Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie bielsze żarówki H7 w soczewkę?


SzczYpior_n1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że nie znalazłem podobnego tematu, postanowiłem go założyć.

Ostatnio się noszę z zamiarem zmiany żarówek H7, na coś o bielszej barwie. Moje Philipsy (nie wiem jakie, siedzą jeszcze od poprzedniego wlasciciela) świecą strasznie żółto, podejrzewam, że to jakiś najzwyklejszy standard.

Wiem, że w każdej lampie dana żarówka świeci różnie, przykładowo polecona przez sprzedawcę w lokalnym sklepie, jakaś X-Tec z niebieską bańką u mnie w soczewce świeciła nie do zaakceptowania, nie dość, że też żółto, to jeszcze strumień światła tak wąski, że w nocy bym raczej nic nie widział. Za to u kumpla w A3 8P w lampie bez soczewki ta sama żarówka swiecila fajnie, dość szeroko i całkiem biało.

Postanowiłem wymienić je na Tungsram Sportlight, ale nie wiem, czy to dobry wybór, jeszcze ich nie mam. Wiem, tyle, żeby unikać już bardzo niebieskiej bańki, tylko hamuje światło. Mimo to, myślałem o Osram CB Hyper, ale nie mają homologacji i boję się o odbłyśniki, bo mają realnie nie 55, a ok. 75W.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z zarówkami H7 w soczewkach w B6, które ładnie biało będą w nich świecić?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w soczewce świeciła nie do zaakceptowania, nie dość, że też żółto, to jeszcze strumień światła tak wąski, że w nocy bym raczej nic nie widział. Za to u kumpla w A3 8P w lampie bez soczewki ta sama żarówka swiecila fajnie, dość szeroko i całkiem biało.

Jednozancznie wykazałeś, że masz problem z wypalonymi odbłyśnikami i zmiana żarówek nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednozancznie wykazałeś, że masz problem z wypalonymi odbłyśnikami i zmiana żarówek nie pomoże.

Chyba raczej nie. Tak mi świecą dotychczasowe Philipsy:

2b427f00001ee8f86dc2807044e59ecc.jpg

Z czego lewa lampa jest nieoryginalna, była wymieniana i ma czystą soczewkę, co wyraźnie mówi, że nie jest stara, a więc odbłyśnik też musi być spoko. A prawa jest od nowości, ma trochę nalotu na soczewce ale świeci tak samo, nic gorzej.

Natomiast po włożeniu tej dziwnej żarówki w lewą lampę miałem coś takiego. Widać ewidentnie, że jest nędza w porównaniu do poprzedniej.

d21edcae14f798bfb2943f19b8e099cc.jpg

Edit:

PS. Zresztą nie muszę przypuszczać. Lewą soczewkę przecież rozbierałem i odbłyśnik był jak nowy...

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kombinowałeś z za mocnymi żarówkami to rzeczywiście odbłyśniki mogły się stopić. Ciężko coś takiego regenerować. O ile się da. Ale jeśli chodzi o białe światło to niezłym wyborem według testów np. w Auto Świecie są Osramy Night Breaker. Ogólnie rzecz biorąc postawił bym na znaną markę niż na X-tec czy jak to się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego oddałem te X-teci, widać powyżej jak świeciło to. Żadnych za mocnych żarówek nie wsadzałem. Chciałem tylko coś bielszego z soczewki, o co trudno. Już rozmowa sie przeniosła do tematu z postu #2 i tam zaprezentowałem jak świecą Sportlighty.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...