Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pukanie / stukanie na wciśniętym sprzęgle BFB


bartek02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem... po wciśnięciu sprzęgła na odpalonym silniku oczywiście słyszę dziwne pukanie / stukanie z okolic skrzyni biegów i lekkie pukanie w pedał sprzęgła... dwumasa ze sprzęgłem nowiutkie ! co to może do licha byc ???? dodam, że jak jadę i wcisnę sprzęgło to cisza kompletna, tylko na postoju taki objaw.

POZDRAWIAM i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos zle poskladane.albo tanie sprzeglo kupiles

Wszystko nowe oryginalne sachs'a właśnie... no może źle poskładane kurcze, sam nie wiem. A może coś ze skrzynią ??? np. wałek sprzęgłowy ??? czy to nie takie objawy by były ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem. Metaliczny dźwięk z tym że w pewnym położeniu sprzegła, nie przy pełnym wciśnięciu. Oczywiście czuć to też na drążku zmiany biegów. Dwumas wymieniany był przez jednego mechanika 30 tysięcy km temu a dzwięk zauważyłem 15 tys po wymianie. Pojechałem z tym do innego bo tamten rzekomo nic nie słyszał. Ten powiedział że brakowało na czymś smaru, bo tak nic źle złożonego nie zauważył. Jeżeli wierzyć mechanikom i wg nich to nie wina dwumasy i sprzęgła, też pytanie czy to nie coś w skrzyni. Raczej moc tego dźwięku się nie zwiększa i po części się do tego przyzwyczaiłem to z miłą chęcią dowiem się co to i zlikwiduje problem.

Dodam że sprzęgło i dwumasa oryginalne Sachs'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem u siebie, sprzęgło wymienione około 20tyś temu na nowe kompletne Sachs.... po około 5tyś/km zaczęło też dziwnie cyklicznie stukać na postoju. Po wciśnięciu sprzęgła cisza... Puszczam sprzęgło zaczyna stukać (metalicznie) Może to coś z tymi sprzęgłami??? Bo tu chyba wszyscy mają ten problem którzy wymienili na nowe sachs....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i to się nasilać będzie aż do trzaskania... dwumas odpada... obawiam się ze to luzy na trybach skrzyni albo coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o tym myślałem ale weź zdiagnozuj :)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wina łożyska oporowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lozysko wymieniane

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Bo łapy trzymające silnik mogą powodować coś takiego? Oczywiscie jeżeli są zużyte

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez piotrekpiwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie po prostu przyzwyczailes tak jak ja :) Bo to trzeba w sumie sie dobrze wsluchac

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee... ja mam dobry słuch i wrażliwy na każde stukanie :D dlatego dużo inwestuje w usuwanie takich problemów[emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze u Ciebie troche glosniej stuka. U mnie naprawde sie trzeba wsluchac i tez jestem wrazliwy. Dlatego stawialem do mechanika i wykluczyl totalnie sprzeglo i dwumase. Nie wiem moze rzeczywiscie skrzynia odmawia posluszenstwa :)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odgrzeje temat bo mam tą samą przypadłość z tymi samymi objawami. Sprzęgło wymienione kompletne sachs i po około 5-10 tyś km pojawiło się dziwne stukanie na wciśniętym sprzęgle. Czy ktoś już zdiagnozował przyczynę? 

Edytowane przez majin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie u siebie w 2.0 TDI 143. Najbardziej słychać z samego rana przy mroźnych porankach. Przy wciśniętym sprzęgle na postoju nie słychać , dopiero jak jadę na 1 i 2 biegu to przy zmianie biegu i wciśniętym sprzęgle terkocze,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, w sierpniu ubiegłego roku wymieniłem komplet dwumasa i sprzęgło na sachs kupione u dzika i po około 2 tys km zaczęło pukać przy wciśniętym pedale sprzęgła, ja stawiam na dwumase. jak się troche ociepli zrzucam skrzynie i się wyjaśni co puka. Dodam, że na starej dwumasie nie było takiego pukania

Edytowane przez frezergt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...