Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wtryskiwacza


kjuba7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma. Pytanie gdy robiłem program po badaniu wtrysków dowiedziałem sie ze jeden zle leje mam go dokładnie zaznaczonego i tu moje pytanie czy cieżko wymienić wtrysk w silniku ccwa i czy po wymianie musze znów jechać na program czy trzeba coś wgrywać czy wszystko będzie tak jak było bo w tym momencie mam zrobione w aucie 340 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie gdy robiłem program po badaniu wtrysków dowiedziałem sie ze jeden zle leje mam go dokładnie zaznaczonego

napisz to jakaś po polsku bo wychodzi że byłeś na badaniu które nic nie wykazało, potem zrobiłeś soft i nagle leje wtrysk.

korekta nie jest wymagana.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed robieniem programu zmiana intercoolera najpierw badali mi wtryski i wyszło ze jeden słabiej już leje i można pomysleć w późniejszym terminie nad jego wymiana intercoller został zmieniony program zrobiony na 340 km i teraz po około 6 miesiącach wpadłem na pomysł zeby go wymienić i tu moje pytanie czy jak go wymienię to moze mi sie coś stać z mocą czy musze jechać wgrywać ponowny soft bo myśle zeby wymienić jeszcźe jednego bo gdy ściągnę osłonę plastikowa to słyszę ze głośniej chodzą dwa z lewej strony ten pierwszy który mi wtedy mówili ze już gorzej leje jak i ostatni wtrysk tylko teraz pytanie czy coś sie moze stać z mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie zmieni

czyli przy dwóch to samo tez nic sie nie zmieni dzis przerzucę tego jednego i zobaczymy jak z tym drugim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie czy coś sie moze stać z mocą

lejący wtrysk to wyższe EGT i korekty na wałku, po wymianie mocy nie ubędzie a jak słusznie zauważył przedmówca może być jej więcej, kultura pracy silnika tez może się poprawić.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok auto oddane do mechanika zobaczymy po wymianę przy wtrysku widać tam takie ślady tluste jak by właśnie trochę było porzygane możliwe ze to jest od tego ze coś z nim nie tak ? A i zauważyłem tez delikatnie na ostatnim wtrysku ślady takie pobrudzone porzygane jak na pierwszym tylko ze dużo mniej wytarłem po wymianie tego pierwszego zobaczę czy dalej będzie takie brudne koło tego ostatniego wtrysku czy to od czegoś innego jest tam zabrudzone czy uważacie ze ten ostatni już tez moze lac i mogą być takie brudne ślady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrudzena o których mówisz spowodowane są zużytymi uszczelkami wtryskiwaczy na deklach głowic. Normalka w B8 w dieslu. Gdyby sam wtrysk się rozszczelnił to przy takim ciśnieniu jakie jest na listwie miałbyś zarzyganą całą komorę silnika.

Chodzi dokładnie o ten element:

http://allegro.pl/audi-vw-zaslepka-wtrysk-059103113g-i5932666236.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to będę musiał znów wyciągnąć wtryska i to przerzucić a skoro mam te dwie podkładki co przepuszczają to coś sie przez to dzieje słabsza kompresja np ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy każdej wymianie powinno się dawać nowe, może ktoś dał stare? skoro miałes sprawdzane.

generalnie jak się wtrysków nie rusza to się nic nie dzieje.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej ktos wsadzil stare bo teraz sie okazalo przy wymianie tego jesnego czyli nic sie nie powinno stac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie znalazlem na forum, moze ktos by wrzucil jakie powinny byc wartosci dla wtryskow na zimno i cieplo itp?

Chce dzisiaj sprawdzic swoje.. mam wrazenie ze ktorys mi siada, bo mam czasami skoki EGT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździj nie marudzić, po za tym jak modziłeś to chyba sprawdzali, w każdym razie powinni.

im mniejsze korekty tym lepiej, czyli blisko zera przy czym nigdy na wszystkich 0,00 nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...