Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku możecie wyrażać opinie na temat letnich opon jakie użytkujecie lub polecacie :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A skąd Ty taki rozmiar wytrzasnąłeś ??Bo do A4 to nie za bardzo taki zamiennik.W tym rozmiarze ceny zaczynają się od 320zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty taki rozmiar wytrzasnąłeś ??Bo do A4 to nie za bardzo taki zamiennik.W tym rozmiarze ceny zaczynają się od 320zł

sie nie znam... ale na allegro i na podobnych stronach znalazlem opony w takim rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty taki rozmiar wytrzasnąłeś ??Bo do A4 to nie za bardzo taki zamiennik.W tym rozmiarze ceny zaczynają się od 320zł

sie nie znam... ale na allegro i na podobnych stronach znalazlem opony w takim rozmiarze

Czyli szukasz opon w rozmiarze 16" ?? Jak tak to zaraz napisze Ci wszystkie zamienniki fabrycznego rozmiaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz opon w rozmiarze 16" ?? Jak tak to zaraz napisze Ci wszystkie zamienniki fabrycznego rozmiaru :)

tak w rozmiarze 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy Audi nie montowało takiego rozmiaru w A4

nie mam pojecia czy montowalo czy nie... ale opony napewno takie są i po mojemu spasują pod B5, wiec dlaczego nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz opon w rozmiarze 16" ?? Jak tak to zaraz napisze Ci wszystkie zamienniki fabrycznego rozmiaru :)

tak w rozmiarze 16"

185/60R16

195/60R16

205/55R16

215/55R16

225/50R16

235/50R16

245/45R16

Najbardziej popularne są 205/55/16 :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55 R16 T dla 1,6 to maks co wypuszczala fabryka. Oczywiście i tak zalożysz to na co Cię stać - tylko, że 300/szt - szału nie robi w wyborze

[ Dodano: 14-02-2007, 21:43 ]

a poza tym dla 16 '' idzie felga 7Jx16 czyli 7 cali szerokosci obręczy miedzy obrzeżami co przy oponie 195 moze dać ????? w skutkach na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/60R16

195/60R16

205/55R16

215/55R16

225/50R16

235/50R16

245/45R16

Najbardziej popularne są 205/55/16 :biggrin:

Dziekuje za informacje :biggrin:

Obecnie mam 195/65R15 i jak zaloze 195/60R16 to wedlog tego przelicznika http://www.miata.net/garage/tirecalc.html wyjdzie na to samo czyli wielkosc kola sie nie zmieni, natomiast jakbym zalozyl profil 55 kolo optycznie byloby nieco mniejsze (czyli jak sadze cale auto nizsze). Co polecasz profil 55 czy 60 taki jak producent sugerowal?? Hugo a co powiesz na to zeby do przodu dac 195 a do tylu 205??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie zmieni, skoro dasz opone o cal wiekszą? Powodzenia

i daj znać jak sie na łyżwach jeździ w lecie. A przyczepność na suchym hmmmm

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55 R16 T dla 1,6 to maks co wypuszczala fabryka. Oczywiście i tak zalożysz to na co Cię stać - tylko, że 300/szt - szału nie robi w wyborze

ehh nie mam jakichs wymagan co do ksztaltu bieznika czy cos w tym stylu, poprostu zalezy mi na bezpieczenstwie zeby sie dobrze trzymala. Mialem doswiadczenie z oponami Michelin ktore mialem w golfie II ... piszczą niesamowicie i szybko sie scierają choc naprawde jezdze spokojnie, natomiast w fordzie escorcie mialem Passio (na takich kupilem) te opony to śmierc albo conajmniej karta stalego klienta u blacharza. Trochę mokrego i przy naglym hamowaniu lub ostrzejszym zakrecie auto leci jak na lodzie, i rowniez strasznie piszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 195/65R15 i jak zaloze 195/60R16 to wedlog tego przelicznika http://www.miata.net/garage/tirecalc.html wyjdzie na to samo czyli wielkosc kola sie nie zmieni, natomiast jakbym zalozyl profil 55 kolo optycznie byloby nieco mniejsze (czyli jak sadze cale auto nizsze). Co polecasz profil 55 czy 60 taki jak producent sugerowal?? Hugo a co powiesz na to zeby do przodu dac 195 a do tylu 205??

Hugo

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=195/65R15&tolerancja=2%&imageField.x=49&imageField.y=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/60R16 jestem jak najbardziej za :biggrin:

to nawet lepiej dla zawieszenia i felgi na polskich dziurach.

Hugo wielkie dzieki za pomoc i rozwianie wątpliwości :wink:

A odnośnie opon to co sugerujesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładaj tak jak Hugo, pisal ..205/55/16 bo te 195 to troszke za wąskie jak na lato... a zresztą popytaj czy ktos ma takie i się przejedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak zrobie wezme 205

tylko doradzcie prosze jakie opony kupic aby spelnialy to co opisalem w 1 poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...