Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamykanie z pilota


GWARANT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem, w posiadaniu pierwszego Audi i mam pytanie. Czy przy zamykaniu samochodu z pilota należy naciskać jeden raz czy dwa razy przycisk zamknięcia? Po jadny naciśnięciu niby auto się zamyka i migają jeden raz kierunkowskazy, natomiast jak się naciśnie przycisk zamknięcia dwa razy to następuje kilkukrotne mignięcie kierunkowskazami. Np w Fordach było tak, że należało nacisnąć dwa razy przycisk.

Jak Wy zamykacie autka?

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na raz zamykasz, za drugim naciśnięciem odblokowujesz wewnętrzne klamki. Jak np zamykasz kogoś w samochodzie to po dwóch naciśnięciach bedzie miał on możliwość otwarcia auta od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę bez sensu bo skoro zamykam auto i uzbrajam alarm to każdy kto zostanie w środku od razu uruchomi alarm.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę bez sensu bo skoro zamykam auto i uzbrajam alarm to każdy kto zostanie w środku od razu uruchomi alarm.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Nie do końca. Na drzwiach kierowcy (widać przy otwartych) jest przycisk deaktywacji alarmu i możesz go wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vandit RF napisał:

A jeżeli w cale nie mróga po zamknięciu auta z pilota ? 

To któreś drzwi, lub maska, klapa są nie domknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka od wlewu paliwa nie zawsze się zamyka. Jak mam któres z drzwi lub maska nie domknietą w tedy mróga chyba nawet podwójnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapka nie ma ale jeżeli nie mrugną Ci kierunkowskazy to znaczy, że któryś zamek się nie zamknął lub jest uszkodzony (jak u mnie) i mimo zamkniętych drzwi sterownik się nie usypia i ciągnie Ci prąd z aku. Klapkę łatwo naprawić, więcej czasu poświecisz na wymontowanie siłownika klapki niż na samą naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że widzi błędy i  skasować je trzeba z kompa ? Nie dawno wymieniłem zamek w drzwiah w sumie to już mam trzy wymieniona od czasu kiedy mam auto. 

Chyba sprawdzę wszystkie klamki po zamknięciu. Raczej auto się zamyka ale nie usypia . Kompem się to sprawdzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vandit RF napisał:

Możliwe że widzi błędy i  skasować je trzeba z kompa ? Nie dawno wymieniłem zamek w drzwiah w sumie to już mam trzy wymieniona od czasu kiedy mam auto. 

Chyba sprawdzę wszystkie klamki po zamknięciu. Raczej auto się zamyka ale nie usypia . Kompem się to sprawdzi ? 

Pewnie tak.  A oświetlenie wnętrza ci gaśnie  od razu po zamknięciu auta, fis nie pokazuje otwartych drzwi nawet gdy są zamknięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła wewnętrzne gaśnie po okolo 20 sekaundach. Fis poprawnie wszystko pokazuje. W momencie otwarcia drzwi maski czy klapy pokazuje  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vandit RF napisał:

Światła wewnętrzne gaśnie po okolo 20 sekaundach. Fis poprawnie wszystko pokazuje. W momencie otwarcia drzwi maski czy klapy pokazuje  

Ale gaśnie po 20 sekundach po zamknięciu centralnego zamka pilotem? Powinno od razu zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Vandit RF napisał:

Tak 20 około to trwa  

 Zamki mają dwa zadania: zamknięcie drzwi oraz ich zaryglowanie centralnym zamkiem. Czyli wychodzi na to, że wszystkie zamki działają jeśli chodzi o samo zamknięcie drzwi bo na FIS-ie pokazuje zamknięcie i otwarcie.

Jednak któryś szwankuje jeśli chodzi o ryglowanie centralnym zamkiem bo światełko nie gaśnie od razu po zaryglowaniu drzwi pilotem i nie mrugają kierunki (efekt niedomkniętych drzwi)

Jesteś pewny, że każdy zamek zamyka się na dwa razy, znaczy dwa kliknięcia na ryglu słupka? bo jak zamkniesz drzwi na raz też centralny nie zadziała, pytam bo może z którychś rygli na słupku jest do środka auta przestawiony i drzwi mimo, że dolegają to są na raz zamknięte.

Podstawa to oczywiściesprawdzić błędy w centralnym zamku.

 Na pewno którychś drzwi nie rygluje centralny zamek a jeśli nawet fizycznie to robi to nie wysyła sygnału że to zrobił do modułu.

może jakiś czujnik w którymś zamku szwankuje.

Przyłóż ucho do każdych drzwi podczas ryglowania i sprawdź w których jest cisza podczas ryglowania pilotem.

uff więcej grzechów nie pamiętam.

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dużo informacji.  Dzięki za informację i wiedzę. 

Sprawdzę to wszystko co jak działa. A w kolejnym tygodniu podjadę na kompter żeby to pokasować i może coś pozmieniać.

Czy można to sprawdzić ciągnąć klamkę od środka po zamknięciu?  

Dwa zamki mam zamontowane zamienniki i od razu wydawały mi się podejrzanie bo głośniej zamykają się (ich praca jest glosniejsza) od oryginału . Może to te zamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie. Jak drzwi kierowcy zamkniesz na raz (jedno kliknięcie zamka) to  centralny nie zadziała w ogóle. Każde inne jak zamkniesz na raz to zamek zadziała, drzwi nie otworzysz ani z zewnątrz ani od wewnątrz ale nie będzie potwierdzenia kierunkowskazami i lampka nie zgaśnie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzałem i po zamknięciu słychać jedna raz czyli jedno kliknięcie zamka w każdych drzwiach. Drzwi nie otworzysz ani od wewnątrz ani zewnątrz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...