Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 1.4 TFSI Sport manual


Blaine

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to podjedź do ASO. Przy zamkniętych poprawnie drzwiach nawet milimetr nie da się dopchnąć. Generalnie auto jest mega wyciszone i tutaj akurat wygrywa z BMW (subiektywnie, bo z moim), ja jestem zachwycony ciszą

Podjechałem właśnie dziś, umówiłem się na regulacje drzwi, ale jestem sceptycznie nastawiony, boję się, że więcej zepsują niż poprawią ;) Dziś jeszcze zauważyłem, że szyba od kierowcy nieco mniej chowa się w uszczelce niż od pasażera (tak ze 2 mm), ale z tym to raczej nie powalczę zbytnio i nie sądzę, aby to robiło wielką różnicę. Ja jestem strasznie wyczulony, jeśli chodzi o wyciszenia. A4-ka jest fajnie wyciszona od szumu wiatru, toczenia, jechałem ponad 220 km/h i było znośnie, ale gdy siedzę w szczelnie zamkniętym aucie i ktoś stojąc obok coś powie to słychać w środku całkiem wyraźnie. Podobnie jest z przejeżdżającymi samochodami, przechodniami itd.

No ja osobiście jeszcze tak dobrze wyciszonego auta nie posiadałem ;)

Da się schować ten tablet na desce?

Nie da się, ale da się go wyłączyć całkowicie bez wyłączania funkcji jak np nawigacja itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B9 jest ładne z zewnątrz, ale w środku mi się nie podoba szczególnie design deski rozdzielczej z tymi nawiewami. Tak samo jest w nowym q7, moim zdaniem B8 lepiej wygląda w środku, ale wiadomo każdy ma swój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środku mi się nie podoba szczególnie design deski rozdzielczej z tymi nawiewami. Tak samo jest w nowym q7, moim zdaniem B8 lepiej wygląda w środku, ale wiadomo każdy ma swój gust.

Noi właśnie to jest piękne w motoryzacji, ja mam dokładnie odwrotnie :D uwielbiam nawiew prosto na tzw gębę ;) i swego czasu miałem okazję kupić 2 letnią B8 i temat odpadł przez środek... I jeździ nią sąsiad do dzisiaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietne auto gratuluje zakupu . ale powiedz mi co cie skloniło do zakupu silnika 1.4 ? a tak na marginesie ten 1.4 jest na łańcuchu czy juz na rozrządzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietne auto gratuluje zakupu . ale powiedz mi co cie skloniło do zakupu silnika 1.4 ? a tak na marginesie ten 1.4 jest na łańcuchu czy juz na rozrządzie ?

Dzięki.

Kilka rzeczy mnie skłoniło, cena ;) budżet na zakup nowego auta już był i tak podwojony... Nie chciałem diesela, noi tyle czytam o tzw downsizing i różnych opiniach na ten temat, dlatego chce się na właśnej skórze przekonać jak to się je ;)

Jak narazie mega pozytywnie, z 1.4 przy takiej wadze auta, A4 porusza się zaskakująco żwawo. Mam świadomość, że na podsumowanie przyjdzie czas dopiero za jakiś czas, ale pierwsze spotkanie pozytywne. A co do rozrządu, to przyznaje się bez bicia ;) Nie wiem, jeden z komfortów auta zakupu nowego auta na gwarancji, tak czy siak, narazie kwestia bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne auto. Gratulacje jestem ciekaw ile ci pali ten silnik średnio? Moja lepsza połówka ma ten silnik w Leonie 3 . Średnio cało okresowo z 12 tys km wychodzi spalanie 6.3 litra. Ile ciebie pali ?

Co do wnętrza każdy ma inny gust ,ja nie przepadam za wystającym tabletem . Wole jak jest zabudowany w desce.

Może się już starzeje☺

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne auto. Gratulacje jestem ciekaw ile ci pali ten silnik średnio? Moja lepsza połówka ma ten silnik w Leonie 3 . Średnio cało okresowo z 12 tys km wychodzi spalanie 6.3 litra. Ile ciebie pali ?

Co do wnętrza każdy ma inny gust ,ja nie przepadam za wystającym tabletem . Wole jak jest zabudowany w desce.

Może się już starzeje☺

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Co do tabletów, to od tego się nie ucieknie ;) Wystarczy spojrzeć na producentów "supersamochodów" takich jak np McLaren czy Tesla. Określanie trendów idzie z góry, ale mniejsza o to ;)

Silnik jeszcze się dociera bo przejechaliśmy nim dopiero nieco ponad 800 mil, nie resetowałem licznika od jakiś 800 i średnia wyszła 7.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać fura :notworthy: , jeżeli mogę zapytać ile ma to koni i niutków :naughty: z tym silnikiem ?

Edytowane przez Michał139
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.4 tfsi ma 150 koni i

250 Nm od 1500 -3500 obrotów.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Blaine

Wiem że się od tabletów nie ucieknie ale wole jak jest w desce wtedy wtedy deska jest wyżej zabudowana . Czuje się bardziej bezpiecznie. Dlatego ja kupiłem do mnie A5 obecny model . Bo widziałem foty szpiegowskie nowej A5. Środek taki sam jak w A4 nowy model.

Zbyt duży jest tam minimalizm chodź jest funkcjonalnie.

Dwie rzeczy w środku zadecydowały że kupiłem obecny model.

1 wystający tablet

2 nawiewy na całej szerokości deski.

Nie mogę się do tego przyzwyczaić.

Ale gusta się zmieniają może z czasem zmienię zdanie.☺

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać fura :notworthy: , jeżeli mogę zapytać ile ma to koni i niutków :naughty: z tym silnikiem ?

Hej, dzięki za opinie. Kolega Dragon wyczerpał temat ;)

Co do silnika 1.4 w A4 to dla mnie decyzja z cyklu eksperyment w motoryzacji ;) Jak narazie złego zdania nie mogę powiedzieć, rozpędza się autko żwawo.

Silnik 1.4 tfsi ma 150 koni i

250 Nm od 1500 -3500 obrotów.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Blaine

Wiem że się od tabletów nie ucieknie ale wole jak jest w desce wtedy wtedy deska jest wyżej zabudowana . Czuje się bardziej bezpiecznie. Dlatego ja kupiłem do mnie A5 obecny model . Bo widziałem foty szpiegowskie nowej A5. Środek taki sam jak w A4 nowy model.

Zbyt duży jest tam minimalizm chodź jest funkcjonalnie.

Dwie rzeczy w środku zadecydowały że kupiłem obecny model.

1 wystający tablet

2 nawiewy na całej szerokości deski.

Nie mogę się do tego przyzwyczaić.

Ale gusta się zmieniają może z czasem zmienię zdanie.☺

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

No też widziałem fotki i w A5 też to nieuniknione... ;) Jakby nowy model już był dostępny, prawdopodobnie byłby to największy konkurent dla Nas w wyborze, A5 też Nam się podoba.

A dla mnie nawiewy to jeden z ciekawszych elementów deski rozdzielczej, która sama w sobie jest minimalistycznie piękna (moja, subiektywna opinia). Mam frajdę jako Pasażer nawet w tym aucie, poprostu lubię sobie ustawić nawiew na twarz, a tu można sobie zrobić huragan ;)

A co do gustów zmieniają się, kiedyś nie trawiłem żadnego innego typu samochodu niż limuzyna/sedan, a rok temu kupiłem hatchbacka i uważam go za jednego z piękniejszych aut dostępnych aktualnie na rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 w audi..No nie bardzo.Nawet z 1.6 sie smieją.

Kolega musi pisemny protest napisac do Prezesa grupy VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieśwagen już wprowadza 1.0 tsi, jest już w up!, chyba już w octavii lub będzie, pewnie w A3 to i w A4 możne być, przecież to podobne auta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpędza się autko żwawo.

weź se z nas jaj nie rób :P

Kolego, no wszystko zależy od punktu odniesienia. Wsiadając do A4B9 z tym silnikiem pierwszy raz, miałem uśmiech na twarzy, wręcz śmiałem się z tak dziwnego i głupiego pomysłu jakim jest ładowanie 1.4 benzyny do takiej kobyły ;) Także z tego punktu widzenia, można się naprawdę miło rozczarować, bo turbina ratuje ten dziwny pomysł ;)

Do szalenia na drodze ten samochód napewno nie jest, ale mam wrażenie, że określenie "żwawo" to jednak nie "sportowo" czy "szybko" :)

wieśwagen już wprowadza 1.0 tsi, jest już w up!, chyba już w octavii lub będzie, pewnie w A3 to i w A4 możne być, przecież to podobne auta :decayed:

Ekolodzy mają mokro w majtkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty dużo gadać za kilka lat forumowicze zaczną zmieniać B8 na B9 z 2.0 cr 143ps na 1,4TFSI i wtedy przekonają sie że te smieszne 1,4 jezdzi duuużo lepiej niż 2,0 143ps

Sam przesiadłem sie z B8 2,0cr 170ps na 1,4 i tu oczywiście jest słabiej, ale jezdziłem 143ps i mam porównanie

Spalanie w/g mnie w litrach, podobne jak w cr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile waży A4 B9? Gdzieś czytałem ze mialo być lżejsze od b8, więc te 150km powinno już być czuć w osce. Nie zmienia to faktu ze na razie obecne silniki to żadna nowość brak 3.0t czy chociaż fajnej r5 ciąg dalszy.. i.prawda to że w nowej a4 zrezygnowali z torsena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zastąpieniu torsena kołem koronowym mówiono od dawna, chyba stosują go już w większych modelach, acz wydaje mi się, że już w poprzedniej generacji A4 był on też montowany.

Lepsze jest wrogiem dobrego, nie ma się co spinać :)

Ktoś się wyżej śmiał z 1.0 Ecoboost w Fordzie, a prawda taka, że praktyka pokazuje, iż ten silnik w np. Focusie jest subiektywnie żwawszy od jego wolnossącego odpowiednika 1.6 - szczególnie w mieście wyższy moment od dołu się przydaje. Przy okazji pali mniej :hi:

Śmianie się z silnika 1.4T w nowym A4 jest wg. mnie oznaką ignorancji praw fizyki, proszę porównać krzywe mocy/momentu z 1.8T 150KM ze starego B6 - w którym miejscu ten silnik jest gorszy? :mysli:

Bo mniejszy motor dostanie szybciej zadyszki... buahah, jakiej kur... zadyszki! Oznaką dławienia się silnika jest spadek mocy na kołach, skutkiem czego jest gorsza elastyczność. Niech mi ktoś udowodni, że samochód z silnikiem o małej pojemności szybciej traci kondycję/żwawość w porównaniu do pojazdu z silnikem o większej pojemności.

ALE...

Który ma dokładnie tę samą/zbliżoną charakterystykę "mocowo-momentową" w funkcji obrotów! (czytaj: 1.8T 150KM) :hi:

Żeby dyskusja nie była jałowa:

Skoda Superb manual z tym motorem ma takie (zmierzone driftboxem!) osiągi:

0-100km/h: 9,1s (Skoda deklaruje 8,6s... Audi deklaruje 8,7s w manualu i 8,5s w automacie S-tronic dla A4B9 :whistling: )

60-100 (4 bieg): 8,5s

80-120km/h (3 bieg): 6,6s

80-120km/h (4 bieg): 7,9s

80-120km/h (5 bieg): 9,7s

80-120km/h (6 bieg): 12,5s

80-120km/h (dowolny bieg): 6,3s

kierowca testujący miał 100kg (Zachar :D ), w zbiorniku było ok. 65l paliwa

https://www.youtube.com/watch?v=cFsRAPTv8fc

a teraz czekam za analogicznymi pomiarami zrobionymi zadbanymi ( :banan: ) A4B6 1.8T 150KM :hi:

Oficjalne dane tech. A4B6 1.8T 150KM:

http://www.audi.de/dam/nemo/customer-area/more-information/predecessor-models/a4/pdf/a4b6/2001_06_a4_b6_18t.pdf

0-100km/h: 8,9s (deklarowane...!)

Pytanie do posiadaczy B9:

Nie macie wrażenia, że klamki są delikatne? W salonie porównywałem je z A5 i w nich to czuć kawał solidnego plastiku w ręce a w nowym A4 mam wrażenie, że jakbym mocniej szarpnął to kalmka zostałaby mi w dłoni...

Chyba, że w konfiguratorze jest opcja do zaznaczenia: "pakiet klamki"... za jedyne 2000zł :P

Nie zdziwiłoby mnie to... :facepalm:


Nie zmienia to faktu ze na razie obecne silniki to żadna nowość brak 3.0t czy chociaż fajnej r5 ciąg dalszy

1. 3.0T będzie/jest w nowym S4 :)

1. 2.0TFSI 190KM to zupełnie nowa konstrukcja, pracująca w określonych warunkach w cyklu Atkinsona, wg. deklaracji Audi pali coś ok. 4,5l/100km będąc przy tym tak samo żwawy jak ubóstwiany na forum 1.8T BEX

https://www.youtube.com/watch?v=kPnHqz4SuCQ

190KM

300Nm :exclamation:

7,3s do "setki"

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...