Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad wyborem opon na lato w rozmiarze 255/35/20 i waham się pomiędzy

Pirelli PZero

Vredestein Ultrac Sessanta

Nokian Zline

Ktoś ma jakieś opinie nt wyżej wymienionych ? Coś godnego polecenia ewentualnie odradzenia?

Witaj!

Mogę śmiało polecić Nokian Z line.

Wg. mnie opona bardziej komfortowa od Conti Sport Contact.

Świetna na wodzie i suchym, nie jest głośna.

Cena też umiarkowana.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z tych 3 uniroyal lub barum porównywalne

Czyli nie ma sensu dopłacać do uniroyali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję jeździć na jednych i drugich ,uniroyal jest cichszy i lepiej wodę odprowadza ,jakbym miał kupować dla siebie z tych dwóch wziąłbym uniroyale,ale decyzja należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal RS3 na mokrym zachowuje się jak niewiele opon na suchym. Klei niesamowicie. W tym roku późno wrzucałem zimówki i pierwsze dni niskich temperatur i deszczowych dni przejeździłem na letnich. Trzymały lepiej niż zimówki przy aktualnych temperaturach. Właściwości jezdne zdecydowanie polecam, minusem jest bardzo mały rant ochronny, który przy rozmiarze 235/35 nie zakrywa rantu felgi 8,5J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat chce kupić nowe opony letnie 225x45x17R

miałem Micheliny sport plus3 i byłem zadowolony

doradzicie coś albo zaproponujcie coś lepszego???????!!!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem zupełnie inne półki? Któraś z tych opon jest wybitnie najlepsza? Pewnie unirolay?

Zeetex i Barum to klasa budżet, a Uniroyal to średnia, chociaż straszni mnie to dziwi. Bierz Uniroyale.

z tych 3 uniroyal lub barum porównywalne

Kpisz, czy o drogę pytasz? Tanie czeskie budżetówki stawiasz na równi z Uniroyalami?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem zupełnie inne półki? Któraś z tych opon jest wybitnie najlepsza? Pewnie unirolay?

Zeetex i Barum to klasa budżet, a Uniroyal to średnia, chociaż straszni mnie to dziwi. Bierz Uniroyale.

z tych 3 uniroyal lub barum porównywalne

Kpisz, czy o drogę pytasz? Tanie czeskie budżetówki stawiasz na równi z Uniroyalami?!
Miałem jedne i drugie więc wiem co piszę,nie opieram się na opiniach z netu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma Uniroyal rs3 i narzeka ze bardzo szybko mu się starły. Jeden czy dwa sezony, fakt dużo jeździ zrobił na nich z 30kkm i przednie do kosza. Na ile wam starczyły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop. Przerobiłem sporo opon z klasy premium bo zawsze takie kupuję, latam teraz na good year eagle 1 i są zdecydowanie "twardsze" a przez to głośniejsze od dunlopa. Mówimy oczywiście o nowych oponach z bieżącego rocznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy nokian zline w rozmiarze 235x35 r19 ma rant ochronny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam A4 B7 1.8TQ i poszukuje letnich opono,aktualnie jezdzilem na Dunlop(nazwy nie pamietam) ktore dostałem odrazu przy zakupie auta.

Przyszła pora zakupic nowe i mam do was pytanie co byscie polecili do 2200zł ale najlepiej do 2000 zł za komplet,od siebie dam kilka propozycji.

http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-40-r18-92-y-xl-mfs-mo#103921096

http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-40-r18-92-y-v1#103654596

http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-40-r18-92-y-xl-mfs#103369713

Prosze o pomoc i opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam A4 B7 1.8TQ i poszukuje letnich opono,aktualnie jezdzilem na Dunlop(nazwy nie pamietam) ktore dostałem odrazu przy zakupie auta.

Przyszła pora zakupic nowe i mam do was pytanie co byscie polecili do 2200zł ale najlepiej do 2000 zł za komplet,od siebie dam kilka propozycji.

http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-40-r18-92-y-xl-mfs-mo#103921096

http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-40-r18-92-y-v1#103654596

http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-40-r18-92-y-xl-mfs#103369713

Prosze o pomoc i opinie. Pozdrawiam

Wybrałeś 3 takie same opony ,przejeździłem na nich sezon i polecam ,dobrze się kleją,na mokrym ok,ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma Uniroyal rs3 i narzeka ze bardzo szybko mu się starły. Jeden czy dwa sezony, fakt dużo jeździ zrobił na nich z 30kkm i przednie do kosza. Na ile wam starczyły ?

Na początku tego roku kupiłem do siebie RS3.

Jazda podczas deszczu super nie wspominając o suchej nawierzchni. Są ciche i naprawdę super się kleją.

Jak na razie przejechałem ~~8kkm, śladów jako takiego nadmiernego zużycia nie zauważyłem.

Z minusów to faktycznie, rant ochronny mógłby być większy.

Polecam

Edytowane przez xMarcin95x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjeździłem do końca Bridgestone Potenza S001 i jak dla mnie, mega przyczepność, ale były trochę głośne. Wiadomo, że z Q ciężko zerwać przyczepność przy starcie, ale trzymanie w zakrętach na mokrym było bardzo pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, felga AVUS III 18" i szerokość 8"

Szukam nowych opon 225/40/18 i zastanawiam się nad tymi:

  • Nokian zLine
  • Uniroyal Rainsport 3
  • Dunlop SP Sport MAXX TT

Miał ktoś może ktoś coś doradzić/podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg na nich zrobiłeś?

Tutaj jest problem, bo auto mam dwa lata, opony niby z 2011 roku, ale ile łącznie przyjechały nie mam pojęcia. U mnie miały około 5 mm, po dwóch latach ograniczniki miałem przytarte - przejechałem na nich jakieś 35 - 40 tys km. Gdyby były tańsze, kupiłbym je jeszcze raz, bo audi jechało na nich jak po sznurku, a lubię też gubić narwańców na zakrętach :-) Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam do wyboru w rozmiarze 195/65/15 : Dunlop Bluresponse, Pirelli Cinturato P1, GoodYear Efficientgrip performance, Michelin Energy Saver +.

Które polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na ktore pewnie nikt nie ma dobrej odpowiedzi :) mianowicie, musze kupic letnie opony i jak uwazacie kiedy bedzie najlepszy czas <najtaniej> ? biorac pod uwage niepewna aure na zewnatrz i zime na pol gwizdka? :) styczen, luty a moze marzec? a Wasze sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...