Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi


stanley

Rekomendowane odpowiedzi

BRC SQ 32 jest następcą SQ 24.11. Mam prośbę, czy mógłbyś zamieścić fotkę silnika z tą instalacją?

P.S. A kto ci ją robił?

Edytowane przez jpawlas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw taki sam jak w pierwszym poście zbiornik 72l przełączanie gazu 28C

Montaż Silesia

1.8T BFB Quattro B7 avant (nawet kolor samochodu taki sam jak u stanleya) instalacja identyczna

pierwsze tankowanie

th_2016-10-23%2015.55.28.jpg

zrobiłem trasę 500km głównie autostrada 120-180km/h trochę miasta spalanie 11,5/100km

21 października odbierałem a zapisy są już na 25listopada swoje trzeba odczekać ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony. Ja od maja zrobiłem 15 tys km. Spalanie w mieście 12-14l. W trasie przy 180-200km/h 16,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem trasę 500km w większości trasa 100-120km/h monetalnie było też i 180:D średnie wyszło 11,5l :)

Co ciekawe bardzo szybko się przełącza na LPG porównując do Seata Ibizy 1.4 96rok to przełącza się szybciej w Audi.

W Seacie temperatura przełączenia 24C.

Link do zdjęć na FB

https://www.facebook.com/Silesia-Cars-Instalacje-Gazowe-Katowice-688030271243792/photos/?tab=album&album_id=1216910385022442

Edytowane przez Freeman1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z klubowiczów interesował się instalacją ELPIGAZ-u - sprzęt włoski Stella Vela. Prosił bym o wnioski.

http://www.elpigaz.com/pl/stella-bella/

U siebie nie mam zbytnio wyboru, BRC lub Elpigaz (jw)

Pozdrawiam


30.12.2016 roku przyprowadziłem swój samochód od gazownika. Załozyłem BRC SEQUENT 32. Cena 3.500-. Zrobiłem ok. 300 km - nie widzę różnicy gaz czy benzyna. Instalację wykonał warsztat OSS SERVICE, Elektronika i Elektromechanika Samochodowa, Bożenna Żółtowska, 73-110 Stargard, ul Prusa 20A. Instalacja wykonana wg mnie solidnie i estetycznie. Wiercenia w blachach zabezpieczone, kolektor do wiercenia odkręcany (nowa uszczelka). Poniżej link do kilku fotek wykonanych podczas montażu.

http://atsstargard.hekko.pl/galeria/foto/lpg_audi/index.html

Edytowane przez jpawlas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm różnej długości wężyki od wtryskiwaczy i wielozawór do driftu zamiast do jazdy do przodu, to tak na szybko mi się rzuciło w oczy. Jeśli auto to Avant to wlew wchodzi spokojnie pełny. Jaka pojemność butli??

Edytowane przez matres85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na BRC to tragicznie nie jest,ale kolega słusznie zauważyl podstawowe błędy,dodam też że kolektor słabo nawiercony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o takiej instalacji do 1.8T BEX kolo 230-240HP QUATTRO:

 

Specyfikacja instalacji LPG:

elektronika KME Nevo,  reduktor KME Gold, wtryski Alex Barracuda, weze faro fi 8, wlew pod klapka wlewu benzyny, zbiornik 55l

I czy cena 2900zł jest adekwatna, ewentualnie co warto by było zmienić i czy jakaś instalacja pociągnie tą moc na gazie czy każda będzie podlewać wachę w razie potrzeby jak ta.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Ps. Jeśli czegoś nie ma w specyfikacji to proszę pisać zabiorę brakujące informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Golda zwyklego Gold GT,AC 250 lub KME Twin,Barracuda 130 nl.Po prawidłowym założeniu i regulacji pełny ogień na lpg.

Jest szansa że w tej cenie będzie dobrze. W Łodzi i okolicach jest u kogo dobrze to zrobić.Ciekawe czy wtryski pb nie pętlą po programie?

Edytowane przez artur100g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie kogoś z łodzi do polecenia, żeby nie poniszczył auta, dobrze zabezpieczył i przy tym dobrze ogarniajacego LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem swoje auto to było zamontowane BRC Sequent 24, popatrzyłem w papiery to instalacja miała 11 lat, także raczej warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/23/2017 o 22:02, SHAGI napisał:

Witam. Co sądzicie o takiej instalacji do 1.8T BEX kolo 230-240HP QUATTRO:

 

Specyfikacja instalacji LPG:

elektronika KME Nevo,  reduktor KME Gold, wtryski Alex Barracuda, weze faro fi 8, wlew pod klapka wlewu benzyny, zbiornik 55l

I czy cena 2900zł jest adekwatna, ewentualnie co warto by było zmienić i czy jakaś instalacja pociągnie tą moc na gazie czy każda będzie podlewać wachę w razie potrzeby jak ta.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Ps. Jeśli czegoś nie ma w specyfikacji to proszę pisać zabiorę brakujące informacje.

Zbiornik lepiej większy założyć przestrzeń i tak zostanie nie wykorzystana w b6 jak i w b7 powinno wejść 72litry na których zrobisz 400-500km

Wlew w klapce najlepiej pełnowymiarowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem pytać.

Wy podajecie litry butli netto czy brutto?

U mnie siedzi butla brutto 67 litrów, wchodzi 55l gazu przy tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 72l, LPG wchodzi 66l

Z resztą mamy z Marcinem bliźniacze zestawy ( z tego co pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, stanley napisał:

U mnie 72l, LPG wchodzi 66l

To Ty chyba masz za bardzo podgięty pływak :D

Przy normalnych ustawieniach powinno Ci wejść jakieś 58 litrów gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72litry brutto a mi weszło niecałe 60l przy pierwszym tankowaniu najwięcej zatankowałem 58.18litry za jednym razem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być.

Prosta matematyka.

72 brutto - 20% = 14,4.

72 brutto - 14,14 = 57,6 litrów.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spoko myślałem że coś nie teges tylko coś mam rozkalibrowany wskaźnik bo ani razu rezerwa się nie zaświeca. Jak zostanie 12-13litrów w butli to przy mocnym depnięciu potrafi przerzucić na benzynę pewnie tak zasysa że ciśnienie spada w butli ach ten  chip tuning :D

Na przeglądzie muszą wyregulować  ten wskaźnik ale to za jakieś 6tyś. km.

 

Edytowane przez Freeman1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...