Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Mam pytanie, jakie opony letnie polecacie do felg 17x7,5 O-Z Michelangelo 10 ??

Co do rozmiaru to chyba wziąłbym 225/45 R17 ale nie wiem jakiej marki. Chciałbym, aby dobrze sprawowały się podczas deszczu, na śliskiej nawierzchni.

I ważne jest też aby się szybko nie ścierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływać po dordze raczej nie bedziesz, chyba że sam przesadzisz. Ja bym się tymi 225 nie martwił aż tak, a na 17" jak dla mnie tlyko 225.

Bridgestone ER300 jest zachwalana w dodatku ma najlepszą cene z tych lepszych opon. Chyba że coś z tańszej półki. Ja te Dunlopy 9000 zamówiłem tylko dlatego bo są w extra cenie - oczywiście parametry też niczego sobie ale gdy by nie ta cena to tylko ER300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/45 17 rowniez nadajnie sie na 17'' fele ja osobiscie na takich smigam nie ma roznicy pomiedzy 215 a 225 to tylko + 1cm :wink: ...bez roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja zupełnie inne pytanie bo ja w przyszłym roku zmieniam fele na wieksze wiec kupie tylko dwie sztuki (dwie daja jeszcze rade). I teraz tak:

-Uniroyal Rainsport mialem u siebie w poprzednim aucie (195/45R16) i bylem super zadowolony. Duzo lepsze niz Continental PremiumContact

-Goodyear EAGLE F1 GSD3

-Dunlop SP Sport 9000

-Dunlop Sport Maxx

-Dunlop SP SPORT 01 (BARDZO TANIE NA PROMOCJI)

I jezelio nie sa gorsze to ponizesz bo sa znacznie tansze a ja sie zenie i kasy nie mam:)

-BFGoodrich PROFILER 2

-BFGoodrich G - FORCE PROFILER

Wszystkie one sa do ok 330PLN i wiecej nie chce wydac.

Mam dieselka co sie laczy ze sporym momentem (a bedzei jeszce wirusowany) wiec nie chce sie slizgac za kazdym raziem jak dodam wiecej gazu.

Wazne jest dla mnie bardzo trzymanie na mokrym. duzo bardziej niz halas i zuzycie (np Uniroyale schodza w oczach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF są dobre ale nie dorównuja napewno Dunlopom, Continentalom itd. Bierz te SPORT 01 - cena 270zl/szt :eek: (pewnie poczatek 2006).

Promocja na 215 Dunlopa 9000 wycofana :cry: bo okazały się stare (2005r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz te SPORT 01 - cena 270zl/szt :eek:

Przed chwilą zamówiłem Dunlop SP Sport 01 za 215zł/szt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które są lepsiejsze SPORT 01 czy SPORT MAXX ?

Raczej MAXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktore z tych polecacie?:

1.Michelin Pilot Primacy

2.Dunlop SP Sport 01

3.Dunlop SportMaxx

4.Bridgestone Turanza ER300

Aha i czy jesli nie planuje jechac szybciej niz 200km/h to czy musze kupowac te z indeksem predkosci V (jak bylo w standardzie)czy moge kupic H? (silni 1.9tdi 130KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i czy jesli nie planuje jechac szybciej niz 200km/h to czy musze kupowac te z indeksem predkosci V (jak bylo w standardzie)czy moge kupic H? (silni 1.9tdi 130KM)

Dla indeksów V albo H cena będzie taka raczej sama, to po co zmieniać, może kiedyś pokusisz się żeby sprawdzić osiągi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam sie do pytania. W sumie cena na promoxji swietna, tak wiec jezeli maxx jest lepsze, ale niewiele do cywilnych aut a SP 01 jest spoko to mozna wziac. W sumie mi bardzo (glownie) zalezy na trzymaniu na mokrym a porownujac zimowki to Dunlopy Wintersporty na mokrym wychodzily najgorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktore z tych polecacie?:

1.Michelin Pilot Primacy

2.Dunlop SP Sport 01

3.Dunlop SportMaxx

4.Bridgestone Turanza ER300

mamy podobne auta, ja tej chwili się zastanawiam nad :

Toyo PROXES T1-R 225/45 ZR17 94Y RF (500zł)

Bridgestone Potenza RE 050 225/45 ZR17 91Y M0 (538zł)

Dunlop SP SPORT MAXX 225/45R17 91 ZR (432zł) - cena rewelacyjna

Dunlop SP SPORT 01 225/45R17 91 W (531 zł) (może jeszcze to)

Toyo mogą się szybko zdzierać, różne opinie panują jeśli chodzi o mokrą nawierzchnię

(ale na suchym ekstra).

Bridgestone porządne na nasze drogi

Dunlop - niezła oponka za rewelacyjną cenę

Bridgestone Turenza to chyba następca Potenzy - pewno jest kilkadziesiąt PLN droższa, mam wrażenie że wciąż Potenza będzie lepszym zakupem (a może nie ? :confused: )

Michelin (z twojej listy) - coś z nią było nie tak, ale ni w ząb nie mogę sobie przypomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Dunlopy MAXX to następczyni 9000 (wyższa półka niż 01) - świetne oponki. Mój kolega ma te 9000 i bardzo dobrze się trzymają, sporo przejechał. Bridgestone ER300 świetnie wypadają w testach. Każda dobra.

Na dzień dzisijeszy zamówiłem Dunlopy 9000 bo są sprawdzone, a te MAXX są dosć nowe (ścieralność?) i są tańsze od Bridgestone ER300. Mam nadzieje, że nie wycofają się z promocji jak w przypadku 215/55R16 Dunlopa.

HUGO nic dziwnego, że taka cena skoro to 195 :) a ja pisałem ciagle o 205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...