wytrzymał 11 tyś km drugi komplet z racji spokojniejszej jazdy 15 tyś. Nie wiem jak wytrzymałość nowego Conti ale trakcyjnie dużo lepiej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ArkadiuS    0

225/45/18 szukam dobrego lata. Co polecicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    pens    0
    Dnia 13.08.2017 o 22:05, ArkadiuS napisał:

225/45/18 szukam dobrego lata. Co polecicie?

Jeżeli ma być dobre i kasa nie gra większej roli to polecę dwie opony.

Pirelli P Zero Nero GT https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-nero-gt-225-45-r18-95-y-xl#144347923

Wzmocniona opona która sprawdzi się w różnych letnich warunkach. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Jeżeli lubisz przycisnąć to masz w niej index prędkości do 300 km/h, a więc jeszcze sporo rezerwy.

Michelin Pilot Sport 4: https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-pilot-sport-4-225-45-r18-91-w-zr#137691716

Też dobra, chociaż z parametrów Pirelli wypada odrobinę lepiej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Vexart    0

Witam, co sądzicie o oponach Pirelli P7 Cinturato 235/45R17 http://allegro.pl/4x-opony-letnie-pirelli-p7-cinturato-235-45r17-97w-i6903689461.html

Teraz jest tyle opon że nie wiadomo co wybrać.

Co polecacie? Te Pirelli będzie dobre czy wybrać coś innego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Miras95    0
    Dnia 8.08.2017 o 13:44, klucha11 napisał:

Ma ktoś Pirelli p zero Nero w 18' ? Jakieś konkretne opinie o tych oponach? Czy szkoda głowy nimi zawracać i jest coś lepszego w tej cenie? 470zl widzę na oponeo

Ja mam takie tylko 235/45/17 i pomimo że już jest dobra połowa zjechana to kleją się bardzo dobrze do asfaltu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    pablo15005    0

NEXEN N FERA SU1 XL 215/40/18. Ktos cos moze powiedziec na temat tych oponek, bylbym wdzieczny:hi:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    audicoman    0

Szukam dobrych opon na felgę 17". Zależy mi na komforcie i przewidywalności prowadzenia auta w każdych warunkach. Budżet - ok. 1500 zł, rocznie robię ok 10 tys. km, jazda dosyć dynamiczna ponad 200 konną ośką. Zastanawiam się nad Nokianami Zline. A może coś innego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ksotuhoss    0
    Napisano (edytowane)

Dnia 1.09.2017 o 11:00, audicoman napisał:

Szukam dobrych opon na felgę 17". Zależy mi na komforcie i przewidywalności prowadzenia auta w każdych warunkach. Budżet - ok. 1500 zł, rocznie robię ok 10 tys. km, jazda dosyć dynamiczna ponad 200 konną ośką. Zastanawiam się nad Nokianami Zline. A może coś innego?

Na szybko mogę odesłać cie do rankingu opon letnich w rozmiarze 225/45 R17 a w międzyczasie proszę o podanie pełnego rozmiaru wtedy będę mógł pomóc bardziej precyzyjnie. Bo rozmiarów R17 jest od groma (pewnie ze 20 się znajdzie od 205/50 R17 po 235/45 R17).

Edytowane przez ksotuhoss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    audicoman    0

Raczej będę celował w 225/45/17 ale też 205/50/17 chodzi mi po głowie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Fido    0

Z tych obu to lepsze będą 215/50/17

Idealny zamiennik ori 235/45 no i komfort lepszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    chudy92    0
    Napisano (edytowane)

Vredestein Ultrac Satin - polecam zdecydowanie, fajne opony za fajne pieniążki u mnie akurat 18" 225/40

świetnie radzą sobie na mokrym jak i na suchym, a do tego nie hałasują :)

W poprzednim aucie (mocne fwd) miałem Ultrac Sessanty i tak samo polecam :)

Edytowane przez chudy92

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    dawid4728    0

Witam Jakie opony polecacie?o rozmiarze 235 45 r17 mam Audi 14 b6 1.8 t 150km

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Daniel85    0
    W dniu ‎17‎.‎05‎.‎2017 o 00:26, tomcio12345 napisał:

Szukam tanich opon (do 1000zl). Rozmiar 225/40/18. Rozważam opony zeetex hp 200 vfm 165zl, imperial ecosport oraz kormoran gamma B2 po 230zl oraz barum bravuris 3HM 260zl. Ceny podane za sztukę oczywiście. Które z powyższych mogli byście polecić? 

Nie polecam imperiala ecosport mam obecnie drugi sezon i lepiej dołozyc te pare groszy i kupic cos lepszego o ile z trwałości sa ok to na mokrej nawierzchni już trzeba naprawdę uwazac już rowerzyste miałbym na sumieniu.Jazda na nich w deszczu to tragedia i loteria opony sa nieprzewidywalne.Ruszanie ze swiateł o ile ruszy się na delikatnie jak emeryt to ok a jak już dasz więcej gazu żeby ruszyc i nie zamulac to zrywa trakcje nawet czasem do 4 biegu.Ogolnie padaka nie opona nie opisuje tu suchej nawierzchni bo na takowej to i boso się idzie dobrze 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    MemberA4    0
    21 godzin temu, Daniel85 napisał:

Nie polecam imperiala ecosport mam obecnie drugi sezon i lepiej dołozyc te pare groszy i kupic cos lepszego o ile z trwałości sa ok to na mokrej nawierzchni już trzeba naprawdę uwazac już rowerzyste miałbym na sumieniu.Jazda na nich w deszczu to tragedia i loteria opony sa nieprzewidywalne.Ruszanie ze swiateł o ile ruszy się na delikatnie jak emeryt to ok a jak już dasz więcej gazu żeby ruszyc i nie zamulac to zrywa trakcje nawet czasem do 4 biegu.Ogolnie padaka nie opona nie opisuje tu suchej nawierzchni bo na takowej to i boso się idzie dobrze 

ja mam je u siebie tylko ze ja mam :quattro: i jest całkowicie odwrotnie do tego co napisałeś :)

auto na mokrym asfalcie idzie po sznurku, kilka razy próbowałem w zakrecie stracic trakcje lecz nic z tego a ze skrzyzowania przy ostrym ruszaniu żeby wciśnąć się "przed wolniej jadącym" wystrzela jak z procy praktycznie bez buksowania :kox:

miałem wcześniej vredesteiny 235/40r18 to na nich jak na łyżwach jeździłem tylko że miały już bieżnik blisko 5mm

wniosek jest jeden, różnica napedów prowadzi do tego że te same opony można różnie oceniać :decayed:

Edytowane przez MemberA4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Daniel85    0
    7 godzin temu, MemberA4 napisał:

ja mam je u siebie tylko ze ja mam :quattro: i jest całkowicie odwrotnie do tego co napisałeś :)

auto na mokrym asfalcie idzie po sznurku, kilka razy próbowałem w zakrecie stracic trakcje lecz nic z tego a ze skrzyzowania przy ostrym ruszaniu żeby wciśnąć się "przed wolniej jadącym" wystrzela jak z procy praktycznie bez buksowania :kox:

miałem wcześniej vredesteiny 235/40r18 to na nich jak na łyżwach jeździłem tylko że miały już bieżnik blisko 5mm

wniosek jest jeden, różnica napedów prowadzi do tego że te same opony można różnie oceniać :decayed:

Być może tak jak Marcin opisujesz całkiem inaczej spisuje się ta opona w napedzie quatrro a inaczej w napedzie przednim.Jeszcze jak ja założyłem jako nowa i pierwszy sezon przejechałem na nich w miare ok bez większych zarzutow tak obecnie ja bym jej nie polecił naprawdę musze na nich uwazac jak jest mokro szału nie ma a będą miały przejechane cos kolo 23 tys  pozdrowki Marcin i przyczepnosci :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta