Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi wczoraj przyszly z norauto nokiany, DOT 0516 :) A juz myslalem ze promocja bo oponki z 2015 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te po 220?Mogłem poczekać i też bym miał 2016 :kwasny:

Tak :) Wiec jestem zadowolony :) A jak kupowalem kilka lat wstecz nokian h, to dawalem cos kolo 1100 za 4 oponki...teraz by mnie wyszly 880 zl :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na polu walki zostały takie oponki.

http://allegro.pl/4xopona-205-55r16-91v-dunlop-sport-bluresponse-hit-i6025887774.html

http://allegro.pl/4xopona-205-55r16-91v-nokian-line-lato-240km-h-hit-i6025141369.html

Głownie zależy mi na dobrej przyczepności na mokrym. Bardziej skłaniam się ku oponom Dunlop (patrząc na etykietę).

Może jednak Nokiany brać? Zimówki mam WRD3 i złego słowa nie mogę powiedzieć, chociaż śniegu nie widziały w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Dunlopki cenę masz dobrą ale te Nokiany jak wyżej kolega Seba w Norauto dostaniesz za 880 komplet.Ja bym wziął Dunlop przez etykiety.Wziąłem w lutym Nokian ale były wtedy po 237 a te Dunlopy po 296 :kwasny: sztuka.Teraz bym już też Dunlopy brał bo zeszłyu na 261.Zobaczę jak pojeżdżę bo zimówki WRD4 kupiłem bo też była dobra cena ale w tym sezonie jeszcze Michelin dojeżdżałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto widzial gdzies najtaniej Continental Contisport 5 w jednym słysznym rozmiarze tj 235/45/17 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polskihurtopon.pl ale jak sie poczyta opinie to az strach im coś przelać na konto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupilem na lato uinroayle rain sport 3 i powiem, że jestem mile zaskoczony, świetnie się trzymają drogi na suchym jak i po deszczu No i Cena przystępna bo za 4sztuki 225/40 r18 zapłaciłem 1350 zł :) Także polecam z czystym sumieniem ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polskihurtopon.pl ale jak sie poczyta opinie to az strach im coś przelać na konto :)

A czytałeś regulamin w którym jest że hurtownia sprzedaje opony nie starsze niż 36 miesiecy :facepalm:

I jak ci takie przyjdą to nic nie zrobisz ;)

A i bym zapomniał ze jak nie będziesz miał świeżo zrobionej geometrii to gwarancję możesz sobie w dupe włożyć,to usłyszałem będąc w siedzibie podczas rozmowy z gościem. Z drugiej strony klient miał wiedzę na temat opon i potrafi doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...te Nokiany jak wyżej kolega Seba w Norauto dostaniesz za 880 komplet ...

dzięki właśnie kupiłem te nokiany z Norauto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie uniroyali RS3 ważna kwestia. Do tej pory miałem bridgestone potenza re050a i było to opony wzmacniane na ściankach, twarde i w zakrętach dobrze się trzymały. Uniroyale specjalnie wziąłem też wzmocnione i na szybkich winklach dość niepewnie się wykładają pomimo że daję 2.6 - 225/40/18 na feldze 8J więc naciąg znikomy. To miękkie opony, kleją dobrze ale muszę przywyknąć żeby się pilnować na ostrych zakrętach, nie żeby były uślizgi - zwracam uwagę na wykładanie ze względu na miękkość, poza tym polecam.

Zaznaczam że mam stabilizatory od RS więc auto jest sztywne, zawias -30/40mm

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polskihurtopon.pl ale jak sie poczyta opinie to az strach im coś przelać na konto :)

Hehe, a za pobraniem nie wysyłają. Generalnie nic bym im nie wpłacił, ani grosza.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądając wątek widzę, że panowie bardzo polecają markę Dunlop, która przewija się dziesiątki razy w temacie. Ale przeglądając sklepy to tak naprawdę w podobnych cenach jest masa opon róznych firm. A teraz ja się zastanawiam nad marka i rozmiarem nowych opon. Poprzednie letnie miałem 225/50/17 - drogi trzymały się bardzo bardzo dobrze. Aktualnie mam zimowe 205/55/16 gdzie już jest różnica w trzymaniu się. I się zastanawiam czy może wypośrodkować na rozmiar 215/45/17 czy zostać przy 225/50/17 ?? A może ktoś ma lub miał te Yokahamy ?? http://allegro.pl/4x-yokohama-bluearth-a-ae-50-215-45r17-91w-rpb-xl-i6033213915.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


215/45/17 czy zostać przy 225/50/17 ??

Ani jeden ani drugi.

Rozmiary masz z kosmosu i żadne nie są odpowiednie do B6

Ori to 235/45/17

Idealny zamiennik to 215/50/17

Wielu zakłada 225/45/17 ale ja się nie będę na ten temat już wypowiadał bo wałkowane jest to miliony razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga na lato 19 to i opona powinna być zacna. Na zimę na 18 miałem Pirelli Sotezzo Winter serie 3 i to jak dla mnie wspaniałe opony. Teraz rozglądam się za czymś na lato 19 i moje myśli zaczynają krążyć ponownie wokół Pirelli. Skłaniam się ku modelowi P Zero. Ktoś się orientuje czym różnią się modele P Zero od P Zero Nero itd? Ktoś śmiga na takich gumach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...