Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stronic - awaria


AdrianS

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po miesiącu od zakupu auta Audi A4 B8 2.0 TFSI QUATTRO AVANT Nr WIN: WAUZZZ8K29A205783 przykra niespodzianka komunikat "gearbox malfunction you can continue driving" (Objawy w zależności od temp. zew. lub przejechaniu dłuższego odcinka wyświetla się komunikat USTERKA SKRZYNI – MOŻNA KONTYNUOWAĆ JAZDĘ (komunikat znika i pojawia się w zależności od parametrów jazdy) (wszystkie biegi dostępne, brak szarpania oraz ograniczenia momentu obrotowego). (stan licznika 206 tys km)

Dzisiaj pojawił się pierwszy raz "gearbox malfunction you can continue driving (limited functionality)"

Wizyta w ASO Sosnowiec do diagnozy tylko dlatego, że już była naprawiana w ASO i jest na gwarancji (w dn. 7.09.2015 r. była wykonana naprawa zastosowanie zestawu naprawczego mechatroniki (nr 0B5398009D) (plus wymiana oleju itp. Itd. gwarancja na 2 lata) (stan na 194 tys km).

Wcześniej skrzynia była naprawiana również w SSERWIS w 2014-10-21 (stan na 169 tys km) regeneracja sterowników hydr + sprzęgło – adaptacja

Niestety diagnoza w ASO stwierdziła: do naprawy jest czujnik wew. skrzyni nr części: 0B5927321L (nr błędów: 001F72 001F74 i 001F76) (stan na 206 tys km) dokładnie do wymiany jest czujnik prędkości obrotowej w skrzyni biegów, który znajduję się w środku skrzyni koszt operacji to 9 tys zł nie obejmuję gwarancja wcześniejszej naprawy.

Pytanie do was czy ktoś już miał do czynienia z taką usterką i gdzie udało mu się rozwiązać poza ASO wymianę tego czujnika.

Aktualnie mam wycenę z 2 warsztatów:

http://www.asbpalka.eu(Mysłowice)

http://www.vass.com.pl/(Zielona Góra)

czekam na http://sserwis.pl/(Czernica k/Rybnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówią, że multitronic takie awaryjne Skrzynie i non stop się psują a tu Proszę w ciągu 50 tkm czeka skrzynie 3 naprawa a koszty przekroczą 15 tys zł. Ja rozumiem że wygodniej i komfortowo jeździć automatem bo sam go mam,ale czy nie lepiej w takiej sytuacji gdy skrzynia pada jak mucha wstawić manuala i cieszyć się jazdy?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria czujnika biegu jest typowa dla tej skrzyni. powinni to wiedzieć(i oczywiście wymienić"przy okazji") w jednym jak i drugim warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Mysłowicach dobrze ogarniają skrzynie automatyczne. Kupując automat trzeba się liczyć z naprawą znam dwa przypadki w C7 3.0 TDI gdzie padła skrzynia jedno auto Salon PL Stronic przebieg 190tyś udokumentowany na 1000% drugi to takie samo auto tylko przelot 220tyś spr z Niemiec przebieg też udokumentowany padła mechatronica. Cuber chyba też w swoim 3.0TDI C7 wymieniał mechatronikę, Napisz do niego bo on chyba w Mysłowicach robił skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria czujnika biegu jest typowa dla tej skrzyni. powinni to wiedzieć(i oczywiście wymienić"przy okazji") w jednym jak i drugim warsztacie.

Niestety nie zgodzę, się z tym pierwsza naprawa typowa mechaniczna wymiana sprzęgła i oleju a druga zastosowanie zestawu naprawczego mechatroniki która jest dostępna bez wyciągania skrzyni wystarczy spuścić olej 7l i ściągnąć "miskę olejową".

Aktualna naprawa czujnika jest bardziej zaawansowana to wyciągnięcie skrzyni i jej rozpołowienie gdyż felerny czujnik znajduję się w drugiej części która jest zamknięta w drugim oleju 5l, którego z tego co wiem nie wymienia się. Dlatego bez sensu, przy dwóch pierwszy naprawach było grzebanie w tej części.

Samochód jedzie w czwartek do Sserwis do Rybnika tam będzie rozbierana z wymianą czujnika i wiązki później na ich hamownie + nowy soft do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie daj znać jak już uporasz się z problemem. Mój Stronic szarpie pod obciążeniem (mechatronika wymieniana) :(

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Not to masz ten sam problem co ja miałem przy 60 tys. Jest to awaria mechatroniki S-tronic, nie jedz do żadnego mechanika X bo zbyt poważna sprawa i mogą ciebie jeszcze naciągnąć na 2x większe koszty niż w Audi....

Jedź do ASO i tam muszą rozebrać mechatronikę i wymienić czujnik, koszt może sięgać 2k plus wymiana oleju ale to najrozsądniejsza opcja


...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aktualna naprawa czujnika jest bardziej zaawansowana to wyciągnięcie skrzyni i jej rozpołowienie gdyż felerny czujnik znajduję się w drugiej części która jest zamknięta w drugim oleju 5l, którego z tego co wiem nie wymienia się. Dlatego bez sensu, przy dwóch pierwszy naprawach było grzebanie w tej części.

Jest (niestety) tak jak piszesz. Ta cześć wygląda jak popychacz z mechatroniki i to mnie zmyliło. Tez niestety jest to "typowa" usterka tej skrzyni o której ludzie piszą często na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jaki był finał naprawy i czy polecasz zakład, w którym ją robiłeś.

Edytowane przez skoniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2018 o 18:02, Wojtek Ludew napisał:

I jak się sprawą potoczyła? Pytam bo zastanawiam się nad s-tronic'iem.

 

 

Mam s-tronicka, przy 200k km zdecydowałem się na wymianę sprzęgieł bo zaczął mi podszarpywać jak podjeżdżałem w korku. Miałem nadzieję że to mechatronika ale po rozkręceniu zobaczyliśmy że sprzęgła są spalone. Koszt wymiany w Krasnym k. Rzeszowa 5000zł. Od tej pory wszystko śmiga jak należy. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony ze skrzyni, a paroma już jeździłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2017 o 20:47, skoniek napisał:

Napisz proszę jaki był finał naprawy i czy polecasz zakład, w którym ją robiłeś.

 

W dniu 13.01.2018 o 18:02, Wojtek Ludew napisał:

I jak się sprawą potoczyła? Pytam bo zastanawiam się nad s-tronic'iem.

 

 

Z czystym sumieniem polecam zakład w którym robiłem w/w naprawę zero problemów od tej pory.

Edytowane przez Adik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...