Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi


stanley

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.01.2018 o 19:30, Bartoszzz napisał:

Panowie, chce do swojego wrzucić instalację gazową. Trochę podkoksowany do 263km/347Nm. 

Dostałem propozycję takiej konfiguracji:

Sterownik Stag 4 Qbox Basic lub +200zł za Qbox Plus/Qnext

Reduktor KME Extreme

Wtryski AC W03 lub Barracuda 130

Zbiornik w cenie do 55l.

Wielozawor Tomsetto Extra

Weze Parker, Faro fi 8, zawor tankowania pod klapka, sciagany kolektor do nawiertow.

Zestaw 3500zl (plus ew. doplata do sterownika)

 

Co myslicie o tym ? Warto pchac sie w to ? Dolozyc te 2 stowki do sterownika ?

Tutaj też spokojnie będzie pasować Brc Sequent 32, możesz rozważyć, poczytać. Cena porównywalna, żywotność jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w leonie BRC sq32 świeżo zamontowane. Mam nadzieję, że posłuży do końca kadencji mojego leona :) Gdyby ktoś chciał jakichś informacji jak to wszystko przebiegło to chętnie udzielę. Pozdrawiam i dzięki za porady z forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jakiegoś gazownika w rejonie Bolesławca. Pytałem u jednego w Legnicy, ale jak usłyszałem, że nie ściąga kolektora do wiercenia to odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kamiles900 napisał:

Możecie polecic cos z okolic Warszawa - Siedlce, montaż w BEXie tak do 240KM

Jak Siedlce to Mr Garage Marcin Rożen, a jak ma być naprawdę profi to W-wa: Auto Dakar, Klinika Lpg na Czardasza, Autowojownicy lub Gs-auto na Marywilnskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zakładał instalację na śląsku/w małopolsce? Warsztat godny polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zeflik napisał:

Ktoś zakładał instalację na śląsku/w małopolsce? Warsztat godny polecenia?

Zerknij, może coś wybierzesz :Phttps://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1BQTG8bV_c2dg6p2oM49CjxrJDsI&ll=50.16503989137603%2C20.18717052226566&z=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Śląsku to Silesia Cars Instalacje Gazowe STAG mogę polecić tylko swoje trzeba odczekać w kolejce bo dużo zgłoszeń zawsze mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Śląsku to Silesia Cars Instalacje Gazowe STAG mogę polecić tylko swoje trzeba odczekać w kolejce bo dużo zgłoszeń zawsze mają [emoji6]
Potwierdzam. Warto im powierzyć robotę.
Ostatnio w sobotę byłem na przeglądzie.
Na samą korektę mapy 3 tyg czekania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma LPG forum ten Silesia to wszystkie rozumy pozjadał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś wycenę zestawu:

Elektronika
AC STAG 4 Qbox Plus

Reduktor
2 x R 01 150

Wtryskiwacze
Hana 2000 4 cyl

Zbiornik
Toroidalny 55l

Całość za 2300zł z montażem.

Co o tym sądzicie? Pierwszy raz słyszę o montażu dwóch reduktorów. Czy takie rozwiązania się praktykuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elvis1 napisał:

Dostałem dziś wycenę zestawu:

Elektronika
AC STAG 4 Qbox Plus

Reduktor
2 x R 01 150

Wtryskiwacze
Hana 2000 4 cyl

Zbiornik
Toroidalny 55l

Całość za 2300zł z montażem.

Co o tym sądzicie? Pierwszy raz słyszę o montażu dwóch reduktorów. Czy takie rozwiązania się praktykuje?

Na moje to w pierwszej kolejności zmień gazownika. Po drugie to po kiego wsadzać dwa reduktory? Ile będziesz miał ps pod maską ? 

Po trzecie, instalacja do turbo za 2300 to gość musi być magiczny, założy za tyle ale kto Ci wystroi ?? Odpuść gościa, wejdź sobie na LPG forum i tam masz podane bardzo dobre warsztaty i na pewno znajdziesz coś dla Siebie ☺️

Przy zakładaniu dopłać za butlę i wsadź największą jaka Ci wejdzie ☺️

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeżeli chodzi o moją okolice (Bolesławiec) to niestety żaden z forumowiczów nie zaproponował nic w pobliżu. Pod maską standardowo 163 konie (nie zamierzam nic kombinować ze zwiększaniem mocy). Wystrojenie niby w cenie. Gwarancja 2 lata.

Też mnie zastanawia ta opcja z 2 reduktorami....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elvis1 napisał:

No właśnie jeżeli chodzi o moją okolice (Bolesławiec) to niestety żaden z forumowiczów nie zaproponował nic w pobliżu. Pod maską standardowo 163 konie (nie zamierzam nic kombinować ze zwiększaniem mocy). Wystrojenie niby w cenie. Gwarancja 2 lata.

Też mnie zastanawia ta opcja z 2 reduktorami....???

Wchodziłeś w ten link i próbowałeś znaleźć jakiś konkretny warsztat koło Siebie lub kawałek dalej?? 

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1BQTG8bV_c2dg6p2oM49CjxrJDsI&ll=50.16503989137603%2C20.18717052226566&z=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodziłem w link. Najblizej Wrocław-100km. Średnio mi się widzi później z każdą pierdołą i regulacją śmigać do wrocka.

Byłem dzis u gazownika...te dwa reduktory to pomyłka w ofercie. Chodzi o jeden reduktor R 01 250-czerwony. W tej cenie może też mi założyć Barracudy.

Zamiast miedzi fi 8 montuje zestaw na przewodzie teflonowym fi 6. Jak wspomniałem o zbyt małym przekroju to tłumaczył że średnica miedzi fi 8 to jest po zewnetrznej, a przewodu teflonowego po wewnetrznej.

A co forumowicze powiedzą na temat rurek teflonowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat rurek nie znam się w ogóle ale z tego co się czyta to zawsze do silnika z Turbo montują Fi 8.

Jeżeli gaz będzie dobrze założony i wystrojony to przez 100k km będziesz jeździł tylko na wymianę filtrów, lepiej pojechać te 100 km do konkretnego warsztatu niż robić na miejscu u Siebie a później mieć problemy.

Za 2300 do silnika z turbo to jest założone na takiej zasadzie - a masz Pan i weź pan sp***dalaj.

Do turbo to przynajmniej 2800-3000 zł i wtedy masz wszystko na tip top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elvis1 napisał:

A co forumowicze powiedzą na temat rurek teflonowych

jak nie zamierzasz podnosić więcej mocy to rurka faro  fi 6 wystarczy,faro fi 8 stosuje się do mocy w okolicach 200 i więcej koników,nie ważne czy to turbo czy wolnossak, Barracuda lepsza od Hany bo ta ostatnio podupada,ale zapytaj o wtryski W03 od Staga,niczym nie ustępują wyżej wymienionym ale za to są rozbieralne,co jest dużym plusem przy naszym gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, k232 napisał:

Na temat rurek nie znam się w ogóle ale z tego co się czyta to zawsze do silnika z Turbo montują Fi 8.

Jeżeli gaz będzie dobrze założony i wystrojony to przez 100k km będziesz jeździł tylko na wymianę filtrów, lepiej pojechać te 100 km do konkretnego warsztatu niż robić na miejscu u Siebie a później mieć problemy.

Za 2300 do silnika z turbo to jest założone na takiej zasadzie - a masz Pan i weź pan sp***dalaj.

Do turbo to przynajmniej 2800-3000 zł i wtedy masz wszystko na tip top.

Wg mnie to troche upraszczasz sprawę, bo skoro można zainstalować instalację na takich komponentach za 2300 to reszta...czyli róznica w cenie do 2800 to jest przycinka innego gazownika. I tez nie jest powiedziane, że będzie dobrze zrobiona. No chyba, że zakład z polecenia.

Edytowane przez elvis1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elvis1 napisał:

No chyba, że zakład z polecenia.

 

4 minuty temu, elvis1 napisał:

tez nie jest powiedziane, że będzie dobrze zrobiona.

cena zależy od regionu,za tą samą instalację gdzie indziej można zapłacić w granicach 4 tysi,choć w twoim wypadku-cena trochę niska to dogadałbym się konkretnie z gazownikiem jak i gdzie wszystko ma być zamontowane,żeby nie było że wysypie instalację na silnik i połapie trytkami,wtryski gazowe najlepiej sprawdzają się jak są zamontowane pojedynczo na trójnikach lub rozdzielaczu i tak wymagaj od gaziarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...