Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

A warto inwestowac w MAXXy jesli jezdze spokojnie i oszczednie?Na komplecie SP SPORT 01 moge zaoszczedzic ponad 200PLN w porownaiu do MAXX-ow. Ale jesli te MAXXy sa bezpieczniejsze i lepsze to to 200PLN nie robiloby roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A warto inwestowac w MAXXy jesli jezdze spokojnie i oszczednie?Na komplecie SP SPORT 01 moge zaoszczedzic ponad 200PLN w porownaiu do MAXX-ow. Ale jesli te MAXXy sa bezpieczniejsze i lepsze to to 200PLN nie robiloby roznicy.

Jak jeździsz spokojnie i oszczędnie to spokojnie możesz brać SP 01 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam Michelin Pilot Sport mialem wczesniej 205.55.16 super oponki zajechalem je do konca a pozniej przeskoczylem na P6000 nie tak dobre ale tez niezle troche miekkie teraz mam jakies chinskie SUNNY :lol: kupilem z felgam ale czas na zmiany i wroce do Michelin`ow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam na Dunlop SP SPORT 9000 225/40/18 i jestem bardzo zadowolony :biggrin:

też jeździłem na Dunlop SP SPORT 9000 tyle, że 205/55/16 są spoko :wink:

teraz wskoczyły SP SPORT 9090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wskoczyły SP SPORT 9090

Nie wskoczyły teraz bo są od dawien dawna.9090 to opona dedykowana do aut z napędem na wszystkie koła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyo mogą się szybko zdzierać, różne opinie panują jeśli chodzi o mokrą nawierzchnię

(ale na suchym ekstra).

Cholernie szybko się ścierają, do tego są głośne..

Sam jestem w kropce co będzie w nowym sezonie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sam nie bede musial na swoich 17'' zmieniac na jakies inne oponki...aktualne powoli dobijaja mnie do szalu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie szybko się ścierają, do tego są głośne..

to zdzieranie to jeszcze może bym przebolał, taka jest cena za to, że mają dobrą przyczepność na suchym. Ale ta głośność to trochę latem może być dobijająca.

chyba będą Dunlopy MAXX - cena robi swoje jednak (choć te Bridgestony mnie ciekawią :cool: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wskoczyły SP SPORT 9090

Nie wskoczyły teraz bo są od dawien dawna.9090 to opona dedykowana do aut z napędem na wszystkie koła :wink:

to w takim razie może w nie zainwestuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlopy tańsze, bierz Dunlopki. Zawsze będzie na wymianę oponek, wywazenie. Chodz te ER300 kuszą to fakt.

Dziś miły pan z oponeo zadzwonił i powiadomił, że 16 powinny być oponki u mnie. Jak miło... a ja nadal felg nie kupiłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zamowione:

Dunlop SP SPORT MAXX 205/55R16 91 W

Zobaczymy jak beda sie sprawowaly ;-).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam sia nad zakupem nowych opon

Auto jak kupiłem mialo Pirelli 6000 jak się przejechałem , myslałem ze łożysko do wymiany bo chuczało strasznie, ale dałem spokój.

Na zimę kupiłem komplet na stalówkach Kleber, auto ucichło lepiej się prowadzi, było idealnie.

Nastała wiosna więc zmiana opon na letnie , te Pirelli - normalnie koszmar po jeździe na zimówkach.

Chuczy (nie szumi) auto źle się prowadzi, czasem ściąga w lewą stronę.

Dziś wyważyłem koła ale to nic nie dało.

Znalazłem trochę wypowiedzi np:

Po 20 tys. wyząbkowane, co powoduje wyraźnie slyszalny hałas we wnętrzu pojazdu. Duże zużycie. Obecnie zostało ok. 5-6 mm bieżnika. Jak na 20 tys. pzrebiegu to kiepski wynik. Odradzam szczerze.
Opona w zasadzie ok poza kilkoma małymi ale...hałasuje na suchym tak jakby przede mną jeszcze stado bawołów gnało. Po mokrej jezdni cichutka. Prowadzenie ok...kleją sią do drogi.

I już wszystko wiadomo.

a teraz opinie o Dunlop:Dunlop SP SPORT MAXX

Jak się rozgrzeją, to są niezłe. Problem w tym, że zanim się rozgrzeją mają paskudną tendencję do odkształcania się. Wystarczy kilka godzin postoju, i już robią się z nich jaja i potem przez pierwsze 8-10km czuć wibracje na kierownicy. Potem wibracje ustają. Próbowałem reklamować je - bez skutku. Stanowisko Dunlop'a jest takie, że "ten typ tak ma" i jest to zjawisko jak najbardziej normalne. Śmiechu warte. Miałem wiele innych opon z kategori max performance (np. Bridgestone S03, ContiSportContact2) i żadna z nich się tak nie odkształcała, przynajmniej nie po kilku godzinach stania. Więc pomimo niezłej przyczepności, zdecydowanie ich nie polecam. Tak w ogóle zraziłem się do Dunlop'a. Następnym razem wracam do Conti.

Może to tylko jakiś przypadek,ale ja myślę jednak nad tymi

http://www.opony.v10.pl/opony/47225;fulda;carat;progresso.html

nawet cena ok

na Allegro są po 247zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to Continental sport 205x55x16 :cool:

jezdze na takim zestawie tylko Conti SportContact 2 .... za***ista oponka ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Ja kupiłem BG Goodrich g-force profiler 205/55/r16 i juz się nie moge doczekac wymiany,

Pozdrawiam

P.S. opony superładne i podobno bardzo dobre, zobaczymy

wiele dobrego o nich slyszalem, podobno nawet lepsze od nowszej wersji profiler 2

Jak zalozysz to daj znac jak sie na nich jezdzi. Kupie ten model na 100% jak tylko uda mi sie je znaleść... nigdzie nie mają na stanie :cry: Jesli mozesz to pochwal sie gdzie kupiles i ile daleś za 1 sztuke. Z gory dzieki

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie te opony co dałeś linka też so i nawet hehe o 4 zeta taniej :D

a zobacz na Allegro:

http://moto.allegro.pl/item171679237_opony_letnie_fulda_carat_progresso_205_55r16.html

przy zakupie 4 sztuk przesyłka gratis, gwarancja 5 lat

Tylko zostało 2 sztuki, ale pewnie jeszcze aukcja będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...