Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

hej. ja w autku u siebie mam micheliny energy + 205/55 R16 ( występują jeszcze bez "+" trochę gorsze z większym oporem toczenia starszy model)bardzo małe opory toczenia czyli mało pali a trzymają się na zakrętach niezłe a nie lubię zwalniać jak widzę dobry zakręt :grin: natomiast jazda w deszcz tez fajnie odprowadzają wodę testowane w koleinach zalanych woda wiec polecam cena za komplet dałem 1050zl z przesyłka dobra cena tylko tzreba szukac luknij na stronie oponeo bądź oponowo czasem na allegro tez sa dobre ceny !! polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,

jakie letnie opony możecie polecić do A4 allroad quattro na felgę 19 cali? Obecnie auto ma założone prawie łyse Dunlopy SP Sport Maxx 245/40ZR19 i od ok. 50 km/h wydaje z przodu buczący dźwięk, którego częstotliwość wzrasta wraz z prędkością. Czy to może być kwestia zużycia opon?

Z góry dzięki za pomoc!

Mam te opony tyle że 18" i są rewelacyjne (nówki założone w kwietniu br.). Wcześniej miałem continental i jednak wolę te Dunlopy, na którychrównież auto mniej pali. Twoje opony są najprawdopodobniej zużyte.

Ktoś pytał o Nexeny :facepalm: Mamy w służbowej Octavi i takiego poślizgu na mokrym nie spotkałem, a po przyjeździe z trasy 700 km tak gumą capiło jakby je ktoś podpalił. Jeździmy innymi samochodami z normalnymi oponami i takiego efektu w żadnych nie ma i nie było. Ja odradzam z całą odpowiedzialnością, no chyba że ktoś się do kościoła toczy. :D

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te opony tyle że 18" i są rewelacyjne (nówki założone w kwietniu br.). Wcześniej miałem continental i jednak wolę te Dunlopy, na którychrównież auto mniej pali. Twoje opony są najprawdopodobniej zużyte.

Ktoś pytał o Nexeny :facepalm: Mamy w służbowej Octavi i takiego poślizgu na mokrym nie spotkałem, a po przyjeździe z trasy 700 km tak gumą capiło jakby je ktoś podpalił. Jeździmy innymi samochodami z normalnymi oponami i takiego efektu w żadnych nie ma i nie było. Ja odradzam z całą odpowiedzialnością, no chyba że ktoś się do kościoła toczy. :D

Dzięki. Zdecydowałem się na Dunlopy Sport Maxx w wersji RT (te zużyte to GT). Cóż, tanie nie są, ale allroad na nie zasługuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te opony tyle że 18" i są rewelacyjne (nówki założone w kwietniu br.). Wcześniej miałem continental i jednak wolę te Dunlopy, na którychrównież auto mniej pali. Twoje opony są najprawdopodobniej zużyte.

Ktoś pytał o Nexeny :facepalm: Mamy w służbowej Octavi i takiego poślizgu na mokrym nie spotkałem, a po przyjeździe z trasy 700 km tak gumą capiło jakby je ktoś podpalił. Jeździmy innymi samochodami z normalnymi oponami i takiego efektu w żadnych nie ma i nie było. Ja odradzam z całą odpowiedzialnością, no chyba że ktoś się do kościoła toczy. :D

Dzięki. Zdecydowałem się na Dunlopy Sport Maxx w wersji RT (te zużyte to GT). Cóż, tanie nie są, ale allroad na nie zasługuje:)

Dokładnie takie mam -:) Nie będziesz żałował i kup z rantem ochronnym. raz mi pomógł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mocno polecam Goodyear Excellence, wyśmienita opona, odprowadzanie wody na wzorowym poziomie, baaardzo cicha, przyczepna w suche i mokre dni, niskie opory toczenia. Cóż, cena może nie jest najfajniejsza, ale opony naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam u siebie od kwietnia HANKOOK VENTUS PRIME 2 w rozmiarze 225/45/17 i jestem bardzo zadowolony. Oferują bardzo dobry komfort jazdy, są ciche, przyczepność na suchym jak i na mokrym oceniam bardzo dobrze. Z oporami toczenia jest ok. Za sztukę płaciłem 300 zł cena do jakości jak nazwa sama za siebie mówi PRIMa :)

Dodam również, że opony są montowanie fabrycznie w grupie VAG oraz Hyundai/KIA, więc widocznie nie jest to jakiś syf, a nawet gdzieś wyczytałem, że są stosowane przez BMW :)

Od siebie gorąco polecam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zalozone funkiel nowki Dunlopy 235/45/17 Max sport V97 XL i sa ciche, nie testuje ich na zakretach z racji tego ze niech sie najpierw dotra i uloza jak potrzeba, pozniej sprawdze jak w zakretach bedzie. Na mokrej drodze i glebokiej kałuży przeszedlem ostatnio jak po sznurku....

Co do firmy Dunlop: mialem je i kupilem jeszcze raz chociaz obecnie audi na warsztacie i jezdze samochodem zastepczym na oponach Bridgestone, powiem tak: halas okropny, dobrze ze nie moje opony bo juz by dawno poszly w kontener! Zdecydowanie nie polecam!

Z wlasnego doswiadczenia polecam Dunlopy, warte wydania na nie kasy, ja jestem z nich zadowolony, bynajmniej sa dobre i ciche i o to mi chodzilo.

Wysłano z i9305

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, przy 2 mm różnicy w wysokości nie odczujesz większej poprawy.

Jak nie jeździłeś na obu rozmiarach to się nie wypowiadaj.

Różnica jest bardzo zauważalna.

Mam i polecam 215/50/17

Czyli że jeździłeś w takiej samej pogodzie na tych samych oponach i możesz powiedzieć, że to 2 mm gumy więcej miało znaczenie a nie inne parametry? Albo autosugestia?

Moim zdaniem, przy 2 mm różnicy w wysokości nie odczujesz większej poprawy. Dopiero 205/50 R 17 daje dużą różnicę.

nie wiem skąd te 2 mm,gdy

średnica różnica średnic różnica średnic (%)
235/45/17 643.3 mm 0 mm 0 %
205/50/17 636.8 mm -6.5 mm -1.02 %
215/50/17 646.8 mm 3.5 mm 0.54 %
zamiast 205, zakładając 215 zyskujesz aż cm gumy :)

215 mm * 0,5 = 107 mm

235 mm * 0,45= 105,75 mm

nie wiem jak Ci wyszedł centymetr. Cytowany kalkulator podaje średnicę całej opony czyli profil *2

Edytowane przez oponylux.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napisano dziś, 10:12

Fido, dnia 05 Wrze 2015 - 08:56, napisał:



oponylux.pl, dnia 04 Wrze 2015 - 11:03, napisał:


Moim zdaniem, przy 2 mm różnicy w wysokości nie odczujesz większej poprawy.

Jak nie jeździłeś na obu rozmiarach to się nie wypowiadaj.

Różnica jest bardzo zauważalna.

Mam i polecam 215/50/17



Czyli że jeździłeś w takiej samej pogodzie na tych samych oponach i możesz powiedzieć, że to 2 mm gumy więcej miało znaczenie a nie inne parametry? Albo autosugestia?

Tak.

Jeździłem i na 235/45/17 jak i 215/50/17 i różnica jest bardzo zauważalna.

Przy pierwszym rozmiarze na koleinach kierę trzeba dobrze ściskać w rękach, przy drugim już nie.

Gdybym nie jeździł to bym się nie odzywał.

Nie chodzi tu o samą wysokość obu opon.

Szersze są twardsze na bokach,węższe bardziej miękkie co definitywnie przekłada się na większy komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 10:12

Fido, dnia 05 Wrze 2015 - 08:56, napisał:

oponylux.pl, dnia 04 Wrze 2015 - 11:03, napisał:

Moim zdaniem, przy 2 mm różnicy w wysokości nie odczujesz większej poprawy.

Jak nie jeździłeś na obu rozmiarach to się nie wypowiadaj.

Różnica jest bardzo zauważalna.

Mam i polecam 215/50/17

Czyli że jeździłeś w takiej samej pogodzie na tych samych oponach i możesz powiedzieć, że to 2 mm gumy więcej miało znaczenie a nie inne parametry? Albo autosugestia?

Tak.

Jeździłem i na 235/45/17 jak i 215/50/17 i różnica jest bardzo zauważalna.

Przy pierwszym rozmiarze na koleinach kierę trzeba dobrze ściskać w rękach, przy drugim już nie.

Gdybym nie jeździł to bym się nie odzywał.

Nie chodzi tu o samą wysokość obu opon.

Szersze są twardsze na bokach,węższe bardziej miękkie co definitywnie przekłada się na większy komfort jazdy.

ok, ale to, że cię trzęsie w koleinach to już nie wina samej opony na dróg jakie mamy. Na autostradzie różnica nie byłaby tak odczuwalna. Fakt natomiast jest taki, że zwiększając profil opony zawsze się coś zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt natomiast jest taki, że zwiększając profil opony zawsze się coś zyska.

Nie tylko się zwiększa profil,zmniejsza się także szerokość.

W ten sposób zyskuje się na komforcie jazdy o czym tu mowa.

Fakt niezaprzeczalny i nie ma co dalej o tym dyskutować.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/4x-opony-dunlop-sp-sport-maxx-rt-225-40r18-92y-i5692495548.html

podpowie ktoś czy warto nie warto?? konkretnie z tego sklepu i w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam te Dunlopy ( 245/40 R19 98 Y XL). W trasie jeszcze ich nie testowałem, ale w mieście nie mam im nic do zarzucenia. Słyszałem, że relatywnie szybko się zużywają, ale jeszcze za wcześnie, żebym sam mógł to potwierdzić lub zdementować.

pozdro,

Klimak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

Hankook Ventus Prime 2 K115 225/45 R17

Nie wiem ile miała nowa opona mm pewnie coś koło 7,5mm Co mogę powiedzieć na mokrym i na suchym trzyma się dobrze na deszczu przy dużej prędkości mogła by lepiej wodę odprowadzać.

Po 19tyś km przód coś koło 5,7mm-5,9mm . Tył ok 6,4mm uważam ze to przyzwoicie większość km po autostradzie szybka jazda w mieście normalna myślę ze z 50tyś km dało by się przejechać. Nowe kosztowały 1100zł. Planuje zakup 18 cali opona 225/40/18 będzie odpowiednia może ktoś coś polecić ?

Edytowane przez GRESTA88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam te Dunlopy ( 245/40 R19 98 Y XL). W trasie jeszcze ich nie testowałem, ale w mieście nie mam im nic do zarzucenia. Słyszałem, że relatywnie szybko się zużywają, ale jeszcze za wcześnie, żebym sam mógł to potwierdzić lub zdementować.

pozdro,

Klimak

masz też uattro a w tym napędzie każda opona dostaje po d*pie, ja mam teraz jakieś do zdarcia made in indoensia:D wiec zmiana będzie mimo wszystko na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam dla siebie nowych opon 215/40/18, budżet to jakieś 1500 +/- 200zł i się zastanawiam co wybrać.

W budżecie mieści się Falken ZE914, Kumho KU39, różne Hankooki i ewentualnie Dunlop SP01 z '13 roku. Może ktoś coś doradzi?

Opony na felgi 4x8,5" do B7

Wybór padł jednak na Hankook Ventus S1 EVO2 w wyżej wymienionym rozmiarze.

Na razie zrobiłem około 4 tysięcy kilometrów, ale czuć, że oponka jest dużo lepsza od wcześniejszej K115. Która była chyba najgorszą oponą jaką miałem. S1 trzyma całkiem nieźle na suchym i mokrym, na mokrym lepiej niż Potenzy RE050. Na tę chwilę jestem bardzo zadowolony, zobaczymy jak to będzie po jakimś większym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, co piszesz. Co nie czytam, to każdy poleca własnie K115 jako świetną oponę. To samo tyczy się Potenzy RE050. Jesteś jedyną osobą, z takim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, co piszesz. Co nie czytam, to każdy poleca własnie K115 jako świetną oponę. To samo tyczy się Potenzy RE050. Jesteś jedyną osobą, z takim zdaniem...

No widzisz, mi na K115 nie jeździło się dobrze. Złego słowa na Potenzy nie powiedziałem, po prostu mam odczucie lepszego trzymania na mokrym przez S1. Co nie zmienia faktu, że jeśli miał bym więcej grosza na opony to wybrałbym Bridgestone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/opony-225-40r18-continental-cpc5-nieuzywane-nowe-i5690456620.html

jeździł ktoś na tym ma ktoś jakieś zdanie mam 50 km :D


opony z połowy 2013 roku opłaca się w tej kasie??


ktoś kojarzy jaka to opona cpc 5 nie występowało chyba w tym rozmiarze???????to są sporty?dzowniłem do kolesia to chyba do końca się nie zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/4x-opony-dunlop-sp-sport-maxx-rt-225-40r18-92y-i5692495548.html

podpowie ktoś czy warto nie warto?? konkretnie z tego sklepu i w tej cenie

jeśli chodzi o opony to warto ,mam takie od początku sezonu trasa,sucho, mokro i na zakrętach bdb się zachowują i wcale nieścierają się szybko jak wiele osób pisze ,duża zaleta to są cichutkie ,poprzednio miałem conti 3 i były dużo gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...