Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś miał styczność z kormoranami gamma b2 rozmiar 225/40/18?? jak się to spisuje na drodze?? i czy maja rant ochronny bo gdzieś przewinęła mi się informacja że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy maja rant ochronny bo gdzieś przewinęła mi się informacja że nie

Tak szperając po sklepach to jest napisane, ze mają rant ochronny na felgę. Swoją drogą Marka Kormoran - połowę tańsze opony niż inne firmy tylko te indeksy przyczepnośći, głosności wieksze :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można aż tak oszczędzać na oponach... Nie rozumiem. To jedyny element przyczepności auta z podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy maja rant ochronny bo gdzieś przewinęła mi się informacja że nie

Kto by tam się jakąś przyczepnością przejmował o co w tym w ogóle chodzi, Połowę taniej i jeszcze rant ochronny na dużą felgę co można chcieć więcej od opony

Taki trolling jkaby ktoś nie zrozumiał :grin:

Edytowane przez Toskańczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak macie uja do powiedzenia,to się nie wypowiadajcie bo niektóre wypowiedzi tu to nic innego jak nabijanie sobie postów aby zaistnieć na forum.

Nie każdy lubi zapierdol....ć ze musi mieć markowe opony,nie każdego stać na markową oponę. A doradzanie np. 225 to nie rozmiar do audi,czy chinole to uj nie opony to żadna pomoc

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Uniroyal Rainsport 3 oponki nie są jakoś szczególnie drogie , dobrze trzymają się drogi nie hałasują guma nie jest twarda i na dodatek ładnie wyglądają miałem okazję jeździć trochę na 16 tylko że w vanie obecnie planuję kupić do siebie takie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem.jak założę i pojeżdżę to napisze jak się sprawują bo widzę ze tu nikt nic mądrego w tym temacie nie ma do powiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A doradzanie np. 225 to nie rozmiar do audi,czy chinole to uj nie opony to żadna pomoc

Weź nic nie pisz lepiej bo żal te twoje wypociny czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido, ok ja mam 17 45 225, do tego dystanse i jeżdżę głównie autostradą i jest świetnie. Jeżeli ktoś jeździ po koleinach to może i ma problem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez A4_Raf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem.jak założę i pojeżdżę to napisze jak się sprawują bo widzę ze tu nikt nic mądrego w tym temacie nie ma do powiedzenia

Naczytałeś się kolegi z góry i papugujesz?

Fido, ok ja mam 17 45 225, do tego dystanse i jeżdżę głównie autostradą i jest świetnie. Jeżeli ktoś jeździ po koleinach to może i ma problem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Przeczytaj wypowiedź Fido ze zrozumieniem...

A doradzanie np. 225 to nie rozmiar do audi,czy chinole to uj nie opony to żadna pomoc

Weź nic nie pisz lepiej bo żal te twoje wypociny czytać.
+1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gdzie polecacie kupować oponki prócz oponeo.pl?

oponytanio.pl opomarket.pl


Naczytałeś się kolegi z góry i papugujesz?

nie papuguje bo nie ma czego.zadałem konkretne pytanie na które nie padła żadna konkretna odpowiedź poza tym ze kolega upewnił mnie że mają rant ochronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem.jak założę i pojeżdżę to napisze jak się sprawują bo widzę ze tu nikt nic mądrego w tym temacie nie ma do powiedzenia

+100

:thumbup1:

A doradzanie np. 225 to nie rozmiar do audi,czy chinole to uj nie opony to żadna pomoc

Weź nic nie pisz lepiej bo żal te twoje wypociny czytać.

Jeżeli nie umiesz jeździć i potrzebujesz balona żeby swojej felgi 7,5j nie obetrzeć to się dalej trzymaj tego 235 bo to producent zaleca,ja i większość tutaj forumowiczów mają w d*pie zalecenie producenta i wolą aby auto ładnie wyglądało

A idąc twoim tokiem myślenia to ci którzy na r19r20 zakładają 215 to muszą być skończonym durniami,bo nie ma tego na wlepce :facepalm:

kupiłem.jak założę i pojeżdżę to napisze jak się sprawują bo widzę ze tu nikt nic mądrego w tym temacie nie ma do powiedzenia

Naczytałeś się kolegi z góry i papugujesz?

Fido, ok ja mam 17 45 225, do tego dystanse i jeżdżę głównie autostradą i jest świetnie. Jeżeli ktoś jeździ po koleinach to może i ma problem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Przeczytaj wypowiedź Fido ze zrozumieniem...

A doradzanie np. 225 to nie rozmiar do audi,czy chinole to uj nie opony to żadna pomoc

Weź nic nie pisz lepiej bo żal te twoje wypociny czytać.
+1

Nitroo a ty nie cfaniakuj bo jeszcze niedawno pisałeś jak podpiąć najprostrzy przełącznik :facepalm:

Wątek powinien być do doradzanie jaką gumę kupić!!!

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Każdy się czegoś uczy, ale nie, Ty pewnie od razu wszystko umiałeś. Szkoda mi czasu, by wchodzić z Tobą w dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felgi 18" w B6 szer. 225/40 jest najlepsza. Ja po zmianie z 235 na 225 widze duże różnice np na koleinach auto nie jedzie gdzie chce a wspomaganie nie stęka jak przy szerszej oponie po za tym kierownica stała się lżejsza dobrze ze nie wrzuciłem ponownie 235 :thumbup1:

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to się wychodzi na durnia tak jak w twoim przypadku.
Nie obrażaj bo ja tego nie robię!

Fido nie każdy się trzyma tego co fabryka przewidziała,nie każdy chce się stosować do tego. Są różne powody tego że się zmienia rozmiary i parametry opon. Jednym chodzi o spalanie drugim o wygląd jednym słowem kto co woli. Ale to nie powód aby iść w zaparte że to nie dobry rozmiar.

A tu co stronę się czyta ze nie ten rozmiar :facepalm: ,każdy z nas umie czytać i widzi co jest na wlepce :wink:

Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fido akurat w tym przypadku ma sie to mało do rzeczywistości. Do felgi 18" w B6 szer. 225 jest dużo praktyczniejsza niż 235 przy której się tak upierasz.

Kolego, proszę cię.

Jesteś kolejnym który nie czyta tematu.

Odnoszę się do tych szerokości o których piszesz ale w 17" ( słownie: siedemnastu calach).

Nie wypowadam się i nie wypowiadałem się tutaj na temat szerokości opon przy 18" i wzwyż.

Ludzie, czytajcie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fido nie każdy się trzyma tego co fabryka przewidziała,nie każdy chce się stosować do tego. Są różne powody tego że się zmienia rozmiary i parametry opon.

Ja nikomu nie narzucam i nie każę zakładać tego co fabryka zaleca.

Jedynie proponuję.

A proponuję to co jest odpowiedniejsze.

Co se ktoś założy to jego sprawa ale wk***ia mnie to że wypisujesz że źle doradzam.

Napiszę raz jeszcze.

Do B6 przy 17" i feldze 7,5" najlepszym odpowiednikiem ori rozmiaru 235/45/17 jest 215/50/17 i kropka.

Nie ma co dyskutować więcej bo nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarem zamiennym dla 235/45/17 jest akurat 205/50/17

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...