Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking wahaczy AUDI A4


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, nie wiem czy to prawda, jeśli się mylę to poprawcie, ale doszly mnie sluchy, że naprawde duże znaczenie ma sposób w jaki ustawiona jest zbieżność przy tym zawieszeniu. Ma to o tyle duże znaczenie, że znajomy mechanik który był na szkoleniu, mowił iż źle ustawiona zbieżność pozwala przejechać 40kkm, a prawiodłowo zrobiona daje spokój nawet na 120kkm. Podobno prawidłowe ustawienie zbieżności (a tym samym wydłużenie żywotności zawieszenia) trwa kilka godzin i robiona jest na zasadzie "programu", tj. ustawić, przejechać się, ustawić, przejechać się i tak aż do uszyskania efektu prawidłowego. A więc pada pytanie, czy warto porównywać wahacze ze względu na ich cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że w pasku b5 jest podobnie jak w a4 . Jest pewna procedura co do ustawienia zbieżności tyle że mało który warsztat to stosuje po jej wykonaniu powinno być ok. Raz chciałem ażeby mi ustawili jak powinno być to mi powiedzieli że proszę jechać do serwisu.  Wolą poudawać że coś ustawiają kasę wziąść i do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieżność w a4 a6 b5 nic nie daje bo nie ma kata pochylenia kol. jedynie kiera moze byc przekrzywiona ale to nie ma nic do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2016 o 22:03, Kendi~ napisał:

WItam, nie wiem czy to prawda, jeśli się mylę to poprawcie, ale doszly mnie sluchy, że naprawde duże znaczenie ma sposób w jaki ustawiona jest zbieżność przy tym zawieszeniu. Ma to o tyle duże znaczenie, że znajomy mechanik który był na szkoleniu, mowił iż źle ustawiona zbieżność pozwala przejechać 40kkm, a prawiodłowo zrobiona daje spokój nawet na 120kkm. Podobno prawidłowe ustawienie zbieżności (a tym samym wydłużenie żywotności zawieszenia) trwa kilka godzin i robiona jest na zasadzie "programu", tj. ustawić, przejechać się, ustawić, przejechać się i tak aż do uszyskania efektu prawidłowego. A więc pada pytanie, czy warto porównywać wahacze ze względu na ich cenę?

Bujdy. Wystarczy wiedzieć jak jest zbudowane to zawieszenie, żeby stwierdzić że za dużo opcji do regulacji tam nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda info. Poczytałem trochę na niemieckich forach, i polecają po za Lemem firmę Meyle. 
       U mnie akurat do wymiany cała przednia góra, zamówiłem cztery wahacze z serii Meyle HD za kwotę 490zl. Jutro będzie montowane,z racji tego że dużo robię kilometrów na bierząco będę dawał znać z zachowania wahaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione na wahaczach 1000km, zbieżność ustawiona, i póki co jeżdżę. Cena około 520zł za cztery górne wahacze Meyle.

 

Edytowane przez Alik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie teraz przednie zawieszenie u mnie w A4 b7 i okazuje sie że na wahaczu typu banan jest umnie wiekszy swozeń niż w zestawach np.Master sport dedykowanych do tego modelu. Też macie tak u siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Alik87 napisał:

Zrobione na wahaczach 1000km, zbieżność ustawiona, i póki co jeżdżę. Cena około 520zł za cztery górne wahacze Meyle.

 

To zrobiłeś przebieg :P

Myślę, że bez sensu pisać takie komentarze  co 1000 km :wink:

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 13:58, pelonek1 napisał:

To zrobiłeś przebieg :P

Myślę, że bez sensu pisać takie komentarze  co 1000 km :wink:

Popatrz na datę - 1kkm w tydzień. Pisał, że robi duże przebiegi więc można spodziewać się długodystansowej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 13:58, pelonek1 napisał:

To zrobiłeś przebieg :P

Myślę, że bez sensu pisać takie komentarze  co 1000 km :wink:

Meyle -> Zrobione 10.000km. Zero luzów, auto sztywne, pare razy większa dziura. Bawimy się dalej?
 

339.500 wymiana

350.597 aktualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 22:15, afroo. napisał:

Popatrz na datę - 1kkm w tydzień. Pisał, że robi duże przebiegi więc można spodziewać się długodystansowej opinii.

Czasami jak dobrze pójdzie to tysiąc co dziennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Alik87 napisał:

Meyle -> Zrobione 10.000km. Zero luzów, auto sztywne, pare razy większa dziura. Bawimy się dalej?
 

339.500 wymiana

350.597 aktualnie

Kontynuuj w takim razie, to może też kiedyś kupię ten zestaw. Tylko tak co 10 k km, bo przy tych wahaczach nie ma sensu pisać częściej gdyż to dobra jakość.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 09:57, pelonek1 napisał:

Kontynuuj w takim razie, to może też kiedyś kupię ten zestaw. Tylko tak co 10 k km, bo przy tych wahaczach nie ma sensu pisać częściej gdyż to dobra jakość.

 

 

 

 

Tak zrobię, dodam że również jeżdżone jest po mieście a Szczecin w dużym stopniu rozkopany i przy obecnym obniżeniu (-40/-40) nieźle trzeba się nastarać o nie uszkodzenie zawieszenia. Wahacze lekko nie mają. Opona zimowa 225/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Alik87 napisał:

Tak zrobię, dodam że również jeżdżone jest po mieście a Szczecin w dużym stopniu rozkopany i przy obecnym obniżeniu (-40/-40) nieźle trzeba się nastarać o nie uszkodzenie zawieszenia. Wahacze lekko nie mają. Opona zimowa 225/45/17.

Warunki podobne jak u mnie tylko ja mam serie 1BA na całorocznych 16", także jak przeżyją u Ciebie 100 k km bez luzów to też wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Monroe 23956 - 190zł,

są do 8E0 513 036 AE - czyli do 1ba standardowe

 

znalazłem też Monroe 376009SP - do zawiasy wzmocnionego (z opisu)

190zł podobno trochę wyższe od standardu.

coś minąłem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...