Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony przód po haku holowniczym


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w tamtym tyg.dostałem uderzenie hakiem bo sprawca postanowił cofnąć :facepalm: .Dostałem centralnie w rejestrację i zostały zniszczone: dziura w rejestracji, zniszczona ramka rejestracji, dziura w poszyciu zderzaka i wgnieciona belka zderzaka. Na szczęście nie doszło do chłodnic. Wszystkie części są oryginalne i wcześniej nie naprawiane. Wczoraj był rzeczoznawca powiedział że wszystko do wymiany,a po południu dostałem na e-mail kosztorys na kwotę 891 zł. Nie uważacie że to sporo za mało ??? jak się odwołać i co napisać? Proszę o pomoc Koledzy.

Edytowane przez Piter75r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys zrobiony z użyciem zamienników i stawki rbg właściwej dla wiejskiego kowala. Ustal rzeczywistą cenę oryginalnych części zakwalifikowanych do wymiany i napisz odwołanie. Podejrzewam, że trzeba do tego ich kosztorysu dopisać 2 z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację,dowiedziałem się że, ceny w ASO są kilkukrotnie wyższe za wymianę tych części. To jakaś kpina ubezpieczyciela sprawcy. Kurczę nie mogę wrzucić zdjęć,a bym pokazał uszkodzenia i kosztorys. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne uszkodzenia ale zderzak tylni. Wycenili na 1000zł na zamiennikach, odwołanie nie przyniosło skutku, nie chcieli dopłacić, pomimo, iż wykazałem, ile części kosztują w aso. Koniec końców, wstawiłem auto do aso, i ubezpieczalnia sprawcy musiała zapłacić w sumie 4200zł (włącznie z samochodem zastępczym na czas naprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda nie w Audi ale w Hondzie Accord startowałem z pułapu 880 zł bo jakiś imbecyl cofał ciężarowym "Biedronka" na parkingu przed domem moim i uderzył w przód.

Do wymiany miałem zderzak przód, belkę, lampę i dokładkę zderzaka, która w używce chodzi po 500-600 zł.

Wyceny dokonali na podstawie zamienników z katalogów jednak części te nie pasowały do mojego auta, wykazałem to po nr części ASO, ostatecznie kwota stanęła na kwocie 2800 zł po tym jak powiedziałem, że jak im się nie podoba moja propozycja zakupu części na własny koszt to wstawiam auto do ASO gdzie zapłacą za sam zderzak z dokładką w kolor 3488 zł netto nie licząc lampy -840 zł netto, belki ok 600 zł netto spinek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


odwołanie nie przyniosło skutku,
Zwykle tak się dzieje, ale tego etapu (odwołania) nie można pominąć. Po tym zleca się wykonanie kalkulacji naprawy niezależnemu rzeczoznawcy i przesyła to ubezpieczycielowi wraz z wezwaniem do zapłaty. Na ogół odpisują, że zapłacą jeśli przedstawi się faktury za naprawę i zakup części, ale to już drobnostka (jedni załatwiają faktury), ale zwykle wystarcza pisemko, że zgodnie z orzeczeniem SN z dnia (wyrok w sprawie ......) na ubezpieczycielu ciąży obowiązek zrekompensowania kosztów naprawy, przy czym obowiązek ten powstaje z chwilą wystąpienia szkody, a nie po jej naprawieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wesłałem odwołanie odnośnie zaniżonego kosztorysu,zobaczę co odpiszą :) ,wiele nie podniosą ale trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...