Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak dla mnie kolega Fido ma rację, taki zakup nie sensu ABS i ESR może wariować do tego wyglądać to też nie będzie za specjalnie z przodu szersze z tyłu węższe do tego różnica wysokości :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersze opony z przodu a węższe z tyłu ?! Porzuć takie pomysły. Jak nie możesz sobie pozwolić teraz na kupno kompletu opon to odstaw samochód na parking zamiast kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B8 170KM Quattro - polecają mi opony:


Barum Bravuris 3HM

245/45 R17 Y 99

Więcej: http://www.oponeo.pl/dane-opony/barum-bravuris-3hm-245-45-r17-99-y-xl-fr#96115274


Co o tym sądzicie? Nigdy nie jechałem więcej niż 200km/h i raczej nie mam zamiaru tego w tym samochodzie przekraczać :)

Edytowane przez ciubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie doczytałem, że mam tabliczkę 225/50 R17 w samochodzie, więc myślę nad tym: http://www.oponeo.pl/dane-opony/barum-bravuris-3hm-225-50-r17-98-v-xl-fr#90321927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam dla siebie nowych opon 215/40/18, budżet to jakieś 1500 +/- 200zł i się zastanawiam co wybrać.
W budżecie mieści się Falken ZE914, Kumho KU39, różne Hankooki i ewentualnie Dunlop SP01 z '13 roku. Może ktoś coś doradzi?

Opony na felgi 4x8,5" do B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam dla siebie nowych opon 215/40/18, budżet to jakieś 1500 +/- 200zł i się zastanawiam co wybrać.

W budżecie mieści się Falken ZE914, Kumho KU39, różne Hankooki i ewentualnie Dunlop SP01 z '13 roku. Może ktoś coś doradzi?

Opony na felgi 4x8,5" do B7

Jesli Dunlop, to tylko Maxx Sport RT, SP01 odpusc, naprawde :)

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B8 170KM Quattro - polecają mi opony:

Barum Bravuris 3HM

245/45 R17 Y 99

Więcej: http://www.oponeo.pl/dane-opony/barum-bravuris-3hm-245-45-r17-99-y-xl-fr#96115274

Co o tym sądzicie? Nigdy nie jechałem więcej niż 200km/h i raczej nie mam zamiaru tego w tym samochodzie przekraczać :)

Barumy są :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DumDum na 8,5" to chyba tylko 235 spójrz na wlepke.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 są w sam raz :-)

RumJanek, dzięki, maxxów chyba nie było w tym rozmiarze, więc chociaż odpuszczę Dunlopa, ale nadal nie wiem na którą gumę się zdecydować.

215 są w sam raz :-)

RumJanek, dzięki, maxxów chyba nie było w tym rozmiarze, więc chociaż odpuszczę Dunlopa, ale nadal nie wiem na którą gumę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie są w sam raz. To zły rozmiar do tego auta. Tak ciężko to zrozumieć? Zresztą, zakładaj, co chcesz, Twoje auto, ale zapomnij o gwarancji na oponach i przygotuj się na problemy z ubezpieczalnią w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się sprzeczać. Opony były opisywane a ja jaki i kolega nitro dajemy dobrą rade. Zrobisz jak uważasz Chcesz mieć naciąg to spoko :) ale ubezpieczalnie będą miały pretekst do zaniżenia lub braku wypłaty odszkodowania a i gwarancji która jest hipotetyczna też uświadczysz :wink: Mimo wszystko mam nadzieje, że będziesz zadowolony z wyboru i dobrze będą się sprawować ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie - wszystko jest kwestią decyzji

ileż można przekonywać :)

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej o oponach widzę tylko jeden życzliwy komentarz odradzający Dunlopa, niestety mam problem z Internetem i korzystam na telefonie, co bardzo utrudnia przejrzenie całego tematu a opony dość pilnie potrzebuję.

215/8,5" to żaden naciąg. Co innego 205/10", ale używam auta na codzień więc wystarczy mi 215.

To jak, ktoś potrafi doradzić konkretny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej o oponach widzę tylko jeden życzliwy komentarz odradzający Dunlopa, niestety mam problem z Internetem i korzystam na telefonie, co bardzo utrudnia przejrzenie całego tematu a opony dość pilnie potrzebuję.

215/8,5" to żaden naciąg. Co innego 205/10", ale używam auta na codzień więc wystarczy mi 215.

To jak, ktoś potrafi doradzić konkretny model?

Koledzy, bez spiny, jesli chlopak chce takie opony, to sila tego nie zmienicie. Jesli takie chce i takie sie podobaja, widocznie tak ma byc.

Zakladajac inne opony i jesli sie ktos doczepi to:

- w razie reklamacji nie ma gwarancji

- w razie wypadku uznaja ze niewlasciwy rozmiar i bedzie wina opon a wiec i kierowcy

- w razie sytuacji poszkodowanej, inny ubezpieczyciel jesli znajdzie zle opony, wstrzyma wyplate odszkodowania poniewaz samochod ma niewlasciwe opony i jazda na takich nie jest bezpieczna, co za tym idzie - jest to modyfikacja ktora ma wplyw na bezpieczenstwo...

- mozna tego wymieniac, ale....

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=1/osobowe/r=1/215-40-r18

Tutaj masz opony w rozmiarze ktorego szukasz, poszukaj czegos, napewno znajdziesz co szukasz. Co moge jeszcze podpowiedziec? Wczoraj slyszalem taka bajke: "nie wazne jaki producent, wazne jakie opona ma parametry, moze byc tania lub droga, guma tak czy inaczej musi spelniac swoje wlasciwosci"...

Jesli to prawda, mozesz poszukac tanszych opon lub drozszych, wybierajac, sugeruj sie opiniami, naklejka, parametrami itp, latwiej bedzie wybrac tobie ktore spelniaja norme.

(..)

Zeby nie bylo, osobiscie odradzam Tobie tego rozmiaru, moze swiecic ABS i robic problemy, nie mowiac ze jesli juz wybierzesz rozmiar, upewnij sie ze masz wlasciwa predkosc i nosnosc opon. Zwroc uwage czy nie masz miec np. Y zamiast W i czy tak jak dla mnie nosnosc opon nie musi miec min 93...

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...