Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi


stanley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna a4 b7 1.8T  z przednim napędem. I od razu montaż lpg. Miesiecznie robie 12tys km (z czego 80% to jazda miejska) więc  chyba ten silnik nadaje sie idealnie? Pytanie z ciekawości ile Wam to pali lpg w niezakorkowanym mieście gdy sie normalnie jeździ (nie dynamicznie). Jest szansa zmieścić się w 10/11 lpg?

Nigdy z tym silnikiem nie mialem doczynienia wiec bez hejty proszę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci 1.8turbo do miasta ? Kup sobie jakieś 1.6, 1.8 i będziesz miał 10 litrów gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, k232 napisał:

Na co Ci 1.8turbo do miasta ? Kup sobie jakieś 1.6, 1.8 i będziesz miał 10 litrów gazu.

Już Ci odpowiadam. Posiadam  golfa 4 1.6 z lpg juz 7.5roku chce poprostu cos nowszego jak i mocniejszego. 1.6 owszem do miasta nie jest zly. Jesli chodzi o spalanie to rewelacja np za 20zl robi sie 100km. Pomyślalem o audi  bo jak wiadomo legendarny stary i dobry  silnik 1.8T. Jak jade gdzie tym golfem  w trase np. nad morze 600km to trasa sie robi meczaca a chce troche miec pod pedalem zapasu. Wiec stąd jest ten wybor. Chetnie bym kupil cos innego np. jakies 130/140km  (np. jakis golfik 6) i do tego lpg ale nic z grupy vag nie ma oprocz tych tsi i jak wiadomo instalacja na ta chwile jest dla mnie bardzo srednio oplacalna bo bym musiał miec te auto minimum 3 lata aby dopiero  sie  zwróciła a nie mowiac o zarabianiu juz.... Dlatego pomyslalem o tym a4 b7,  a instalacja zwraca mi sie po jednym roku. Czytajac opinie  raportu o spalaniu sa naprawde rozne. Rozmawiajac z znajomymi rowniez np kolega ma a6 c5 1.8T 150km i gada ze pali mu to 9/10l benzyny nawet jak jedzie dynamicznie. Drugi znajomy mial stare a3 1.8T 150km i gadal ze 14  pb 95 nie umial zejsc niżej  w miescie. Dlatego pytam Was jak to wyglada , i ile Wam to pali ? 

Edytowane przez kostek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bezsensu.
Za dużo jest czynników wpływających na spalanie aby to porównywać. Kolega od A6 chyba nie wie co to znaczy dynamiczna jazda po mieście.

Dla A4 1.8t Spalanie oscyluje między 9-18l LPG + 0.5-4l PB zależnie od:
-długości odcinków
-ilości świateł
-natężenia ruchu
-masy pojazdu
-warunków meteorologicznych i topograficznych
-pory roku
-rodzaju ogumienia
-stylu jazdy kierowcy
-poziomu wyeksploatowania silnika i zespołu napędowego
-temperatury przełączania a LPG
itp.

Jak ci robi taką różnicę czy spali 10 czy 15 litrów lpg przy tak małych przebiegach to nie celuj w auto klasy średniej, bo cię na nie nie stać.
Domyślam się, że jeszcze ci się wydaje, że za 20k kupisz w dobrym stanie B7 1.8t.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kostek007 napisał:

Witam. Przymierzam się do kupna a4 b7 1.8T  z przednim napędem. I od razu montaż lpg. Miesiecznie robie 12tys km (z czego 80% to jazda miejska) więc  chyba ten silnik nadaje sie idealnie? Pytanie z ciekawości ile Wam to pali lpg w niezakorkowanym mieście gdy sie normalnie jeździ (nie dynamicznie). Jest szansa zmieścić się w 10/11 lpg?

Nigdy z tym silnikiem nie mialem doczynienia wiec bez hejty proszę  :)

1,8t jak się jeździ dynamicznie to pali 10 litrów benzyny ??

Ja mam średnie spalanie gazu 10,5 ale dużo trasa i spokojnie się toczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem gaz w zachwalanym przez Was silesia cars. Ale mam pytanie bo nie daje mi spokoju jedna rzecz. Auto miało mieć wgrywana mapę podczas jazdy na autostradzie jednak gdy odbierałem auto pilot z centralnego nie działał. Chyba był rozkodowany a koduje się sam podczas jazdy? Wiec jak była robiona jazda testowa?  Chyba ze rozłączali akumulator po zainstalowaniu?

Deuga sprawa wydaje mi się ze auto powinno być oddane z zakodowanym kluczykiem, dodatkowo musiałem rozkodować radio bo nie miałem kodu a nikt nie poinformował mnie o tym ale to ok  bo w sumie kod powinien być. 

No i spalanie nie daje mi spokoju, przy delikatnej jeździe gdzie 60-70 % trasa i jazda 100 km/h średnia 13,1 (licząc ze od odpalania leciał lpg co jest nie prawda wiec średnia większa) na ogol średnia benzyny to 10 litrów a tu takie spalanie to w mieście będzie ile 16? To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to coś chłopaki się nie postarali , jedź i niech robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, k232 napisał:

Oj to coś chłopaki się nie postarali , jedź i niech robią.

Nie wiem może się starali, może tak ma być dlatego pytam. Zaraz będę jechał na przegląd zerowy wiec na pewno zgłoszę te spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pb ile Ci spalił ? Może to w cale nie jest wina gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk i radio sie rozkodowały bo był odłączany akumulator, to normalne.

Spalanie w instalacjach sekwencyjnych juz bardzo mało zalezy od umiejetności gazownika. Póki sonda lambda nie wyrzuca błędu składu mieszanki to samochod poprostu bedzie palił tyle ile faktycznie potrzebuje spalic gazu, ustawieniem sekwencji nie zmienisz zbytnio spalnia, nad skladem mieszanki na gazie rowniez czuwa sonda lambda sterownika benzynowego itp etc.

Silesia napewno odwalil kawał dobrej roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, k232 napisał:

A pb ile Ci spalił ? Może to w cale nie jest wina gazu.

8,8 mam spalanie benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, soul87 napisał:

Kluczyk i radio sie rozkodowały bo był odłączany akumulator, to normalne.

Spalanie w instalacjach sekwencyjnych juz bardzo mało zalezy od umiejetności gazownika. Póki sonda lambda nie wyrzuca błędu składu mieszanki to samochod poprostu bedzie palił tyle ile faktycznie potrzebuje spalic gazu, ustawieniem sekwencji nie zmienisz zbytnio spalnia, nad skladem mieszanki na gazie rowniez czuwa sonda lambda sterownika benzynowego itp etc.

Silesia napewno odwalil kawał dobrej roboty.

 

Może to też wina samego gazu? Pierwsze spalanie wyszło mi 10,9 drugie już 13,1 łączna średnia daje 12 litrów, gazu auto miało spalać 15-20% więcej a u mnie jest to aż 36%.

Spalaniena benzynie mam średnie 8,8. Tak jak mowie autem dużo trasy i jazda do 100 km/h wtedy 1.8T pali naprawdę niewiele

 

Noa co do rozkodowanego kluczyka jeżeli była robiona jazda na autostradzie to przecież kluczyć powienien się sam zakodować, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S1Przemo napisał:

Noa co do rozkodowanego kluczyka jeżeli była robiona jazda na autostradzie to przecież kluczyć powienien się sam zakodować, czyż nie?

Nie.

 

Z Tym spalaniem to pojezdzic troche poobserwuj.

Ponadto , spalanie benzyny brales do tej pory z komputera podkladowego ? jezeli tak to nie ma o czym gadac.

Ile tym  samochodem w ogole jezdzisz, pameitaj ze na gazie psychika czlowieka dziala tak ze mimo wszystko naciskasz gaz mocniej bo przeciez jedziesz taniej. 

Zrob pełne 3-4 zbiorniki , wyjezdzij gaz do końca , i tankuj na tej samej stacji zawsze do pełna, wtedy bedziesz mial poglad na spalanie. 

 

Liczysz 36% niby wiekszego spalnia z jednego tankowania od teoretycznie sredniej benzyny z wielu tankowan, kolejny blad.

Kazdy wypalony zbiornik to inna jazda, inne warunki. Spalanie pojedynczych zbiornikow jest rzadko powtarzalne!

Samochod to nie menzurka labolatoryjna ... schowaj procenty do szuflady a obliczenia z dokladnoscia do 3 zer po przecinku wyrzuc do kosza... 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soul87 napisał:

Nie.

 

Z Tym spalaniem to pojezdzic troche poobserwuj.

Ponadto , spalanie benzyny brales do tej pory z komputera podkladowego ? jezeli tak to nie ma o czym gadac.

Ile tym  samochodem w ogole jezdzisz, pameitaj ze na gazie psychika czlowieka dziala tak ze mimo wszystko naciskasz gaz mocniej bo przeciez jedziesz taniej. 

Zrob pełne 3-4 zbiorniki , wyjezdzij gaz do końca , i tankuj na tej samej stacji zawsze do pełna, wtedy bedziesz mial poglad na spalanie. 

 

Liczysz 36% z jednego tankowania od teoretycznie sredniej benzyny z wielu tankowan, kolejny blad.

Samochod to nie menzurka labolatoryjna ... schowaj procenty do szuflady a obliczenia z dokladnoscia do 3 zer po przecinku wyrzuc do kosza... 

Ok jeżeli tak mówicie że kluczyk sam się nie zakoduje to ok, ale podczas gdy wracałem autem do domu kluczyk się sam zakodował, Silesia Cars twierdziło, że kluczyki się nie rozkodowują w tych autach po rozłączeniu aku. Nie chce siać fermentów, Pojeżdżę trochę więcej i dam znać póki co tylko dwa tankowania gazu mam za sobą i każde na innej stacji. 

 

Spalanie liczyłem przy dystrybutorze, jestem z tych którzy bardzo lubią statyki więc prowadzę je dla własnej przyjemności.

Sprawdzę ile wyjeże na zbiorniku do zera i od teraz będę tankował na jednej stacji.

 

36% więcej od 2 tankwań gazu (nie jednego jak piszesz), porównuje z średnim z komputera, które w moim przypadku pokrywały się zawsze. Średnie z wielu tankowań mam 9 litrów benzyny. Pamiętaj też że spalanie gazu będzie większe niż podaje bo w moich obliczeniach dla uproszczenia z korzyscią dla gazu przyjąłem że auto jeździ tylko na gazie.

Co do Twojej psychologii to kompletnie się nie sprawdza w moim przypadku przy PB jeździłem dużo bardziej agresywnie przy LPG jeżdżę ostrożnie bo mam w głowie cały czas że jest to nie zdrowe dla silnika. WIem że jest to nieprawdą ale psychologia w moim przypadku zadziałała na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S1Przemo napisał:

LPG jeżdżę ostrożnie bo mam w głowie cały czas że jest to nie zdrowe dla silnika

Skoro tak twierdzisz. to po jaką cholere zakladales LPG? będziesz mógł spać teraz w nocy? 

Skoro lubisz statystyki to powinieneś wiedzieć ze średnia z jednego lub 2 tankowań są o kant du... 

4 minuty temu, S1Przemo napisał:

jestem z tych którzy bardzo lubią statyki więc prowadzę je dla własnej przyjemności.

 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soul87 napisał:

Skoro tak twierdzisz. to po jaką cholere zakladales LPG? będziesz mógł spać teraz w nocy? 

Skoro lubisz statystyki to powinieneś wiedzieć ze średnia z jednego lub 2 tankowań są o kant du... 

Kolego nie denerwuj się tak i zacznij czytać ze zrozumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S1Przemo

Chyba za bardzo mędrkujesz w tym temacie.
Było nie zakładać gazu skoro się go boisz itp. po co ci to? Zrobiłeś cos wbrew sobie i teraz się doszukujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Emejcz napisał:

@S1Przemo

Chyba za bardzo mędrkujesz w tym temacie.
Było nie zakładać gazu skoro się go boisz itp. po co ci to? Zrobiłeś cos wbrew sobie i teraz się doszukujesz.

Proszę nie wyrywać zdań z kontekstu i nie manipulować

Jak cytujesz to cytuj całe zdania

Co do Twojej psychologii to kompletnie się nie sprawdza w moim przypadku przy PB jeździłem dużo bardziej agresywnie przy LPG jeżdżę ostrożnie bo mam w głowie cały czas że jest to nie zdrowe dla silnika. WIem że jest to nieprawdą ale psychologia w moim przypadku zadziałała na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...