Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Amortyzatory tył 1BV czerwone - prośba o diagnozę


PMRudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zmieniałem koła na letnie i zauważyłem, że amortyzator (prawy tył) jest jakby z oleju. Czy to może oznaczać, że jest do wymiany? Ogólnie podczas jazdy nie czuję żeby coś słabiej wybierał nierówności. Dołączam zdjęcia.

20160407_182608.jpg

PS. Macie namiary na sklepy gdzie można zakupić takie ori amorki? Mam zawias 1BV w B7 S-line 2005.

Dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez PMRudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że zaczyna ciec, ale jeśli jeszcze trzyma to pojeździj.. ale obserwuj. Na pewno musisz się nastawić na to, że przyjdzie czas na wymianę. Lepiej już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że zaczyna ciec, ale jeśli jeszcze trzyma to pojeździj.. ale obserwuj. Na pewno musisz się nastawić na to, że przyjdzie czas na wymianę. Lepiej już nie będzie.

OK. Dzięki za info :) Orientujesz się ile komplet amorków na tył może kosztować (oryginały)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest ciekawy, to dzwoniłem do ASO Audi Centrum Wrocław i gości powiedział, że jeden amortyzator 1BV do A4 B7 Avant kosztuje 830zł. Przód i tył w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zaporowa [emoji3]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam ten sam temat, jako że będe wymieniać wahacze to przy okazji zmienie też amortyzatory w takim samym zawieszeniu 1BV tyle że B6. Jakies sensowne zamienniki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamiast ori z ASo polecacie ? 830 zł za 1 w ASO to nieporozumienie.

Co zamiast ori z ASo polecacie ? 830 zł za 1 w ASO to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w ASO w Niemczech. I jeden amorek gazowy o nr: 8E0 413 031 DJ, kosztuje 138,50 euro, odbijak amortyzatora 22,95, nakrętka 6-kątna kołnierzowa 0,76, śruba z łbem sześciokątnym 1,40.

Ceny bez VAT (24%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakuj sachsa pod 1be do tego bv jak coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachsa? Coś konkretniej?

Aha, jeszcze sprawa/pytanie, bo ja mam raczej olejowe amorki, a kolo w Audi mi mówi, że teraz tylko mają gazowe ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o te:

sachs 558297

tydzień temu je wsadziłem do auta, też mam 1bv, stare czerwone amory już przestały bym amortyzatorami w ogole, ale powiem szczerze że na drodze nie czuje jakiejś specjalnej zmiany, chyba że w naszych 1bv to sprzężyny robią całą robotę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...