Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi


stanley

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, k232 napisał:

Ja wiem czy to AFR takie cudowne rozwiązanie? Swoje auto na AFR różni specjaliści próbowali ustawić ok. 10 razy, i ciągle coś nie tak. Co z tego, że auto nie szarpało i nic z tych rzeczy ale ciągle, błąd mieszanki, za bogato na zimnym, za ubogo na gorącym i ciągle w kółko tak samo, pojechałem już chwilę temu do gazownika, który nie stroi aut w czasie jazdy tylko robi to na postoju i wszystkie problemy poszły świat, przypadek?

O to magik, chyba jeden z niewielu. Bo jak wystroić auto na postoju dobrze ?

Strojenie na korekty sondy lambda to raczej najpewniejszy sposób na zrobienie tego dobrze. Najpierw w 1.8t powinno się doprowadzić do porządku PB. Zrobić logi i zobaczyć jak reaguje sonda pod rożnym obciążeniem. Jeżeli jest ok to potem tak dostroić LPG żeby było w miarę to samo. Nie jakieś tam mapy, mnożniki się mają pokrywać. Sonda lambda ma pokazywać podobnie jak na PB. Tak jak pisał @przem81 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie strojąc na postoju sonda oscyluje max do +5%/-5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, k232 napisał:

No i u mnie strojąc na postoju sonda oscyluje max do +5%/-5%.

A zloguj go sobie co pokazuje pod obciążeniem, bo na postoju to sam byś sobie dobrze ustawił ? ja też miałem takiego magika co na postoju ustawiał na mapy i całkiem mu to nieźle szło ale jak zobaczył lambdę nagraną z ostrzejszego przejazdu to skończył tę żenadę i wsiadł ze mną ?

Edytowane przez rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rade napisał:

A zloguj go sobie co pokazuje pod obciążeniem, bo na postoju to sam byś sobie dobrze ustawił ? ja też miałem takiego magika co na postoju ustawiał na mapy i całkiem mu to nieźle szło ale jak zobaczył lambdę nagraną z ostrzejszego przejazdu to skończył tę żenadę i wsiadł ze mną ?

A miałeś jakieś wyczuwalne szarpania podczas jazdy na wyższych obrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedobór mocy ?, szarpał tylko pod obciążeniem jak się przełączał, np. przy zmianie biegów po starcie ze świateł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2019 o 15:59, Gremlin0209 napisał:

Witam

Zakładał ktoś może zamiennie wtryski EKO POWER zamiast Keihin do instalacji Prins? Podobo powery są do 60km na cylinder.

Miał ktoś z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaka cena jest ok za załozenie gazu do a4 b7 1.8t? Możliwe że bede chipował przed tym. Polecane gazowniki na lpg forum w Wawie podawali 3500-3600zł, czy to nie za drogo?

W rodzinnym mieście zakład który jest podobno ok. zaproponował ok 1kzł mniej i podał taki zestaw, czy wydaje się w miarę dobry?Proszę o opinie, poniżej mail od nich:

"Polecam do tego samochodu zamontować STAGA QBOXA   Plus ( z OBD) z  wtryskiwaczami ACW02  , reduktorem AC 250 oraz zbiornikiem w miejsce koła w cenie 2590 zł. Na montaż udzielamy 2 lata gwarancji w sieci autoryzowanych serwisów STAG na terenie całego kraju. W przypadku zastosowania innych podzespołów cena może ulec zmianie . Nie jest to najtańsza instalacja , ale dobra spełniająca wymagania tego samochodu .Istniej jeszcze możliwość zastosowania jeszcze lepszych wtryskiwaczy  HANA , dodatkowy koszt + 200 zł"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gazownik przedstawił mi taką ofertę :

INSTALACJA IV GENERACJI (sekwencyjny wtrysk gazu)

Sterownik / Reduktor - dopasowany do mocy auta / Wtryskiwacze - dopasowane do mocy auta

STAG 200 GOFAST / AC R01 RED 250KM / REG FAST OMVL (VALTEK TYP32) --- 2800 złotych

STAG 200 GOFAST / AC R01 RED 250KM / AC W01 BFC --- 3000 złotych

STAG 200 GOFAST / AC R01 RED 250KM / AC W02 BFC, AC W03 BFC, HANA lub BARRACUDA 130nl/min --- 3100 złotych

TECH 224/ AC R01 RED 250KM / AC W02 BFC, AC W03 BFC, HANA lub BARRACUDA 130nl/min --- 3200 złotych

STAG 4 QBOX BASIC / AC R01 RED 250KM / AC W02 BFC, AC W03 BFC, HANA lub BARRACUDA 130nl/min --- 3200 złotych

STAG 4 QBOX PLUS / AC R01 RED 250KM / AC W02 BFC, AC W03 BFC, HANA lub BARRACUDA 130nl/min --- 3400 złotych

Zbiornik TOROIDALNY w miejsce koła zapasowego (ceny obowiązują do pojemności zbiornika 56L przy większym litrażu dopłata uzależniona od wielkości)

Zawór tankowania pod klapkę

Wielozawór TOMASETTO EXTRA

Węże gazowe PARKER

Przewód elastyczny FARO fi 8

W CENIE MONTAŻU INSTALACJI WLICZONY JEST DEMONTAŻ KOLEKTORA SSĄCEGO DO NAWIERTÓW !!!

Na instalacje gazową udzielamy 2-letniej gwarancji bez limitu kilometrów na podzespoły mechaniczne i elektronikę. W przypadku STAGA QBOX-A i LPG TECHA 5 lat gwarancji. Jest możliwość przedłużenia gwarancji na sterownik STAGA do 8 lat za dopłatą 100 złotych. Ponadto udzielamy gwarancje ogólnopolską w sieci warsztatów autoryzowanych STAGA:

http://www.ac.com.pl/pl/doc/322/warsztaty-partnerskie

Gwarancja ogólnopolska obejmuje zestawy oparte tylko i wyłącznie na podzespołach firmy AC S.A:

(sterownik STAG, reduktor AC R01 AC R02, listwa wtryskowa - wtryskiwacze AC W01, W02, W03)

 

Co myślicie o tych zestawach? Jaki będzie wystarczający?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Lomax211 napisał:

STAG 200 GOFAST

Kto montuje jeszcze takie zabytki? ?

Zarówno ac w03, jak i barracudy będą wystarczające. Podstawa to montaż i regulacja.

Widziałeś jakąś galerię montaży tego speca albo jakieś opinie? Może podaj co to za zakład :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przem8 napisał:

Kto montuje jeszcze takie zabytki? ?

Zarówno ac w03, jak i barracudy będą wystarczające. Podstawa to montaż i regulacja.

Widziałeś jakąś galerię montaży tego speca albo jakieś opinie? Może podaj co to za zakład :D

AUTO-FLESZ

Autoryzowany Warsztat Partnerski AC S.A. - producenta układów STAG.

87-162 Lubicz

ul. Henryka Orszta 11

(56) 6782 021 lub 694 626 027

 

Ogólnie polecany warsztat i co czytam opinie to każdy chwali :D

Edytowane przez Lomax211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

Energy gaz polska podali taki zestaw, ktoś może wypowiedzieć się czy jest legitny? Zaznaczyłem im przy zapytaniu, ze będę chipował do ok. 200KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te wtryski, ale reduktor dałbym inny i zbiornik warto dać 72litry + wlew pod klapką.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Emejcz napisał:

Nie wiem jak te wtryski, ale reduktor dałbym inny i zbiornik warto dać 72litry + wlew pod klapką.
 

Slaby reduktor? Bo w inny gazowanik też mi taki podawał, że do 250KM pwoinien wytrzymać więc 200KM na spokojnie.  72l to nie za duży? Mam sedana, więc bagażnik by mi nie zmniejszylo zbytnio? Wlew tylko pod klapą, innej opcji nawet nie myślę.

PS:energy polska jest chyba polecany? Czy może ktoś ma inne zdanie?

Edytowane przez szumiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci reduktorów przekłamują z ich wydajnościami.
Ja wole Golda, ale pewnie opinie są różne.

Przypiluj jeszcze bardzo ważnej sprawy - żeby ci zamontowali miedź lub faro na 8mm, a nie na 6, bo jak ci zrobią na 6 to później ewentualna podmianka reduktora/wtrysków na wydajniejsze nic ci nie da.

Bez podginania pływaka do zbiornika 72 wchodzi realnie tylko 55-56 litrów gazu. Jak będziesz jeździł po Wawie po programie to raczej na mniej niż 15l LPG na 100km bym nie liczył więc na zbyt długo ci to starczać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten reduktor spokojnie obrobi to co planujesz. W a3 słabszy ac r150 obrabia mi 210 koni bez zająknięcia i spadków ciśnienia do odciny :D

Nie wiem jak teraz ale kiedyś energy nie miało zbyt dobrej opinii w środowisku lpg ale za to marketing mają za***isty :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie reduktor Magic big 3, obrabia 350 KM a jest połowę mniejszy od standardowych reduktorów.

Przykład:

Reduktor-parownik-Magic-Jet-POWER-Big-TU
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 299 zł - Reduktor/parownik Magic Jet POWER Big TURBO 350km (8115382036). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

Edytowane przez k232
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Emejcz napisał:

Producenci reduktorów przekłamują z ich wydajnościami.
Ja wole Golda, ale pewnie opinie są różne.

Przypiluj jeszcze bardzo ważnej sprawy - żeby ci zamontowali miedź lub faro na 8mm, a nie na 6, bo jak ci zrobią na 6 to później ewentualna podmianka reduktora/wtrysków na wydajniejsze nic ci nie da.

Bez podginania pływaka do zbiornika 72 wchodzi realnie tylko 55-56 litrów gazu. Jak będziesz jeździł po Wawie po programie to raczej na mniej niż 15l LPG na 100km bym nie liczył więc na zbyt długo ci to starczać nie będzie.

Po odpowiednim podgięciu wchodziło 63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie zestaw od Silesia Car, po przeczytaniu całego tematy wydaje mi się że formalność ale zapytać nie zaszkodzi.

Dodam ze wycena z uwzglednieniem przyszłościowego chipsa.

Co o tym sądzicie? Jakieś sugestie?

Cytat

Sterownik STAG Q-Box (5 lat gwarancji na sterownik)
Reduktor STAG AC-R01 250 PS
Wtryskiwacze Barracuda 130 Nl montowane pojedynczo 
Filtr gazu Ultra 360
zbiornik 72 l w miejsce koła zapasowego
pełny wlew pod klapką obok wlewu benzyny
pokrowiec na koło zapasowe

przewody fazy ciekłej – Faro 8 mm
przewody fazy lotnej i wodne – PARKER
opaski samozaciskowe-sprężyste DIN
nowa uszczelka kolektora Elring

Wycena: 3600 pln 

 

Edytowane przez raaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...