Opony letnie - jakie polecacie?
37 37

4998 postów w tym temacie

Chodziło mi o wygląd. U mnie jest praktycznie równo z nadkolem przy 8J i ET35.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja to wiem, ty to wiesz, ale nie wszyscy to wiedzą, wiesz jak jest...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam akurat dylemat nad 2 modelami (które zostały na placu boju po wielotygodniowych eliminacjach). Czytałem różne opinie i nie były one do końca zbieżne. Chodzi o modele uniroyal rainsport 3 (link do opony) oraz hankooki ventus prime3 k125 (link). O ile w przypadku tych pierwszych często pojawiała się niezgodność kierowców co do szybkości zużycia bieżnika (jedni że znika w oczach, a inni że prawie się nie zużywa) to w przypadku hankooka więcej opinii i testów jest na temat modelu prime2 k115.  Na logikę wydawać by się mogło że jeżeli wersja I miała super opinie i dobre wyniki w testach to następca będzie jeszcze lepszy. Cenowo hankook też wychodzi lepiej. Jeżdził ktoś może na tych modelach albo może z pewnego i sprawdzonego źródła coś na ich temat powiedzieć? Nie chodzi o opinie gdzieś tam usłyszane albo przeczytane. Dzieki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja odpowiem tobie na przykładzie opony Dunlop:
    Zobacz ile kosztuje guma Sport Maxx RT a ile jego następca RT2. Niby poprawiona opona i powinna być lepsza a jednak w rankingu RT2 przegrywa z jego poprzednikiem. Jeździłem na RT i powiem że mój BEX nie miał lekko, średnia spalania była na poziomie.... hmmm, robiłem 300 mil na zbiorniku, więc łatwo obliczyć, co wpływało na gumy i to, że u mnie naprawdę szybko się scierały, nie mówiąc że wyszła pewna partia i guma zaczęła pękać co mi się przytrafiło. Na to szczęście opony zostały sprzedane z autem więc problem mam rozwiązany. Nie wiem, może kupił bym te same opony ponownie, mają zarabianie trzymanie na mokrym i suchym, ale coś za coś, im bardziej przyklejone, tym bardziej miękka i szybko się ściera.
    Mam takie opony na sprzedaż, zastanawiam się czy je nie zostawić jak swoje wykończe, zobaczę, na obecną chwilę jestem bardziej na tak żeby sprzedać, niż je zachować.
    Guma gumie nie równa, tak samo styl jazdy i inne czynniki, ile opon - tyle opinii. Osobiście postanowiłem jedno: do quattro kupuje funkiel nowe opony, do ośki przytargałem z trzech aukcji komplet opon, każda była gdzieś założona i miała małego gwoździa. Osobiście mi to nie przeszkadza, rozpędzam się do max 120kmh a opony prawie funkiel nówki, nie biorę jak mają mniej niż 7mm i tylko Continental lub Pirelli.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja Ci odpowiem nt. Hankooka Ventus Prime 3. Opona jest do d..y. Tragedia. Zrywa trakcję, ruszając na zakręcie, czy na torowiskach włącza się ESP. W dodatku jest mega brzydka z wyglądu. Wiele razy w tym temacie pisałem, ale nikt jak widać nie czyta wstecz. Żałuję, że je kupiłem. Mogłem brać Nokiany albo te Uniroyale...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Godzinę temu, ksotuhoss napisał:

Ja mam akurat dylemat nad 2 modelami (które zostały na placu boju po wielotygodniowych eliminacjach). Czytałem różne opinie i nie były one do końca zbieżne. Chodzi o modele uniroyal rainsport 3 (link do opony) oraz hankooki ventus prime3 k125 (link). O ile w przypadku tych pierwszych często pojawiała się niezgodność kierowców co do szybkości zużycia bieżnika (jedni że znika w oczach, a inni że prawie się nie zużywa) to w przypadku hankooka więcej opinii i testów jest na temat modelu prime2 k115.  Na logikę wydawać by się mogło że jeżeli wersja I miała super opinie i dobre wyniki w testach to następca będzie jeszcze lepszy. Cenowo hankook też wychodzi lepiej. Jeżdził ktoś może na tych modelach albo może z pewnego i sprawdzonego źródła coś na ich temat powiedzieć? Nie chodzi o opinie gdzieś tam usłyszane albo przeczytane. Dzieki.

Poszukaj kilka stron w tył jest moja fota uniroyala po ~15tkm :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No czytałem właśnie ten Twój fragment że 1mm ci zniknął czyli w sumie mało jak na 15000 km ci zeszło. czyli się tak nie ścierają o to chodzi?

Tak czytam czytam i nagle mi tu wychodzi że ani uniroyale rainsporty 3 ani te hankooki. Czyli jak nie to to co?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlaczego nie Uniroyale? Nie znam złej opinii o nich, a znajomi użytkują. Masz jeszcze Nokiany, np. ZLine.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

gdzies mi mignęła jakiś czas temu na fejsie reklama nokiana eline chyba i się chwalili że ma etykiete A A. Ma to jakieś znaczenie? Warto za to dopłacać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dnia 8.05.2017 o 13:14, nitroo napisał:

Dlaczego nie Uniroyale? Nie znam złej opinii o nich, a znajomi użytkują. Masz jeszcze Nokiany, np. ZLine.

Też nie spotkałem się z negatywną opinią. Co najwyżej z neutralną, że komuś tam trochę na początku więcej decybeli wydzielały przy szybszej jeździe, ale minęło. Za to, że kleją się do szosy. No i świetnie sprawują się na mokrej nawierzchni. Nie gubią tak łatwo przyczepności.

Nokian czy Hankook to w zasadzie bezpieczna opcja, bo chyba każdy jest z nich zadowolony. Okupują środkowe części rankingów typu http://www.testyopon.pl/testy/test-opon-letnich-auto-zeitung-2017-w-rozmiarze-215-55-r17

Ale są też przez to tańsze od Michelinów czy Continentali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    1 minutę temu, pens napisał:

Nokian czy Hankook to w zasadzie bezpieczna opcja, bo chyba każdy jest z nich zadowolony.

Nie każdy. Ja swoje Hankooki VP3 najchętniej wyrzuciłbym na śmietnik. Syf nie opona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dnia 24.04.2017 o 21:54, FroS-t napisał:

Panowie w chwili obecnej mam opony Vredestein Ultrac Vorti R rozm 235/35/19 położone na feldze 9j, spisują się znakomicie jako opona ale tak się zastanawiam nad zmianą na coś ze zdecydowanie mniejszym rantem ochronnym, po głowie chodzą mi:

1. Michelin Pilot Super Sport lub Michelin Pilot Sport 3 lub 4

2. Nokian ZLine

3. Pirelli P Zero

4. Toyo T1 R

5. Falken FK 452 lub 510

6. Hankook Ventus S-1 Evo2 K-117 lub Hankook K117

Czy jeszcze coś innego, co myślicie ? Bo jakoś nie mogę się zdecydować :kwasny:

Aha, Uniroyal odpada, Continentale SportContact już też miałem, szukam czegoś fajnego:)

Ja nalozylem nokiany zline(245x18) i jest bajka. Polecam  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szukam tanich opon (do 1000zl). Rozmiar 225/40/18. Rozważam opony zeetex hp 200 vfm 165zl, imperial ecosport oraz kormoran gamma B2 po 230zl oraz barum bravuris 3HM 260zl. Ceny podane za sztukę oczywiście. Które z powyższych mogli byście polecić? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    13 minut temu, tomcio12345 napisał:

Szukam tanich opon (do 1000zl). Rozmiar 225/40/18. Rozważam opony zeetex hp 200 vfm 165zl, imperial ecosport oraz kormoran gamma B2 po 230zl oraz barum bravuris 3HM 260zl. Ceny podane za sztukę oczywiście. Które z powyższych mogli byście polecić? 

Barum a za nim Imperial:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie mam imperial w jednym samochodzue, też 18" i muszę przyznać że jak na tą cenę są bardzo dobre. Pytanie, jakie są te zeetex, bo różnica cenowa jest znacznia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stać Cię na felgi 18" dla szpanu, ale na porządne opony już nie??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Dnia 8.05.2017 o 12:30, ksotuhoss napisał:

No czytałem właśnie ten Twój fragment że 1mm ci zniknął czyli w sumie mało jak na 15000 km ci zeszło. czyli się tak nie ścierają o to chodzi?

Tak czytam czytam i nagle mi tu wychodzi że ani uniroyale rainsporty 3 ani te hankooki. Czyli jak nie to to co?

a mi 1mm po 1500km :-) Fajne opony, ale u mnie znikaly ekspresowo. Teraz mam inne auto i nie wiem co tam z nimi dalej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    5 godzin temu, nitroo napisał:

Stać Cię na felgi 18" dla szpanu, ale na porządne opony już nie??

Felga 18 nie jest dla szpanu i tak, stać mnie na takową (wbrew pozorom felgi takie nie muszą kosztować kroci) . Tak, nie stać mnie na opony za 1600-1800zl, a nawet nie widzę sensu kupna takich. Czy uważasz, że opony imperial czy też barum nie nadają się do użytku i aż tak różnią się od drogich opon w codziennym użytkowaniu? Prosiłbym o uwzględnienie stosunku cena/jakość. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

No ja bym budżetówek nie kupił i tyle. Opona dla mnie to jedyny punkt styczności auta z podłożem i na tym nie oszczędzam.

Edytowane przez nitroo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To co, spokojnie...

Kup sobie opony jakie się tobie będą podobać, teraz tyle opon na rynku, że nie wiadomo co wybrać i od kogo, byle by nie były z dalekich Chin czy robione w Afganistanie czy innym kraju, gdzie nie mają pojęcia co to "skład, czy mieszanka" i będziesz Pan zadowolony. Uważaj tylko w deszczu i na zakrętach powyżej 100/h bo ty możesz kręcić kierownica ale auto może jechać prosto. Czasami masz rację, często tania opona nie jest zła, u mnie chyba rekordy bije chinol threeA czy coś takiego, i skoro mechanik zakłada u siebie, to chyba jest świadomy tego co robi, zwłaszcza że zapiernicza autem aż miło

Inna sprawa felgi, nie musi być droga, ja mam cały komplet za 1.6k i wybrzydzają, więc nie sugeruj się jedna negatywną opinią i szukaj dalej, napewno się coś trafi, lub poszukaj w markowych uzywkach, nieraz lepiej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    2 godziny temu, nitroo napisał:

No ja bym budżetówek nie kupił i tyle. Opona dla mnie to jedyny punkt styczności auta z podłożem i na tym nie oszczędzam.

Ja mam Barumy, budżetówki. Uwag póki co brak. Poprawne opony. Zobaczymy za jakiś czas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam Mam takie pytanie jakie opony letnie polecacie do audi a4 b7 rozmiar r17/235/45 pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego! Cały temat masz o tym, 200 stron. Poczytaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta