Jump to content
66 66
BEKACZU

Opony letnie - jakie polecacie?

Recommended Posts

Kupiłem na lato 19 ori st5 8.5j et43. Właściciel wulkanizacji powiedzial mi ze bezpieczniej jest zalozyc to co na homologacji czyli 255/35r19 bo Ac itp. Zawias mam 1bv czyli najnizej co moze byc w serii, napęd ośka. Pierwsze pytanie czy iść w inny rozmiar ? Druga sprawa, oppn szukam raczej tańszych ale nie najtańszych, z tego względu że głównie jeżdżę po mieście. Chciałem kupić rainsporty5 ale mi odradził bo mówił że mocno hałasują. Polecił mi nexeny lub hankooki jeżeli mówimy o oponach średniego budżetu. czy ktoś z was miał styczność z tymi oponami i może coś więcej o nich powiedzieć ?

4 godziny temu, kaktusr napisał:

Kupiłem na lato 19 ori st5 8.5j et43. Właściciel wulkanizacji powiedzial mi ze bezpieczniej jest zalozyc to co na homologacji czyli 255/35r19 bo Ac itp. Zawias mam 1bv czyli najnizej co moze byc w serii, napęd ośka. Pierwsze pytanie czy iść w inny rozmiar ? Druga sprawa, oppn szukam raczej tańszych ale nie najtańszych, z tego względu że głównie jeżdżę po mieście. Chciałem kupić rainsporty5 ale mi odradził bo mówił że mocno hałasują. Polecił mi nexeny lub hankooki jeżeli mówimy o oponach średniego budżetu. czy ktoś z was miał styczność z tymi oponami i może coś więcej o nich powiedzieć ?

jestem na większej grupie na FB. Ogólnie dużo ludzi poleca Falkeny azenis fk510 , dunlopy i właśnie dębice. 

zamiast rainsportów na Twoim miejscu wziąłbym fuldę sport control 2

W dniu 3.03.2020 o 10:55, Blachu napisał:

Może Bridgestone Potenza S001? Miałem już 3 komplety i nie narzekałem. Ścianki boczne bardzo twarde. Teraz kupiłem Goodyear eagle f1 asymmetric 5 - ścianka boczna trochę mniej twarda niż w Potenzie S001, ale jest ok. 

Przekopuje się przez różne testy, jak na razie chyba najlepsze opinie zbierają Pilot Sport 4s. Tylko cholera drogie... 

Pamiętam przed zimą kupowałem okazyjnie nowe Hankooki WINTER I-CEPT IZ2 W616 255/35 R19,  które  zbierały niby  dobre opinie - po zakupie znalazłem jakiś ruski  test  no i faktycznie są najlepsze ale na śnieg. Na mokrym są dramatyczne.  

Także z letnimi chyba trzeba będzie wyskoczyć z pieniążka... 

Witam

Potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze 4 opon letnich w rozmiarze 205/55/16 do samochodu moich rodziców Audi A4 B5 FL 1.9TDI AHH 1999r Sedan

Jeździ nim głownie mój tato (70lat) jego styl jazdy jest dość spokojny chociaż czasami zdarzy mu się jechać szybciej, czasami autem jeżdzę ja a mój styl jazdy jest dość ostry zakręty i prędkość wyższa niż taty.

Wiadomo z racji wieku taty reakcja i odruchy nie są już tak szybkie jak u 30 letniego kierowcy, więc mam spory dylemat jakie opony im zamówić.

Przebiegi jakie rodzice pokonują to około 10-12 tysięcy rocznie ( w lato ok 60-70% tego przebiegu) na zimę mają 2 letnie opony zimowe w idealnym stanie.

Do głowy przychodziły mi różne pomysły:

1) Zakup nowych opon klasy średniej, tyle, że tu wyjdzie za komplet ok 1000zł jak na nich to dość sporo pieniędzy, szczególnie, że nie wiadomo ile czasu jeszcze tato będzie chciał jeździć samochodem

2) Zakup nowych opon klasy ekonomicznej typu Zetex ZT1000 lub coś innego z tych tanich opon godnego polecenia dla nich.

3) Zakup opon używanych, znalazłem moich zdaniem całkiem w porządku opony używane od prywatnej osoby która zmienia felgi na większe, zadałem mu pytanie odpisał, że opony nie były nigdy naprawiane ani nie było z nimi problemów

Te opony to 2x Hankook Ventus Prime 3 z 2017r z bieżnikiem 6mm oraz 2x Hankook Ventus Prime 2 z 2015r z bieżnikiem 6mm

Myślałem wziąć ten komplet używanych za 300-350zł ewentualnie same te 2x Ventus Prime 3 z 2017r za 200zł i poszukać jeszcze dwóch takich samych

Link do ogłoszenia na olx

fb-image200x200.png?t=20-03-06
WWW.OLX.PL

Witam, sprzedam komplet opon letnich 205/55 R16. 2x Hankook Ventus Prime 2 z 2015 roku oraz 2x Ventus Prime 3 z 2017 roku w stanie bardzo dobrym, głębokość bieżnika około 6 mm x 4. Sprzedaję z...

Doradźcie Panowie i Panie co w takiej sytuacji było by najlepsze do potrzeb rodziców, bardzo proszę o szczere rady i poważne podejście do tematu.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Panowie jakieś opinie o Yokohamie Advan Fleva V701? ;) 

W dniu 5.03.2020 o 20:28, czarny108 napisał:

Przekopuje się przez różne testy, jak na razie chyba najlepsze opinie zbierają Pilot Sport 4s. Tylko cholera drogie... 

Pamiętam przed zimą kupowałem okazyjnie nowe Hankooki WINTER I-CEPT IZ2 W616 255/35 R19,  które  zbierały niby  dobre opinie - po zakupie znalazłem jakiś ruski  test  no i faktycznie są najlepsze ale na śnieg. Na mokrym są dramatyczne.  

Także z letnimi chyba trzeba będzie wyskoczyć z pieniążka... 

Pomyśl może nad Goodyear eagle f1 asymmetric 5 - w Twoim rozmiarze na oponeo po 651 zł sztuka, a pilot sport 4s ok 780 zł... 

@PawelMisiek skoro jeździsz autem i mówisz, że lubisz "depnąć" to warto dołożyć do klasy średniej. 

Za 880 zł dostaniesz Uniroyal Rainsport 3, za mniej niż 800 zł będzie Dębica Presto UHP 2. 

Panowie potrzebuje pomocy w wyborze opon 235/45/17

Wstępnie myślę nad https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2-235-45-r17-94-y-mfs-zr#282219290   lub https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-turanza-t005-235-45-r17-94-y-fr/283176877

Nie chciał bym przekraczać 400 zł za oponę, fajnie jak by się zmieściło w 350 ;)

Opony do mocnej ośki (około 250 KM), styl jazdy raczej agresywny. 

Ja zakupiłem właśnie  komplet NOKIAN  Powerproof  225/40/ R18  92Y XL. Mają bardzo dobre opinie. Model jest wzmacniany więc nadał by się do Twojej agresywnej jazdy. Cena równe 300 stówki sztuka . :guma:

7 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Ja zakupiłem właśnie  komplet NOKIAN  Powerproof  225/40/ R18  92Y XL. Mają bardzo dobre opinie. Model jest wzmacniany więc nadał by się do Twojej agresywnej jazdy. Cena równe 300 stówki sztuka . :guma:

W jakim stanie dorwałeś te używki?

Pierwszy - A4 B5 Avant 2001 1.9 TDI AJM

Drugi - A4 B6 Avant 2002 3.0Q ASN

Godzinę temu, Langista napisał:

W jakim stanie dorwałeś te używki?

WWW.OPONEO.PL

Opony Nokian Powerproof 225/40 R18 92 Y XL w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

Już po 304 zł. :guma:

Jestem tylko ciekaw ich właściwości, bo testy są, ale dla rozmiaru 245/45, nie dla 225/40.. niby bardzo dobrze na suchym hamuje, a według ADAC jest na 11 miejscu, coś mega tanio jak za 18"

9 minut temu, Langista napisał:

Jestem tylko ciekaw ich właściwości, bo testy są, ale dla rozmiaru 245/45, nie dla 225/40.. niby bardzo dobrze na suchym hamuje, a według ADAC jest na 11 miejscu, coś mega tanio jak za 18"

Fakt mega promocja , jeszcze tydzień temu były po 286 i produkcja 2020. Do mojej b6 wystarczą , 170KM ich nie rozerwie , z resztą to ZRy wzmacniane i z rantem ochronnym. ;)

Ktoś używa opon Fulda SportControl 2 jak się sprawują itd. czy polecacie?

Czy lepiej szukam w marce premium ?

Kupiłem rok temu, dla mnie są ok, nic nie bije, dobrze klei. W wielu testach sa na poziomie Debica uhp2, więc myślę że to podobna (średnia, aczkolwiek bardzo dobra półka). Zrobilem na nich ok 10k,kupilbym ponownie. Nie mam porównania do premium, ale coraz wiecej się słyszy, o reklamacjach na marki premium, pogadaj z lokalnymi wulkanizatorami. A więc tak naprawde zależy co się trafi, sportcontrol 2 polecam ;-) 

W dniu 20.03.2020 o 07:33, dekiel 13 napisał:

Ciekawe czy Nokian poradził sobie z problemem znanym że starszych modeli opon, zwłaszcza tych letnich - pękaniem bieżnika opon 🤔 

Poza tym Powerproof wygląda na fajną oponę :thumbup1:

witam co polecacie na lato nowe 195/60 r16 czy 205/55 r16 oraz jakie są dobre opony ze średniej półki, opinie mile widziane.

Dzieki

46 minut temu, Dziczek1611 napisał:

205/55 r16

Tylko ten, skąd w ogóle pomysł 195 i to na r16? :facepalm: Średnia półka to do tysiaka czy znacznie mniej dla Ciebie? Wybór spory od debicy presto hp2 przez fuldy, hankooki po  goodyeary i continental też się trafi :D

Godzinę temu, Dziczek1611 napisał:

witam co polecacie na lato nowe 195/60 r16 czy 205/55 r16 oraz jakie są dobre opony ze średniej półki, opinie mile widziane.

Dzieki

205/55R16. Jak wyżej, jaki budżet?

do 1000

Ja sobie od wielu wielu lat chwalę Hankooki, przeważnie starsze modele typu Prime 2

Opony warte zainteresowania.

Ludzie używajcie polskich znaków ! Jest różnica robiąc komuś łaskę lub laske.

4a18aa9aa1354ee7med.jpg Piszę poprawnie, a przynajmniej się staram.

Czasami szydzę ale tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

Zakupione 225/35/19 NEXEN N'Fera SU1  - Polecam 

Haft komputerowy i nadruki na odzieży - Zapraszam do kontaktu 

Posted (edited)

Też polecam Hankooki, miałem przez sezon i bardzo komfortowo się na nich jeździło.

Edited by Langista

A co powiecie o 205/55R16 Nokian WETPROOF ? Muszę kupic 4 opony na lato i te mi wpadły w oko. Caly czas kupuje nokiany i jedynie zawiodłem się raz jak kupiłem 2 ze 3 lata temu i już prawie bieżnik jest na znaczniku, a 8 letnie starsze nokiany jeszcze mogłby jeżdzić gdyby nie to że są stare

7 godzin temu, PawelMisiek napisał:

Panowie co myślicie??

https://allegro.pl/oferta/4x-opony-letnie-205-55r16-debica-presto-hp2-8861673922

Nie za tanio jakoś? Wszystko z tą aukcją i opisem według Was jest ok?

Mam takie w 18 i są ok ,cena ze względu na Index V do 240km/h,index W -270km/h już 200zł droższe ,za 18 płaciłem 210zł szt

Edited by greg2505

Przyszła wiosna trzeba kapcie zmieniać

225/45/17 styl jazdy dynamiczny ale nie agresywny ,głównie miasto roczny przebieg ok.15k wliczając ze 2 trasy

myslalem nad marka premium w niższym budżecie czyli nokian(304za oponę) lub pirelli 

Ale czytam opinie,ze Dębica Tez spoko czy inne ze średniej półki a różnica w cenie jest ok 200-300 na komplecie takze proszę o jakaś opinie🙂

Goodyear Eagle F1 Assymetric 5, za niecałe 1300 zł możesz trafić komplet

4x-Goodyear-Eagle-F1-Asymmetric-5-225-45
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1269 zł - 4x Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 225/45R17 91Y (8987636580). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!