Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi


stanley

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, elvis1 napisał:

Sterownik LPGTech DUO

O duo jeszcze nie słyszałem, ale zestaw jak najbardziej ok, LPG Tech to jest też bardzo dobra elektronika.

Cena się zgadza jak na Twoje auto i to na pewno będzie założone z głową + porządnie wystrojone.

Ja w innym aucie mam LPG Tech 326 bodajże i nie ma z tym kompletnie problemu, jeszcze jakby gazownik się postarał przy zakładaniu to już w ogóle bym zapomniał, że jeżdżę na gazie : D

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Autko juz zgazowane:). Gazownik w Jeleniej Górze okazał się dobrym fachowcem. Wszystko jak należy. Po montażu poświęcił godzine na wytłumaczenie i objaśnienie montazu i działania instalacji.

Troche jestem zawiedziony pojemnoscia butli, bo tankowałem do pełna i weszło 56 litrów a butla niby 70l. Miałem nadzieję ze koło 62 wejdzie.

Na fotkach efekty:

Dzieki wszystkim za pomoc.

20180225_194407_001zm.jpg20180225_194531zm.jpg20180225_194344zm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle litrów ma Ci wejść. Zawsze wchodzi 20% mniej, jak chcesz więcej to jedź do niego niech Ci podkręci pływak w butli ale to już na własne ryzyko.

No widzisz, instalacja elegancko założona na pojedynczych wtryskiwaczach i jest miodzio, jak jest dobrze wystrojone to zapomnisz, że masz gaz w aucie ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zamontować gaz i gazownik zaproponował mi takie części:

-listwa acw02

-sterownik STAG-4 QBOX Plus

-reduktor r01 do 250 koni.

Co myślicie o takim zestawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na tym. Co dają pojedyncze wtryskiwacze zamiast listwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza estetyką gaz ma krótszą drogę do kolektora i polepsza się sprawność instalacji tak w skrócie. Te same wtryski co podałeś montowane pojedynczo noszą nazwę acw03. Jak gazownik będzie Ci wymyślać to go zmień i spytaj czy stroi na wskazania sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichałĆ napisał:

Taka instalacja z wtryskami pojedynczymi będzie zapewne droższa? 

Nie wiem co masz za gazownika ale tu raczej wpływu na cenę nie powinno być, a poza tym na instalacji się nie oszczędza, bo potem tylko problemy. Powinien być zdjęty kolektor do wiercenia, nowa uszczelka pod kolektor itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chula lpgtech 324obd, butla 72l w koło wchodzi 60l, wtryski barracuda 130 i reduktor r2 twin kme i zero problemu, faro 8mm. Pali 10-12l gazu. Całość 3200.

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już umówiony na montaż instalacji. Gazownik zaproponował mi sterownik stag 4 qbox (coś takiego), reduktor do 250km, na grubszej rurce. Wtryski pojedyncze. Co o tym myślicie ? Lepsze pojedyncze wtryski czy listwa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedyńcze jak najbardziej , pytanie czy kolektor ssacy będzie zdejmowany oraz jakie te wtryskiwacze będą zamontowane ? tak to trudno powiedzieć co lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grubszej rurce rozumiem 8 i bez zwężek po drodze. U mnie kolektor nigdy nie był zdejmowany bo gazownik ma łeb na karku i sprzęt. Montuj pojedyncze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, GRADIENT napisał:

Na grubszej rurce rozumiem 8 i bez zwężek po drodze. U mnie kolektor nigdy nie był zdejmowany bo gazownik ma łeb na karku i sprzęt. Montuj pojedyncze.

Gazownicy są dobrzy do pierwszej nierozwiązanej usterki a później to już z górki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie  Grzesiu.  Mam kolegę gazownika w Busku który gazował wszystkie moje auta. Uczył mnie, tłumaczył, pokazywał co się z czym je w tym gazie, oprogramowaniu chociaż ja się tym nie zajmuję. Ma cierpliwość i nie ma tajemnic przed klientami o ile klient zrozumie aspekty techniczne tego co robi z jego samochodem. Powiedzaiłem mu że chcę mieć 250koni bez kompromisów i tak dobrał instalację że jest wszystko ok.  Gazuje auta nie gazowalne, hondy, toyoty, kijanki i nigdy nikt nie przyjechał do niego że mu głowica padła, zawory trzeba regulować po 20 tys. Sam jeździ kijanką ceed którą zagazował jak miała 3tys. teraz ma 170tys i  regulację zaworów robił przy 150tys. Trzeba mieć zaufanego gazownika a nie tzw. partacza czy druciaża jak to nazywaja.

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2018 o 16:07, przem8 napisał:

 na instalacji się nie oszczędza, bo potem tylko problemy. 

To jedyna droga, tak jak piszesz -ma być taniej, to na początku musi być drożej. Czyli zakłada się porządne i odcina kupony. Z gó..a bata się nie ukręci.

No ale w większości nieobliczalna Alaska(daje coś koło 100 koni podobno maks) i tanie Valteki plus komentarz "panie, zapier...a aż miło, po cholerę droższe?!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...