Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ADR Korekty długoterminowe ?


maluch16290

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie posiadam vag 311.2 full i nie mogę zlokalizować korekt w moim aucie, pomoże mi ktoś? Na kanałach od 30 w zwyz nie mam nic, puste pola,każde auto ma inaczej prawie i nie wiem gdzie ma to moja Adrka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koleżko, tam są w obydwoch blokach jakieś wartości lambdy, to teraz juz wiem ze to sa korekty, obydwie wartości są takie same, mam 7 %, czyli w miarę chyba co? Chyba że wzbogace trochę LPG i skasuje jakos te korekty i zobacze czy zjada do około 0 % ??? Tylko w jakich obciążeniach wzbogacać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować Kolego ;)

panowie a co to za wartosc "wartosc lambda przyuczenia przepustnicy"?? grupa 008 3 pozycja?? wiekszosc czasu bylo 0% teraz mam -0,8%...przepustnica tez koryguje mieszanke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś mi powie co jest z moimi korektami lub co jest do wymiany?

 

http://ifotos.pl/z/asnqxwp

http://ifotos.pl/z/asnqxwx

http://ifotos.pl/z/asnqxwn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylany na wolnych, na obciążeniu mu brakuje ale nie jestem pewien czy to nie jest tak że jedna wynika z drugiej. Bardzo możliwa zła regulacja LPG. Pojeździj na Pb z zakręconym LPG, wcześniej skasuj błędy (nawet jeśli nie ma). 40km na Pb i zrób screeny. (metoda wolna)  Albo sprawdź co się dzieje z korektami przy przełączaniu paliw (szybsza metoda). W 007 masz korekte STFT w  w 008 LTFT najpierw wolne potem dla obciążenia. Zagrzej silnik, przystań gdzieś (wolne obroty) i zacznij logować 007+008. 15sekund (pi razy drzwi jakiś sekundnik sobie włącz czy coś) na LPG i zmień na Pb (też 15sek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręciłem gaz na butli, zdjąłem klemę, i będę wracał na benzynie, to zrobię logi statyczne 07+08 i wstawię screeny i logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam w adr było ale w wielu vagach samo odpiecie klem nie resetuje korekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam logi statyczne kanały 007+008.

http://vaglog.pl/log-007_008_BH97Zpa.html

Proszę o pomoc, logi robione po przejeździe 25 km na PB z zakręconym gazem na butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na pb wygląda to zupełnie inaczej. Znośnie. Wnioski chyba wyciągnij sam. Dla upewnienia możesz zrobić te 15sek pb +15 lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię z tym LPG i PB ale po weekendzie.

Czyli teraz normalnie mam jeździć na LPG i po nagrzaniu auta logować 007+008 LPG i zaraz zmienić na PB i tak samo, dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetne z jakiego paliwa wystartujesz z tym ze lepiej będzie jeśli będzie to paliwo na ktorym jeździłes ostatnio. Jeśli masz zamiar przejechać jeszcze 50km na lpg i wtedy robić loga to niech tak będzie. Ważne żeby grupa 008 się już "przyzwyczaiła" do danego paliwa i z tego którego jest "nauczone" startujesz log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze przejadę w poniedziałek do pracy i z powrotem na benzynie, zrobię logi statyczne na benzynie ponownie a później na drugi dzień po zrobieniu 50 km na LPG zrobię logi na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+- 5% to ja bym nawet się nie czepiał na tym PB, że coś jest nie tak...  Grzesiek ja już dawno Ci pisałem, że to wina LPG, które potem zakłóca pracę na PB po odpaleniu... Przy takich wyuczonych -15% czy + 16% zawsze będziesz miał anomalie przy odpalaniu itd... Jakie tam masz w ogóle wtryski wsadzone ? ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kamil-vag napisał:

+- 5% to ja bym nawet się nie czepiał na tym PB, że coś jest nie tak...  Grzesiek ja już dawno Ci pisałem, że to wina LPG, które potem zakłóca pracę na PB po odpaleniu... Przy takich wyuczonych -15% czy + 16% zawsze będziesz miał anomalie przy odpalaniu itd... Jakie tam masz w ogóle wtryski wsadzone ? ? ? 

Wtryskiwacze AC W02, ma ktoś jakiś sposób jak w łatwy sposób ustawić LPG bez zabawy w korekty? Bo te korekty nic nie wnoszą a tylko psują, tak jest w moim przypadku, 2 gazowników ustawiało mapy w czasie jazdy i korektami się bawili i ciągle problem..

Cały ten tydzień codziennie miałem błąd 00561 - mixture adaptation 12-00 - adaptation limit (mul) exceeded i codziennie go kasowałem, skasowałem akumulator i wczoraj nie miałem już tego błędu, zobaczę jeszcze jak zacznę na LPG jeździć..

Ponoć ten błąd związany jest z przepływomierzem lub słabym ciśnieniem paliwa, ktoś wie jakie powinno być ciśnienie paliwa w zwykłym 1.8 ADR?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...