Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działa ogrzewanie a4 b7


Pawelekrm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam A4 B7 2006 1,9 TDI avant. około 2 tygodnie temu nagle przestało działać ogrzewanie. Z wentylatora leci chłodne powietrze. Byłem w serwisie, po podłączeniu do komputera pojawił się błąd silniczka klapki, został usunięty, sprawdzili - wszystkie klapki działają, a ogrzewanie jak nie działało tak nie działa. Płyn jest, układ nie jest zapowietrzony. Mówili ze to może jakiś zawór lub nagrzewnica. Co o tym sądzicie? Czy jeśli się okaże ze to nagrzewnica konieczne jest rozmontowanie całej deski? czy można to zorbić samemu w domu czy konieczna jest wizyta u mechanika? Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat, czujnik temperatury ok?

Pozdrawiam Andrzej

tak, temperatura płynu 90 i tu jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jeszcze może być to zapowietrzony układ , ale piszesz że masz odpowietrzony.Gdzieś na forum widziałem temat jak wymienić nagrzewnice bez zdejmowania deski , było wrzucone chyba z jakiegoś zagranicznego forum. Może ktoś jeszcze tu napisze ;)

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jeszcze może być to zapowietrzony układ , ale piszesz że masz odpowietrzony.Gdzieś na forum widziałem temat jak wymienić nagrzewnice bez zdejmowania deski , było wrzucone chyba z jakiegoś zagranicznego forum. Może ktoś jeszcze tu napisze ;)

Pozdrawiam Andrzej

Fajnie by było to zrobić bez rozbierania połowy samochodu. Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego,  i co, musiałeś ściągać deskę czy dałeś zrobić w warsztacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAmochód oddałem do warsztatu, gdzie musieli zdemontować deskę rozdzielczą żeby wymienić nagrzewnicę, jeżdzę juz drugą zimę po tej naprawie i wszystko działa super, deskę tez dobrze poskręcali bo nic nie skrzypi i nie trzeszczy (tego się obawiałem najbardziej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...